workerka
03.02.11,21:10
Takéto sa nám stalo na fakturačnom meradle SV na päte domu:
obdobie spotreba m3
1-3/2010 --- 730
4-6/2010 --- 680
7-9/2010 --- 3 150
10-12/2010 --- 690

Darmo si lámem hlavu, čo sa na tomto merači udialo. Je to fakturačné meradlo dodávateľa SV. Nebola tam žiadna havária (únik vody) v III.Q/2010 a natočená je spotreba o 2 500 m3 viac oproti bežnej spotrebe. Neviem si dosť dobre predstaviť, že by niekto dokázal takéto množstvo vody z domu vyniesť :-) Mám podozrenie na preskočenie číselníka vodomera. Mali ste už taký prípad? Čo si o tom myslíte? Aj zamestnanec vodární na to pozeral vyjavene :-) Neviem čo s tým mám robiť. Na pomerových vodomerov v bytoch nadmerná spotreba nie je, t.z. že spotreba (únik vody) boli na trase medzi faktur.meračom a bytmi.
lubica_02
03.02.11,20:20
Zrejme pri hodnotách 690,680 a 730 bol urobený odhad a nie odpis stavu vodomeru - pozri na faktúru, malo by to tam byť napísané. A doplním - tak to som zle prečítala - to bola spotreba a nie stav vodomeru ? No zaujímavé -prekontrolujte spotrebu v bytoch - fyzicky , nie aby nechali odpis vody. Kto Vám hradí faktúry, že na takú spotrebu ste prišli až tak neskoro? Ja vidím každý mesiac spotrebu a ak mi vyskočí fakturácia, tak idem robiť kontrolu spotreby vody od päty domu, prekontrolujem rozvody v dome a potom byty. Tak sme prišli na vysokú spotrebu v byte - pretekajúca WC nádržka- a bol problém vyriešený. Toto treba najlepšie riešiť ihneď.
Halli
03.02.11,20:21
a čo merače v bytoch? aký Vám vychádza koeficient? možno , že si niekto napúšťal bazén v byte :D.....mne sa stalo na jednom dome, ale len o 80m3 viac ako po iné mesiace, tak som pátrala, ale zatiaľ som to nevyriešila...No Váš rozdiel, to je na iné rošambo s vodármi :rolleyes::o
Ešte mám jeden prípad, spotreba 2 osoby 185m3 za rok, volala som im...a ona vyjavená, že ako je to možné...asi "ste mi dali zlý vodomer namontovať" mi povedala :D...a ja jej, pozrite sa do záchodovej misy, či nevidíte potôčik...A zrazu ticho v telefóne...bolo po záhade :D
IvanPK
03.02.11,20:26
Nám sa stalo to, že BVS dala odhad a prišla mi faktúra na 490.000 Sk, urobil so odpočet a chyba bola v odhade o 10.000 m3 !
workerka
03.02.11,20:28
Zrejme pri hodnotách 690,680 a 730 bol urobený odhad a nie odpis stavu vodomeru - pozri na faktúru, malo by to tam byť napísané. A doplním - tak to som zle prečítala - to bola spotreba a nie stav vodomeru ? No zaujímavé -prekontrolujte spotrebu v bytoch - fyzicky , nie aby nechali odpis vody. Kto Vám hradí faktúry, že na takú spotrebu ste prišli až tak neskoro? Ja vidím každý mesiac spotrebu a ak mi vyskočí fakturácia, tak idem robiť kontrolu spotreby vody od päty domu, prekontrolujem rozvody v dome a potom byty. Tak sme prišli na vysokú spotrebu v byte - pretekajúca WC nádržka- a bol problém vyriešený. Toto treba najlepšie riešiť ihneď.
Prvé tri štvrťroky bol robený odpočet strojkom a posledný bol označený ako odpočet, takže myslím, že fyzický odpočet. Vodomer je v kolektore, takže tam vodárne prístup majú, nemajú dôvod dávať priemer. Tých 500-700 m3 je bežná spotreba toho domu. Pozerala som spotrebu za posledné dva roky.
lubica_02
03.02.11,20:28
Nám sa stalo to, že BVS dala odhad a prišla mi faktúra na 490.000 Sk, urobil so odpočet a chyba bola v odhade o 10.000 m3 !
No pekne - to sa pekne sekli v odhade. Nemajú záujem robiť odpisy poctivo.
workerka
03.02.11,20:32
a čo merače v bytoch? aký Vám vychádza koeficient? možno , že si niekto napúšťal bazén v byte :D.....mne sa stalo na jednom dome, ale len o 80m3 viac ako po iné mesiace, tak som pátrala, ale zatiaľ som to nevyriešila...No Váš rozdiel, to je na iné rošambo s vodármi :rolleyes::o
Ešte mám jeden prípad, spotreba 2 osoby 185m3 za rok, volala som im...a ona vyjavená, že ako je to možné...asi "ste mi dali zlý vodomer namontovať" mi povedala :D...a ja jej, pozrite sa do záchodovej misy, či nevidíte potôčik...A zrazu ticho v telefóne...bolo po záhade :D
Áno o týchto prípadoch viem, cez pretekajúce wc dokáže pretiecť denne až 5 m3 vody. To si nikto neuvedomí. Práve, že to na bytových vodomeroch nevidím. Nikto nemá nijakú mimoriadnu spotrebu. Napadlo mi, že či si nepolievali klzisko vonku na dvore. No ale rýchlo mi došlo, že nemajú pre domom ani ihrisko a ochvíľu som sa schuti zasmiala, že asi ťažko si budú v auguste robiť klzisko pred barákom :-D :-D No ja už fakt neviem. Veď predsa 2500 kubíkov keby aj vytieklo do sp.priestorov, však by museli chodiť dnu a von v plavkách :-D
lubica_02
03.02.11,20:32
Prvé tri štvrťroky bol robený odpočet strojkom a posledný bol označený ako odpočet, takže myslím, že fyzický odpočet. Vodomer je v kolektore, takže tam vodárne prístup majú, nemajú dôvod dávať priemer. Tých 500-700 m3 je bežná spotreba toho domu. Pozerala som spotrebu za posledné dva roky.
Tak musel niekto tu vodu odobrať, mne za asi 40 dní pretieklo z tej WC nádržky 300m3 - teraz ťažko zistiť, čo sa v tom 3 období stalo, aj keď v lete je odber zvýšený, je to oveľa viac ako priemer. Bohužiaľ budete to znášať v koeficiente všetci. pokiaľ nezistíte, kto tú vodu spotreboval. Myslím, že to stojí za úsilie ísť skontrolovať stavy vodomerov, či súhlasia s predchádzajúcim odpisom. Treba upozorniť toho, kto vykonáva úhrady FA, aby aj kontroloval spotrebu, nie len uhrádzal.
sito
03.02.11,21:57
U nás tiež niekto ukradol 750 m3 vody, polovica domu mala koeficient 1,77. Pekné, že! Na konci roku behala komisia po bytoch, som zvedaví, kto kradol?
majkii
04.02.11,04:58
U nás tiež niekto ukradol 750 m3 vody, polovica domu mala koeficient 1,77. Pekné, že! Na konci roku behala komisia po bytoch, som zvedaví, kto kradol?

tak to hádam nie, to nemohol spotrebovať jedinec, Iba, že by vodu predával ako naši rómsky spoluobčania v Rudňanoch, kt. prepichli vodomer ihlou a potom predávali vodu chudobným spoluobčanom za 10 centov za vedro :)
sito
04.02.11,07:12
Mne to tiež nešlo do hlavy, Kto by toľkú vodu vypil?! Ale väčšina rozhodla, treba ho nájsť, alebo tú vodu. Kde? V dome, alebo ...
verkaz
04.02.11,18:45
Už som o tom písala, že sme skúšali koľko vody nakvapká za deň. Mali sme aj taký prípad, že pani odišla na mesiac preč. Vodu si nezatvorila a keď sa vrátila tak zistila, že jej za mesiac pretekala voda v nádržke WC a spotreba bola 320 m3.
Spotrebu sme vtedy odpisovali každý mesiac, tak sme to vedeli presne. Samozrejme milá pani tvrdila, že jej nemohlo nič pretekať. Sused z vedľajšieho bytu hovoril, že keď bol v kúpeľni, tak občas počul šum ako keď tečie voda. Ale myslel si, že pani sa vrátila. Nakoniec pani priznala, že mala orosenú nádržku WC a hneď sa pozrela aj na vodomer. Dali sme prekontrolovať aj vodomer ale bol dobrý. Tak milú pani toto stálo 11 000,-- Sk. Bolo to ponaučenie pre ostatných a teraz, keď niekto odchádza na dlhšiu dobu, tak si v byte zatvára vodu a necháva u susedov alebo priateľov aj kľúč od bytu.
sito
04.02.11,21:39
Verkaz, potlesk pre TEBA! Na tých čo nemajú záujem sú najlepšie ich peniaze, ak ich majú dosť, nič ich nezaujíma, že by králi? Alebo kradli, aby boli králi?

Z vlastnej skúsenosti vieš, že ak sa starajú vlastníci o svoj dom, alebo hospodárenie v ich dome dá sa všeličo, nie všetko. Aj zatepliť by bolo treba.
verkaz
05.02.11,11:21
Ja viem, a to je jediné, čo by som ešte chcela dosiahnuť a ešte aj nové výťahy. Ale musia sa sami zobudiť. Všade okolo sa zatepluje, tak hádam ich to trkne.
Tie poznámky, že plesnivejú byty, dom nedýcha, nikde strhávajú celé zateplenie a pod. už ani nepočúvam.