Gajdoš
03.02.11,09:54
Rád by som skúsil pestovať arašidy v záhrade. Vraj je to možné. Ale neviem, kde zohnať surové arašidy. Nesmú byť totiž pražené.
Vďaka.
arizona
03.02.11,08:59
niekedy byvaju v katalogoch, skus prelistovat

www.starkl.sk
www.rastlinky.sk
www.kohaplant.sk
www.sieber.sk

http://www.google.com/search?q=pestovanie+arasidov&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1MOZA_sk___SK407
Chobot
03.02.11,09:03
Rád by som skúsil pestovať arašidy v záhrade. Vraj je to možné. Ale neviem, kde zohnať surové arašidy. Nesmú byť totiž pražené.
Vďaka.

My sme raz skúsili posadiť arašidy, bolo to asi pred 20 rokmi. Musí byť na to mäkká zem, najlepšie piesková. V tvrdej zemi nenarastú arašidy na veľké.

Boli to také malé kríčky, veľké asi ako jahodový krík. Pod zemou narástli tie arašidy ako zemiaky. Surové sú ale strašne nechutné, ako surová fazuľa. Ale dozrejú aj v našich zemepisných šírkach. Bolo to skôr len zo zvedavosti (mama od niekoho dostala pár hrstí surových arašidov), vo veľkom by sa ti to neoplatilo pestovať, lebo výnosnosť nie je veľká. Pod kríčkom narastie asi pol hrste ľuľkov. Ale ak to chceš vyskúšať, tak do toho.
danushka
03.02.11,09:31
Naši susedia každý rok sadia arašidky na svojich záhumienkoch. Bývam v okolí KE, tu je už možné dopestovať ich :).
Pestujú ich voľne, nie v skleníku.
Timur39
03.02.11,21:10
No ja som dostal raz arašidy na sadenie ako dar ale nič z nich nebolo :( Neviem mal som to vonku ale v ten mesiac vkuse pršalo tak asi preto. Keď zoženieš semená daj vedieť kde sa dajú kupiť