Whini
03.02.11,15:10
Zdravím, nevedel som kam to presne zaradiť tak som to dal do sekcie tlačivá.

Chcem sa opýtať na jedno tlačivo. Bol som v sociálnej poisťovni ohladom dávky v nezamestnanosti, ale keďže nemám za posledné 3 roky odpracované na SR 2, tak som od nich vlastne potreboval len doklad o tom, že nemám nárok na dávky v nezamestnanosti. Tento potrebujem aby mi na UPSVaR dali dávky v hmotnej núdzi.
Problém nastáva v tom, že pani na sociálke mi dala niekoľko tlačív s tým, že si ich mám dať potvrdiť u všetkých svojich predchádzajúcih zamestnávateľov. Toto je však trochu komplikovanejší problem, pretože jeden skrachoval, daľší bol odkúpený inou firmou a personálne bolo prestahované ani neviem kam. Jednoducho povedané je mi zbytočné behať s týmito tlačivami, keď viem, že tie 2 roky nemám odpracované. Ide mi však o to aby mi dali vyrozumenie, že nemám nárok na dávky v nezamestnanosti. Po objasnení tohto všetkého mi dala pani práve to tlačivo na ktoré sa chcem opýtať. Je to čestné vyhlásenie o tom že: Pred zaradením do evidenecie som nebol posledné 3 roky postený. Pri otázke, čo to vlastne je mi pani aj po opakovaní otázky povedala, že to je len na ich interné účely, ale na čo konkretne to potrebujú a čo vlastne naozaj podpisujem mi nedala dostatočnú odpoveď. Tak sa chcem opýtať vás poraďákov čo to teda je za tlačivo. Prípadne ako inak získať od sociálky potvrdenie, že nemám nárok na dávky v nezamestnanosti. Vopred ďakujem za odpovede a ak to je v zlej téme tak poprosím admina o presunutie do tej správnej. Vďaka.