mimuska1982
03.02.11,13:17
Dobrý deň.
Mám malú firmu, v ktorej by som chcela zaviesť ISO normu 9001:2008. Vie mi niekto poradiť, čo všetko to obnáša, aké dokumenty treba mať pripravené, ako postupovať, čo všetko zabezpečiť?
Ďakujem
Zoltán Kovács
03.02.11,12:28
Stojí to celkom slušný balík peňazí.....

A skús sa popozerať trebárs tu:

http://www.euroiso.sk/
Dáša_
03.02.11,13:07
Jedna vec je zavedenie ISO - pomáhala som s pár papiermi, čo sa týkali ekonomiky v jednej firme. Prišlo mi to všetko ako neskutočná papierovačka. Platil sa konzultatnt, ktorý presne všetko vedel, ako ma vyzerať a pokúšali sme sa nejak na to napasovať všetky procesy vo firme - mmch, dodnes som vedľa z toho ich slovníka, ktorý používajú.
Potom prišla certifikácia - daľšie peniaze. A každý rok sa musia niektoré z tých vecí obnovovať - ďalšie peniaze.

Takže - ak ťa do toho netlačia tvoji odberratelia - ja by som do toho dobrovoľne nešla. Prakticky to firme neprinieslo nič.

To je môj osobný názor
dragan.michal
03.02.11,17:29
Ja to prave riesim. Takze, pokial to nechcu od Teba dodavatelia tak by som do toho nešiel. Samotný certifikát ta vyjde na 700 eur a potom 2 a 3 rok po 500 eur. Vtedy sa robia takzvane kontrolne audity. Platnost certifikatu su 3 roky. Takze len za samotny certifikat das cca 1700 eur.
Ale este potrebujes niekoho kto to vypracuje. Kontultant si od nas vypytal cca 1500 eur, ale kludne to moze byt viac. Zalezi kolko "predmetov podnikania" chces certifikovat, kolko mas zamestnancov a kolko prevadzkov. Takze to moze byt kludne aj viac ako tych 1500 eur. (ceny su bez DPH).
Takze celkovo certifikacia vyjde na nejakych 3200 eur za 3 roky. Takze je otazne ci sa Ti to vrati. Ak to chcu odberatelia tak ano, ale ak len pre dobry pocit asi nie.
mimuska1982
04.02.11,06:53
Ďakujem za odpovede, mám nejaké cenové ponuky, takže to mám ako tak vybavené, skôr mi išlo o to, či viete, podľa čoho postupovať, ale kde vlastne začať, ak nechcem platiť konzultanta, ktorý mi dokumenty vypracuje, ale si ich chcem pripraviť sama
dragan.michal
04.02.11,07:53
úprimne, nechcem Ťa podhodnocovať, ale myslím, že sama bez znalostí to nedokážeš. musís si to všetko naštudovať, potom spraviť kadejaké manuály atd.
Dáša_
05.02.11,07:19
ono nie sú to len takéto priame náklady. my sme robili ISO pre firmu, ktorá má aj obchodnú činnosť, aj stavebnú výrobu.
Ku tomu sme napríklad potrebovali mať aj kompletný súbor noriem, týkajúcich sa stavebníctva. zapožičať sa nám ich nepodarilo. Fotené tuším nemohli byť. Tak sa zakúpili. Nebola to malá suma. A po istom období sa normy zmenili a je potreba zakúpiť celý balík znova.

A ešte by som sa bála to robiť sama, lebo oni konzultanti a auditory sa poznajú. A presne vedia, čo bude kto vyžadovať, kde sú tie oblasti, čo ho zaujímajú prednostne. Nevyužil si služby konzultanta? no tak si ťa riadne preverím... Ani nie tak preto, že s konzultantom spolupracujem :), ale aby som mal úplnú istotu, že je všetko minimalne na 100%.
Astraia
19.04.11,08:18
Dobrý deň, ak budete mať nejaké otázky ohľadom certifikácie alebo by ste chceli zavádzať normu ISO, ozvite sa mi na mail..... rumanovsky @ astraia.sk

Pekný deň