nayram
03.02.11,11:33
Dobrý deň. Poprosím o radu, názor...
Som NP jednak ako zamestnanec a tiež ako DNP osoba. Ak spĺňam podmienky, mám nárok na nemocenské resp. ošetrovné z oboch poistení...
Prepokladal som, že je na mne, či si nárok uplatním z obidvoch poistení alebo len z jedného z nich alebo dokonca zo žiadneho (blbosť, ale je to tiež možnosť). Príklad: som chorý (alebo jedná sa o ošetrovanie) a nechám si vypísať PN (OČR) len z DNP (lebo tam mám skoro max. vymeriavací základ) a v práci si počas choroby (ošetrovania) vezmem dovolenku alebo náhradné voľno (lebo tam mám nízky vymeriavací základ). OTÁZKA: KONÁM TÝM NIEČO, ČO NEJAKÝ PREDPIS NEUMOŽŇUJE ALEBO ZAKAZUJE?
Totiž presne čo píšem vyššie som aj urobil ( ochorel syn, ja som si v práci zobral kvôli ošetrovaniu voľno a nechal som si vypísať OČR iba z DNP). Avšak keď som išiel zo synom na kontrolu, tak ma jeho lekár informoval, že mal kvôli mne kontrolu zo soc.p. a že pre budúcnosť mi môže v prípade potreby ošetrovania vypísať buď OČR-ky z obidvoch poistení (teda dve) alebo žiadnu...
Uf... Dosť ma to prekvapilo a keďže nechcem robiť nič, čo nieje dovolené a nechcem, aby mal lekár kvôli mne kontroly, tak prosím o Váše názory, komentáre a rady...