renka27
03.02.11,08:38
Pekný deň všetkým, prosím Vás o objasnenie výpočtu odvodu do SF. Každý mesiac odvádzame povinný prídel 0,06% z hrubých miezd - náhrady. Za náhrady považujeme náhr.za dovolenky,priepustky,sviatky,odstupné, odchodné. Aký výpočet potom použiť pri ročnom zúčtovaní SF ? Je správne, ak pri RZ SF počítame pov. prídel 0,06% z hrubých miezd vyplatených zamestnancom bez odpočítania náhrad ? Potom porovnáme skutočné mesačné odvody s vypočítaným odvodom pri RZ a nedoplatok vyrovnáme do 31.1.2011
V opačnom prípade sa mi zdá RZ zbytočné. lebo mesačné odvody s ročným odvodom by mal byť rovnaký ?! :confused:
Asi to všetko nesprávne chápem a prečítala som už množstvo príspevkov aj zákon o SF a nie som si na 100% istá čo je správne.
Prosím poraďte :mee: Dakujem
Tweety
03.02.11,07:48
Pekný deň všetkým, prosím Vás o objasnenie výpočtu odvodu do SF. Každý mesiac odvádzame povinný prídel 0,06% z hrubých miezd - náhrady. Za náhrady považujeme náhr.za dovolenky,priepustky,sviatky,odstupné, odchodné. Aký výpočet potom použiť pri ročnom zúčtovaní SF ? Je správne, ak pri RZ SF počítame pov. prídel 0,06% z hrubých miezd vyplatených zamestnancom bez odpočítania náhrad ? Potom porovnáme skutočné mesačné odvody s vypočítaným odvodom pri RZ a nedoplatok vyrovnáme do 31.1.2011
V opačnom prípade sa mi zdá RZ zbytočné. lebo mesačné odvody s ročným odvodom by mal byť rovnaký ?! :confused:
Asi to všetko nesprávne chápem a prečítala som už množstvo príspevkov aj zákon o SF a nie som si na 100% istá čo je správne.
Prosím poraďte :mee: Dakujem
SF tvoríme len z miezd bez náhrad. Na konci roka porovnávame príjem ,výdaj. Aké boli HM a či sme vykázali správny prídel. AK áno, žiadne dorovnanie, ak nie, SF dorovnáme.
ladyrs
03.02.11,07:50
Pekný deň všetkým, prosím Vás o objasnenie výpočtu odvodu do SF. Každý mesiac odvádzame povinný prídel 0,06% z hrubých miezd - náhrady. Za náhrady považujeme náhr.za dovolenky,priepustky,sviatky,odstupné, odchodné. Aký výpočet potom použiť pri ročnom zúčtovaní SF ? Je správne, ak pri RZ SF počítame pov. prídel 0,06% z hrubých miezd vyplatených zamestnancom bez odpočítania náhrad ? Potom porovnáme skutočné mesačné odvody s vypočítaným odvodom pri RZ a nedoplatok vyrovnáme do 31.1.2011
V opačnom prípade sa mi zdá RZ zbytočné. lebo mesačné odvody s ročným odvodom by mal byť rovnaký ?! :confused:
Asi to všetko nesprávne chápem a prečítala som už množstvo príspevkov aj zákon o SF a nie som si na 100% istá čo je správne.
Prosím poraďte :mee: Dakujem

Pravdepodobne odvádzate 0,60 %,asi je to preklep..... ročné zúčtovanie má opodstatnenie,pretože ak vykážete zisk a máte splnené všetky odvodové povinnosti,tvorba sa môže zvýšiť /doúčtovať/ do výšky 1,00 %, resp sú ešte aj ďalšie možné prídely

http://www.echoz.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=19:tvorba-a-pouitie-socialneho-fondu&catid=51:socialny-fond&Itemid=20
istanikova
03.02.11,08:03
Ahoj!
Takže pre začiatok, povinný prídel je vo výške 0,6% až 1%. Počíta sa z hrubej mzdy mínus náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a náhrada za pracovnú pohotovosť (tieto sa nepovažujú za mzdu). Zúčtovanie fondu je potrebné vykonať do 31. januára nasledujúceho roka a princíp ostáva rovnaký. Takže ty len v správe o ročnom zúčtovaní SF uvedieš príjem, výdaj(podrobne), preplatok - nedoplatok a prevod do nasledujúceho roka. Ja túto správu využívam pri tvorbe smernice o SF na ďalší rok.
renka27
03.02.11,09:46
dakujem za pomoc
samozrejme, že 0,6% to bol preklep.. Co máš na mysli tým príjem-výdaj ? Výdaj z hrubých miezd a príjem na účet SF ? Veľmi pekne prosím, nemôžeš mi poslať nejaký vzor RZ ?
renka27
03.02.11,11:26
podľa vašich reakcií som to nerobila správne, ja som pri RZ SF vypočítala povinný prídel aj z HM aj s náhradami. Preto mi vychádzal nedoplatok, ktorý som dorovnávala. Ešte nemám uzavretý účtovne rok 2010, vediem JÚ a v januári 2010 som vyrovnávala SF za rok 2009. V PD som tento výdaj zaúčtovala ako OZD, čo nie je správne vzhľadom k nesprávne vykonanému RZ SF. Ako by som to mohla napraviť ? Zaúčtovať to ako výdaj NZD ? Tým mi vlastne vznikol na účte SF veľký preplatok. Previesť ho z účtu SF na bežný podnikateľský účet, z ktorého bola platba uskutočnená ? Celé som si to poriadne skomplikovala nesprávnym výkladom zákona :(((( Mohli by sme tvoriť prídel až do výšky 1% ale podnikateľ nesúhlasí. Prosím, pomôžte mi vymotať sa z tohto problému. Dakujem všetkým
renka27
04.02.11,10:26
nenájde sa šikovný človiečik, čo mi pomôže ??
jarkra
17.02.11,08:10
Mňa by ešte zaujímalo, či to dorovnanie SF za celý rok 2010 účtujete v podvojnom účtovníctve do roku 2010 (31.12.2010) alebo až v 2011.
renka27
17.02.11,09:13
vedieme jednoduché učt