Michaela Štanclová
03.02.11,13:26
Dobrý deň, som nová účtovníčka takže potrebujem radu.....podnikateľ SZČO, neplatca DPH, nakupuje tovar z Poľskej republiky....je potrebné k faktúram resp. bločkom z registračnej pokladne potvrdenie z NBS o aktuálnom prepočte konverzného kurzu???? čo v prípade ak takéto potvrdenie nemá? existuje nejaká výnimka, resp. dá sa dodatočne toto potvrdenie vypýtať???
a ešte jedna otázka: má zamestnaného na dohodu jedného zamestnanca...pri prihlásení do soc. poisťovne uviedol ako výplatný termín 30. kalendárny mesiac, to znamená že v tento deň musí podať mesačný výkaz poistného a príspevkov???v prípade že tak nezrobil ako máme ďalej postupovať????
Zoltán Kovács
03.02.11,12:28
Od NBS nepotrebuješ žiadne potvrdenie. Vyhľadaj si na ich stránke aktuálny kurz a podľa toho účtuj.
Michaela Štanclová
03.02.11,13:08
takže to znamená že mi stačí vytlačiť aktuálny konverzný kurz z web stránky NBS a podľa toho počítať ano???? našla som tam "Prehľad kurzov podľa kurzových lístkov ECB za január 2011", myslíš že to môžem so spätnou platnosťou použiť???? nemusí tam byť (niekde na tom vytlačenom papieri) dátum z toho ktorého dňa????
Zoltán Kovács
03.02.11,13:10
Nie je podstatný dátum vytlačenia, ale použitia kurzu zo správneho dňa.
Michaela Štanclová
03.02.11,13:15
ďakujem veľmi pekne...dosť ste mi pomohli......