mcurea
03.02.11,11:17
dobry den,
chcel by som sa na vas obratit s prosbou o radu.
nedavno som dostal vypoved a chcel by som zacat podnikat. problem je v tom, ze kvoli pracovnej zmluve mam zakaz podnikat v tom istom obore na dobu 1 rok
moj znamy podnika v inom obore a chcel by som to poriesit cez neho
ma vsak inu podnikatelsku cinnost, ktoru by si musel rozsirit.
v tomto smere vsak nema dostatocne vzdelanie , alebo prax.
ja vsak tieto podmienky splnam (5r.prax v CK) a chcel by som figurovat ako zodpovedny veduci.(zakonny zastupca) ,co vsetko na to potrebujem?
je mozne taketo riesenie ? resp. co vsetko potrebujem na takyto zapis do zivnostenskeho listu pre znameho.
je potrebne aby som bol pri tom aj ja , alebo staci vypisat a poslat nejaku ziadost?
Dakujem
akina
03.02.11,10:40
dobry den,
chcel by som sa na vas obratit s prosbou o radu.
nedavno som dostal vypoved a chcel by som zacat podnikat. problem je v tom, ze kvoli pracovnej zmluve mam zakaz podnikat v tom istom obore na dobu 1 rok
moj znamy podnika v inom obore a chcel by som to poriesit cez neho
ma vsak inu podnikatelsku cinnost, ktoru by si musel rozsirit.
v tomto smere vsak nema dostatocne vzdelanie , alebo prax.
ja vsak tieto podmienky splnam (5r.prax v CK) a chcel by som figurovat ako zodpovedny veduci.(zakonny zastupca) ,co vsetko na to potrebujem?
je mozne taketo riesenie ? resp. co vsetko potrebujem na takyto zapis do zivnostenskeho listu pre znameho.
je potrebne aby som bol pri tom aj ja , alebo staci vypisat a poslat nejaku ziadost?
Dakujem
Ak máš požadované vzdelanie, môžeš mu robiť zodpovedného zástupcu za živnosť, ale musíš mať s ním pracovnú zmluvu. Pri ohlásení živnosti nemusiš byť osobne, ale musíš podpísať súhlas s ustanovením do funkcie zodpov.zástupcu ( tlačivo je na internete),doložíš svoje doklady o odbornej spôsobilosti a kamarát do tlačiva na ohlásenie živnosti vypíše tvoje osobné údaje, ktoré sú potrebné pre výpis z registra trestov ( všetky tlačivá sú na internete ).
Zoltán Kovács
03.02.11,11:04
dobry den,
chcel by som sa na vas obratit s prosbou o radu.
nedavno som dostal vypoved a chcel by som zacat podnikat. problem je v tom, ze kvoli pracovnej zmluve mam zakaz podnikat v tom istom obore na dobu 1 rok
moj znamy podnika v inom obore a chcel by som to poriesit cez neho
ma vsak inu podnikatelsku cinnost, ktoru by si musel rozsirit.
v tomto smere vsak nema dostatocne vzdelanie , alebo prax.
ja vsak tieto podmienky splnam (5r.prax v CK) a chcel by som figurovat ako zodpovedny veduci.(zakonny zastupca) ,co vsetko na to potrebujem?
je mozne taketo riesenie ? resp. co vsetko potrebujem na takyto zapis do zivnostenskeho listu pre znameho.
je potrebne aby som bol pri tom aj ja , alebo staci vypisat a poslat nejaku ziadost?
Dakujem

Takáto klauzula v pracovnej zmluvy si myslím, že je protiprávna.
mcurea
03.02.11,14:18
Takáto klauzula v pracovnej zmluvy si myslím, že je protiprávna.



dakujem za odpovede.
co sa tohoto tyka, je to mozne, ale nemoze mi byvaly zamestnavatel zkomplikovat zaciatok podnikania ? idealne by bolo , keby som zacal podnikat sam za seba pochopitelne
blavaciko
04.02.11,19:52
zakaz podnikania PO skonceni pracovneho pomeru nema v slovenskom zakone oporu. Vsetky pracovno-pravne vztahy upravuje zakonnik prace, kde jedine obmedzenie nastava POCAS trvania pracovneho vztahu s povinnostou oznamit zamestnavatelovi pripadnu konkurencnu cinnost.
Pravo podnikat zarucuje kazdemu obcanovi SR ustava a zamestnavatel nema pravo obmedzovat obcana PO skonceni pracovneho vztahu
mcurea
07.02.11,08:26
zakaz podnikania PO skonceni pracovneho pomeru nema v slovenskom zakone oporu. Vsetky pracovno-pravne vztahy upravuje zakonnik prace, kde jedine obmedzenie nastava POCAS trvania pracovneho vztahu s povinnostou oznamit zamestnavatelovi pripadnu konkurencnu cinnost.
Pravo podnikat zarucuje kazdemu obcanovi SR ustava a zamestnavatel nema pravo obmedzovat obcana PO skonceni pracovneho vztahu


dakujem pekne