Eva Farkasová
03.02.11,20:43
Dobrý deň, prosím o radu. Mám živnosť v Rakúsku ako opatrovateľka. Každoročne si dávam DP na Slovensku, keďže som rezidentom SR a mám aj príjmy z DoVP (Typ B). Stále mi nie je jasné cestovné. Musím si ho zahrnúť do príjmov, keď mi ho rodina prepláca? Na doklade, ktorý mi vystavia mám stále honorár spolu s cestovným.

Výdavky si uplatňujem paušálom 40%.

Veľmi pekne ďakujem.
jeso
03.02.11,19:45
Dobrý deň, prosím o radu. Mám živnosť v Rakúsku ako opatrovateľka. Každoročne si dávam DP na Slovensku, keďže som rezidentom SR a mám aj príjmy z DoVP (Typ B). Stále mi nie je jasné cestovné. Musím si ho zahrnúť do príjmov, keď mi ho rodina prepláca? Na doklade, ktorý mi vystavia mám stále honorár spolu s cestovným.

Výdavky si uplatňujem paušálom 40%.

Veľmi pekne ďakujem.

ano to cestovné, ktoré ti prepláca rodina ide do tvojich príjmov
Eva Farkasová
03.02.11,19:49
Ďakujem ti, doteraz som si ho dávala tam stále, ale napadlo ma, že som to ani nezisťovala či je to správne. Prajem pekný večer.
mysimis
05.03.11,18:41
Ďakujem ti, doteraz som si ho dávala tam stále, ale napadlo ma, že som to ani nezisťovala či je to správne. Prajem pekný večer.

Okrem cestovného si tam je potrebné dopočítať za každý deň odpracovaný v AT tzv. stravné a nocľažné - sú to naturálne dávky - sumu 6,54€ na deň.
gabrielik
19.02.12,13:24
Prosím Vás tá suma 6,54€ na deň ako nocľažné platí aj za rok 2011? Ďakujem
Slavena
19.02.12,13:29
Okrem cestovného si tam je potrebné dopočítať za každý deň odpracovaný v AT tzv. stravné a nocľažné - sú to naturálne dávky - sumu 6,54€ na deň.

Tomu nerozumiem, aké stravné? Aké noclažné?
Helena111
20.02.12,07:37
Dobrý deň, do hrubého príjmu si rátam aj príspevok od rodiny na odvody do SVA, ja viem, že potom si ich odrátam spolu s WKO, 12% a 13%, ale patrí to do hrubého príjmu však?
A ešte jednu otázku prosím: ak nie som v rodine nahlásená a ani v ich Bezirku (mám svoju babku v inom, kde som riadne nahlásená a mám s nimi zmluvu) a bola som tam na záskok na 2 týždne, musím aj to zarátať do svojho príjmu? Platím veľmi vysoké odvody a bojím sa každého navýšenia vymeriavacieho základu na odvody...
Pracujem už štvrtý rok na živnosť a stále neviem, ako sa vypočítava vymeriavací základ. Všade sa píše niečo iné...Ďakujem