katarinka999
03.02.11,15:29
Dobrý den,prosím o radu..Natrafila som na podvodníčku,ktorá pracuje
na čierno s mladými dievčatami. Teraz ma oklamala a vyhodila z roboty. Potrebujem sa opýtať, čo jej môžem na oplátok urobiť...ako na to??? Pracuje ako sprostredkovateľka. Vybavuje robotu do Rakúska-opatrovníctvo..Pýta za to strašne peniaze a neodvádza daň. Momentálne nepracujem a chcela by som ju udať daňovým úradom..Čo mám robiť a za kým mám ísť? Veľmi pekne ďakujem za radu...ahojte
KEJKA
03.02.11,15:47
ked si sa zamestnala na čierno - bolo to tvoje riziko.
Ak si nemala zmluvu, tak ťa "nevyhodila".
nemáš papier, nemáš, dôkaz.
Môžeš dať podnet na DU aj na Inšpektorát práce, kde len chceš............
Tweety
03.02.11,16:11
ked si sa zamestnala na čierno - bolo to tvoje riziko.
Ak si nemala zmluvu, tak ťa "nevyhodila".
nemáš papier, nemáš, dôkaz.
Môžeš dať podnet na DU aj na Inšpektorát práce, kde len chceš............
Ak ju bonzneš, a pri prešetrovaní sa zistí, že si pracovala načierno, stíhať budú aj Teba.
Chobot
04.02.11,07:23
Dobrý den,prosím o radu..Natrafila som na podvodníčku,ktorá pracuje
na čierno s mladými dievčatami. Teraz ma oklamala a vyhodila z roboty. Potrebujem sa opýtať, čo jej môžem na oplátok urobiť...ako na to??? Pracuje ako sprostredkovateľka. Vybavuje robotu do Rakúska-opatrovníctvo..Pýta za to strašne peniaze a neodvádza daň. Momentálne nepracujem a chcela by som ju udať daňovým úradom..Čo mám robiť a za kým mám ísť? Veľmi pekne ďakujem za radu...ahojte

Úrad práce má na starosti sprostredkovateľov zamestnania. A je oficiálnou sprostredkovateľkou práce v zahraničí? Ak áno, tak úrad práce bude zaujímať, či robí niečo nekalé. Ak to robí úplne na čierno, tak živnostenský úrad rieši nelegálne podnikanie.