Missy43
03.02.11,09:45
Dobrý deň,
pred 9 rokmi ma chytil revízor dvakrát v autobuse bez platného cestovného lístka a po 9 rokoch mi prišiel papier od exekútora,že mám zaplatiť 270 a 330 EUR. Volala som mu a dohodla sa s ním na splátkach. Prvú splátku som zaplatila v januári a takto mám pokračovať každý mesiac až do júna. Ibaže exekútor je "nabúraný" na moje účty a z jedného mi strhol 180€, hoci som už zaplatila prvú splátku vo výške asi 110 €,na ktorej sme sa dohodli. Je toto jeho právo? Keď som volala pracovníčke exekúcie, tak povedala,že keby bolo na danom účte peňazí viac, tak strhnú viac. Tak načo sme sa potom dohadovali na splátkach? Ešte mi potvrdila,že prvá splátka prišla v poriadku. Prosím poraďte, ako postupovať. Ďakujem pekne.
Eva10
03.02.11,11:15
Podľa § 56 ods. 9 exekučného poriadku exekútor môže s písomným súhlasom oprávneného uzavrieť písomnú dohodu s povinným o postupnom splatení vymáhanej pohľadávky. Počas plnenia písomnej dohody o postupnom splácaní vymáhanej pohľadávky exekútor v exekúcii iným spôsobom nepokračuje.
Zrejme v tvojom prípade nešlo o takúto formu dohody lebo nemala náležitosti /písomná forma, súhlas oprávneného/. Takáto dohoda je pre exekútora komplikácia jeho postupu.
iriska
06.02.11,13:49
Je možnosť, že je účet len zablokovaný a peniaze sú stále v banke, len na účte ich zobrazuje už mínusom? Treba u exekútora zistiť, či dal do banky aj exekučný príkaz na prevod peňazí, resp. ho požiadať o odblokovanie účtu pri dodržaní splátkového kalendára.