Theo
03.02.11,17:47
Neviem či presne sem patrí zaradenie DVD RW ale tu sa odpovedi dočkam vždy.
Mam DVD RW s HDD.To by neznamenalo ništ,ale čo mi robi problem:
Kúpim 20 ks medii DVD-R alebo DVD+R značkové aj neznačkové-tieto naposledy boli Kodak,predtymEMtec atd.A z tych 20 ks sa mi zjaví na obrazovke.DISK sa neda prehrať,ani nahrat- pri 18 nastych !! Tak toto je problem.
A pritom ten "dobry" môže byť z tej istej krabice ako tie,čo sú odmietnuté.
Ale robí to aj s CD -ale menej krat.:mad:
misoft
03.02.11,19:11
Aby v "balení" značkových i neznačkových médií bolo 90% chybných sa mi vôbec nezdá. Mám podozrenie na to, že optika v rekordéri je A) špinavá, teda nie je schopná zaostriť; B) laser je "zoslabnutý" a preto nie je schopný vyslať dostatok energie na odraz späť.
BTW: ako dlho je v používaní?
Theo
04.02.11,15:43
Asi 11 mesiacov-teda ešte dosť v zaruke.Od vyskúšania po dnes sa nenahralo viac ako 10 DVD.Samozrejme,že v balení nie sú vadne DVD-u vnuka tie iste sa daju nahrať,
misoft
04.02.11,18:03
V tom prípade => reklamácia, toto by v žiadnom prípade rekordér nemal s tak malým používaním robiť.
BTW: ja mám Philipsa s HDD, napálil som za cca 8 mesiacov asi 80 DVD a stále ide ako nový.
A o baleniach médií -
Aby v "balení" značkových i neznačkových médií bolo 90% chybných sa mi vôbec nezdá - som sa vyjadril (to by sa museli asi vyrábať niekde v čiernej Afrike na čierno) :D:D
robovi
04.02.11,21:35
optika je v haji.Mozno je vyosena, alebo zaprasena. Niekedy pomoze otvorit dvierka na dvd mechanike a povysavat otvor. Staci zrnko prachu na spravnom mieste :mad:. A ked nist, tak hajdy s nim na reklamaciu.
Theo
13.02.11,16:01
optika je v haji.Mozno je vyosena, alebo zaprasena. Niekedy pomoze otvorit dvierka na dvd mechanike a povysavat otvor. Staci zrnko prachu na spravnom mieste :mad:. A ked nist, tak hajdy s nim na reklamaciu.

Ano,mal si pravdu.Bolo to treba vyvetrať.