Zuzana B.
03.02.11,18:39
Prosím Vás, potrebujem sa uistiť či správne účtujem. Opravujeme budovu, ktorá je v majetku firmy.

1) Rezanie plechov na bráne, odstraňovanie náterov a nástrek a pod. účtujem ako opravu - ide do prevádzkovej réžie. Je to tak správne?

2) Nákup oceľového zábradlia - budem účtovať ako technické zhodnotenie budovy?

3) Nákup poštovej schránky, značky Zákaz parkovať - nový drobný majetok?

Ďakujem pekne za Vašu odpoveď!
Zuzana B.
07.02.11,14:12
Prosím Vás, vie mi niekto potvrdiť správnosť zaúčtovania? Ďakujem.
Zoltán Kovács
07.02.11,14:26
Prosím Vás, potrebujem sa uistiť či správne účtujem. Opravujeme budovu, ktorá je v majetku firmy.

1) Rezanie plechov na bráne, odstraňovanie náterov a nástrek a pod. účtujem ako opravu - ide do prevádzkovej réžie. Je to tak správne? ÁNO

2) Nákup oceľového zábradlia - budem účtovať ako technické zhodnotenie budovy? Ak doteraz zábradlie nebolo, tak techn.zhodn. ak cena presahuje limit, inak prev.réžia.

3) Nákup poštovej schránky, značky Zákaz parkovať - nový drobný majetok? ÁNO

Ďakujem pekne za Vašu odpoveď!

v citáte
Zuzana B.
07.02.11,14:46
Ďakujem pekne za odpoveď! Pomohla. Zábradlie tam predtým nebolo, cena nepresahuje limit, takže to dám tiež do prev.réžie.
lulu55
20.02.11,16:42
dobry den, chcela by som sa opytat, cena nad limit pri TZ sa povazuje za jednu vec, alebo sa moze nascitat? napr. ked sa robia stavebne upravy, priestory sa prerabaju na pohostinstvo a majitel ma faktury od viacerych dodavatelov, ktorych suma dokopy presahuje 1700€?....
JarkaL
20.02.11,17:07
Nasčítať, zaradiť a odpisovať
lulu55
24.02.11,15:23
Nasčítať, zaradiť a odpisovať
dakjem