Kristina27
03.02.11,11:22
Každý sa trápi, ako znížiť v s.r.o. zisk, ja sa trápim opačne. SZČO účtujúca v PÚ, vychádza jej HV - strata, v nákladoch k 31.12.2010 mám rezervy na nevyčerpané dovolenky, čo musí byť, predpis dane z MV 2010, kontrolovala som všetky náklady: mzdové, prevádzkové, PHM, servis, oprava, služby, zákonné a havarijné poistenie, všetko je tam právom, mzdové mi sedia s výstupmi zo mzdového programu, urobila som vyúčtovanie SF, čo ešte urobiť? Asi budem musieť prerušiť daňové odpisy /autobus, budova/ a ešte asi upravím pracovné cesty SZČO. Ide o to, že v r. 2009 bol základ dane okolo 7000 eur, teraz vychádza strata. Ale aj skutočne bol rok horší :( .
Zoltán Kovács
03.02.11,10:26
Tak potom načo upravovať umelo HV?

Prečo máte strach zo straty? Inak bežný jav u mojich klientov napr. keď z DPH im vznikne nadmerný odpočet. S prepáčením hneď sa z toho po...ú, že dostanú kontrolu. Prečo?
anelly
03.02.11,10:34
Dôvodom na kladný výsledok hospodárenia môže byť úver. Podľa všetkého ste pedantná účtovníčka, tak Vám potom naozaj nezostáva nič iné ako vylúčiť daňové odpisy majetku. Neviem v akej oblasti podnikáte, či ste platiteľmi DPH - možno by ešte pomohla fakturácia...
Kristina27
03.02.11,10:35
Máte pravdu, keď to raz tak vychádza ....

V nákladoch mám aj nedoplatok RZZP 2009 SZČO: 526/336, čítala som na porade, že nedoplatok RZZP 2009 je nákladom 2010, ale v usmerneniach sa vždy píše len o SZČO účtujúcej v JÚ alebo uplatňujúcej paušálne výdavky.
Zoltán Kovács
03.02.11,10:36
Fiktívna?
Tweety
03.02.11,10:39
Máte pravdu, keď to raz tak vychádza ....

V nákladoch mám aj nedoplatok RZZP 2009 SZČO: 526/336, čítala som na porade, že nedoplatok RZZP 2009 je nákladom 2010, ale v usmerneniach sa vždy píše len o SZČO účtujúcej v JÚ alebo uplatňujúcej paušálne výdavky.
Je v každom prípade VOZD -JÚ, daňovo uznaným nákladom- v prípade vedenia PÚ.
Kristina27
03.02.11,10:40
Dôvodom na kladný výsledok hospodárenia môže byť úver. Podľa všetkého ste pedantná účtovníčka, tak Vám potom naozaj nezostáva nič iné ako vylúčiť daňové odpisy majetku. Neviem v akej oblasti podnikáte, či ste platiteľmi DPH - možno by ešte pomohla fakturácia...

Ide o CK, plátca DPH, u CK je to tak, že keď je sezóna, vyjde povinnosť platiť DPH, mimo sezóny máme nadmerný odpočet, ale zase to DÚ "zaplatíme" na dane z MV, pretože vlastníme autobusy, mikrobusy. To všetko sa musí poistiť, opravovať, tankovať, u nás zamestnanci "krásne" zarábajú, majú "pekné" zahraničné pracovné cesty :) .
Všetko mám zaúčtované ako treba, nevyfakturované dodávky 2010, NBO 2011, neminuté mýta ......
Kristina27
03.02.11,10:43
Fiktívna?


O tom rozhodovať nemôžem, v prípade CK to ani nejde. Nemôžem si vymyslieť prepravu, všetko je zaznamenané na stazkách, mýte ....
Zoltán Kovács
03.02.11,10:51
O tom rozhodovať nemôžem, v prípade CK to ani nejde. Nemôžem si vymyslieť prepravu, všetko je zaznamenané na stazkách, mýte ....


Dôvodom na kladný výsledok hospodárenia môže byť úver. Podľa všetkého ste pedantná účtovníčka, tak Vám potom naozaj nezostáva nič iné ako vylúčiť daňové odpisy majetku. Neviem v akej oblasti podnikáte, či ste platiteľmi DPH - možno by ešte pomohla fakturácia...

Moja otázka sa týkala tohto príspevku....
Kristina27
03.02.11,10:59
pochopila "pani" :)
anelly
09.03.11,08:55
Moja otázka sa týkala tohto príspevku....
Absolútne nie!