Matthew DeWrong
03.02.11,18:25
zdravim, chcem vas poprosit o radu ohladom tenkych farebnych ciar na displeji notebooku.. nemenia svoju polohu, a ak aj printscreenujem plochu pocitaca, na screene nie su viditelne.. ide mi hlavne o to, ci je chyba v invertore alebo v displeji.. NB je starsi, neoplati sa mi do neho investovat, pouzivame ho iba ako stolovy.. v pripade ze je to nutne, odfotim problem fotoaparatom.. kedze ako som spominal na screene sa problem nezobrazi.. aj podla toho myslim skusenejsi clovek, dokaze urcit chybu.. dakujem

*doplnene: prikladam foto
misoft
03.02.11,19:16
Skús (ak máš možnosť) pripojiť k externému monitoru. Ak to robí aj tam, tak je chybná GK, ak nie, chybný je zobrazovač (monitor v NB)
PotPalo
03.02.11,20:22
Už som videl niekoľko takýchto čiar na displeji (2-3), ale toto je naozaj dosť. Ak sú tie čiary rovnaké pri všetkých rozlíšeniach (keď bootuje NB, v BIOSe, pod Windowsom a pri jeho štarte), tak je poškodený samotný displej. Keby bol zlý invertor, tak by displej vôbec nesvietil, prípadne by blikal, alebo by len blikol a zhasol.
KoxXxo
04.02.11,05:43
Na 99% grafika.
PotPalo
12.02.11,16:21
Zlá grafika nerobí náhodou vodorovné čiary? Toto vyzerá na displej. Skús jemne popritláčať displej na vrchu a na spodu kde začínajú a končia tie čiary, ak sa zmenia, niektoré pribudnú, alebo niektoré zmiznú, tak je to jasné: displej.