llf
03.02.11,15:40
Potrebujem si zalozit viazanu zivnost na urcity druh podnikania, avsak nemam na to prislusne vzdelanie pozadovaneho smeru. Rozhodol som sa teda, menovat si svojho zastupcu v danom smere. Viem, ze s nim musim byt v pracovnom pomere. V zivnostenskom zakone som vsak nevidel nic o tom, v akom pracovnom pomere. Je mozne ho zamestnat ( rozumej menovaneho zastupcu ) aj na dohodu o vykonani prace alebo je nutna a potrebna len forma trvaleho pracovneho pomeru?

Za odpoved vopred dakujem! :)
veronikasad
03.02.11,14:53
pracovný pomer = pracovná zmluva, môže byť aj pracovný pomer na kratší pracovný čas

práce na dohodu sú v zmysle IX. časti Zákonníka práce Dohody o prácach, vykonávaných mimo pracovného pomeru
rodina1
03.02.11,14:56
Potrebujem si zalozit viazanu zivnost na urcity druh podnikania, avsak nemam na to prislusne vzdelanie pozadovaneho smeru. Rozhodol som sa teda, menovat si svojho zastupcu v danom smere. Viem, ze s nim musim byt v pracovnom pomere. V zivnostenskom zakone som vsak nevidel nic o tom, v akom pracovnom pomere. Je mozne ho zamestnat ( rozumej menovaneho zastupcu ) aj na dohodu o vykonani prace alebo je nutna a potrebna len forma trvaleho pracovneho pomeru?

Za odpoved vopred dakujem! :)
Skús aj:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-154132.html
http://www.porada.sk/t139629-zmena-zodpovedny-zastupca.html
http://www.porada.sk/t79900-zodpovedny-zastupca-hygienicke-minimum.html

aj do vyhľadávača môžeš použiť "zodpovedný zástupca" a môžeš študovať
canbo
03.02.11,15:07
Napríklad u technických viazaných živnostiach je potrebný trvalý pracovný pomer. Oprávnenie zaniká po skončení pracovného pomeru.
Vydanie/zánik oprávnenia na činnosť ,na vyhradených technických zariadeniach nerieši živnostenský zákon.
llf
03.02.11,16:02
v pripade kratsieho pracovneho pomeru, ake najnizsia zatazenie mozem pouzit? jedna sa mi o to, aby som nemal vysoke odvody.

- aky moze byt vtomto vztahu minimalny pocet odpracovanych hodin mesane?
- ake velke zatazenie cca budem mat? odvody atd.

vdaka
canbo
03.02.11,16:23
v pripade kratsieho pracovneho pomeru, ake najnizsia zatazenie mozem pouzit? jedna sa mi o to, aby som nemal vysoke odvody.

- aky moze byt vtomto vztahu minimalny pocet odpracovanych hodin mesane?
- ake velke zatazenie cca budem mat? odvody atd.

vdaka

Pre vydanie oprávnenie ( údržba,opravy...)potrebujete osvedčenie niekoho , kto za vás zodpovedá , za činnosti , ktoré vykonávate vlastne na jeho meno a zodpovednosť. Ak pochybíte vám odoberú oprávnenie, ale jemu osvedčenie-až zákaz výkonu.
A preto pri udeľovaní oprávnenie sa pracovná zmluva a platové zaradenie kontroluje. Výška odmeny je úmerná zodpovednosti.
akina
03.02.11,17:03
v pripade kratsieho pracovneho pomeru, ake najnizsia zatazenie mozem pouzit? jedna sa mi o to, aby som nemal vysoke odvody.

- aky moze byt vtomto vztahu minimalny pocet odpracovanych hodin mesane?
- ake velke zatazenie cca budem mat? odvody atd.

vdaka
V príspevku č. 2 od veronikasad máš odpoveď / ZZ len pracovná zmluva, min.polovičný pracovný úväzok/.