zelislav
04.02.11,07:06
Dobry den,

Cez internet obchod sme kupili tovar ktory sme zaplatili internet bankingom. Nie celych 5 dni stornovali objednavku ze sa tovar neda objednat. Nie je to vela penazi co sme zaplatili, ale ma hneva lahostajnost tych co slubuju navrat penazi a nic.
Co by som mohol poskytnut (neratam pravnika) pisal som im uz niekolko krat mail na co napisali ze peniaze vratia.

To sa nestalo. Ma niekto nejaku radu?

Dakujem vam
padro
04.02.11,06:24
kolko to uz trva co nevratili peniaze?
KEJKA
04.02.11,06:41
dal si im číslo účtu?
zelislav
05.02.11,10:25
dva tyzdne to trava nie pracovne dni cca 10 pracovnych dni
zelislav
05.02.11,10:26
dal si im číslo účtu?
Ano pytali sa na to dal som im niekolko krat, lebo sa mi dva krat nezavisle pytali na to...
KEJKA
05.02.11,10:57
dva týždne by malo byť dosť, ale v našich podmienkach reálne aj mesiac. Ja som reklamovala v IKEA a trvalo to tri týždne od telefonického prísľubu, že dostanem peniaze na účet. A to som ešte dva razy urgovala....
karfiol
05.02.11,16:15
Mali by to mať napísané vo všeobecných obchodných podmienkach, že koľko dní to môže max. trvať. Aspoň ja to tak mám spravené...
zelislav
05.02.11,19:55
Mali by to mať napísané vo všeobecných obchodných podmienkach, že koľko dní to môže max. trvať. Aspoň ja to tak mám spravené...

Dobry vecer,

Toto som nasiel vo Vseobecnych obchodnych podmienkach... citujem:
Predávajúci má právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, ak objednaný tovar nie je možné dodať v lehote alebo v cene určenej týmito obchodnými podmienkami a nedohodne sa s kupujúcim na náhradnom plnení, alebo ak si kupujúci nesplní povinnosti spojené s realizáciou objednávky.

ako sa vidi tuna nie je uvedeny cas za ktoru dobu su povinny to vratit,... pozeral som sa aj v ostatnych podmienkach ale som tam nic nenasie. Niekto by povedal ze: "... mal si si to precitat" a je to vybavene, ale sme ludia a nemame cas na vsetko. Neviem mozno chybym,...

Dakujem vam vsetkym a vidim ze nie som sam ktory ma takyto problem.
padro
05.02.11,23:16
ja mam pisane do 14 dni ze vraciam (realne vraciam skor) ale myslim ze 14 je podla zakona.
zelislav
06.02.11,15:28
Ked smiem sa opytat, co ja teraz mozem poskytnut?

Dik