Lucinka951
04.02.11,08:09
Neviem ako nastaviť vzorec na následnú postupnosť čísel. (V normále to funguje, že napíšeš prvé číslo a potom len potiahneš myšou a doplní sa to viem, ale ja mám za tým číslom aj lomítko a kalendárny rok, napr.:"/2000")Potrebujem vytlačiť na lepky čísla od 1 do 20 000 lenže musí tam byť aj kalendárny rok (1/2000, 2/2000...100/2000), Formát mám nastavený na tie lepky aj vo worde aj v exceli, ale nejak s tým neviem pohnúť. Už som to raz vyrábala, ale dlho som to už nerobila, tak som to aj zabudla. :) potrebujem aby som to nemusela manuálne vpisovať každé číslo, resp. len dopĺňať rok, ako to robím zatiaľ doteraz.Zatiaľ som neprišla na inú možnosť ako si napísať prvé číslo a potom to rozťahať. Následne vložiť do prvého /rok, potom ctrl+c a ctrl+v do každej bunky, ale to by som robila večne.Ale chýba mi tam "/kalendarny rok". Keď ho tam dám zväčšuje sa mi rok a nie číslo pred lomítkom. Ako na to? :confused::confused::confused:
Vďaka
marjankaj
04.02.11,07:29
Neviem ako nastaviť vzorec na následnú postupnosť čísel. (V normále to funguje, že napíšeš prvé číslo a potom len potiahneš myšou a doplní sa to viem, ale ja mám za tým číslom aj lomítko a kalendárny rok, napr.:"/2000")Potrebujem vytlačiť na lepky čísla od 1 do 20 000 lenže musí tam byť aj kalendárny rok (1/2000, 2/2000...100/2000), Formát mám nastavený na tie lepky aj vo worde aj v exceli, ale nejak s tým neviem pohnúť. Už som to raz vyrábala, ale dlho som to už nerobila, tak som to aj zabudla. :) potrebujem aby som to nemusela manuálne vpisovať každé číslo, resp. len dopĺňať rok, ako to robím zatiaľ doteraz.Zatiaľ som neprišla na inú možnosť ako si napísať prvé číslo a potom to rozťahať. Následne vložiť do prvého /rok, potom ctrl+c a ctrl+v do každej bunky, ale to by som robila večne.Ale chýba mi tam "/kalendarny rok". Keď ho tam dám zväčšuje sa mi rok a nie číslo pred lomítkom. Ako na to? :confused::confused::confused:
Vďaka

V stlpci A si napíš číslo a v stlpci B si daj vzorec =A1&"/2010" a potom stlpec A skry.

Alebo použi vzorec =TEXT(ROW(A1);"0")&"/2010"
blondy
04.02.11,07:30
vzorec síce neviem, ale rozdeľ si to do dvoch buniek, v prvej len číslo 1 a lomítko s rokom do vedľajšej bunky. prvú bunku budeš poťahovať myšou ... a druhú kopírovať.
mirpo
04.02.11,07:31
Ja by som nastavila formát buniek...
Formát buniek - Vlastné
do kolonky typ uvedieš: #"/2011"
- kde mriežka znamená číslo a to, čo je v úvodzovkách, je nemenné
- prípadne môžeš dať miesto mriežky nuly (napr.: 000"/2011" ak chceš, aby ti zobrazovalo napr. 012/2011)
- potom stačí v bunkách uvádzať len číslo a to čo máš vo formáte v úvodzovkách ti vkladá automaticky
Chobot
04.02.11,07:35
Neviem ako nastaviť vzorec na následnú postupnosť čísel. (V normále to funguje, že napíšeš prvé číslo a potom len potiahneš myšou a doplní sa to viem, ale ja mám za tým číslom aj lomítko a kalendárny rok, napr.:"/2000")Potrebujem vytlačiť na lepky čísla od 1 do 20 000 lenže musí tam byť aj kalendárny rok (1/2000, 2/2000...100/2000), Formát mám nastavený na tie lepky aj vo worde aj v exceli, ale nejak s tým neviem pohnúť. Už som to raz vyrábala, ale dlho som to už nerobila, tak som to aj zabudla. :) potrebujem aby som to nemusela manuálne vpisovať každé číslo, resp. len dopĺňať rok, ako to robím zatiaľ doteraz.Zatiaľ som neprišla na inú možnosť ako si napísať prvé číslo a potom to rozťahať. Následne vložiť do prvého /rok, potom ctrl+c a ctrl+v do každej bunky, ale to by som robila večne.Ale chýba mi tam "/kalendarny rok". Keď ho tam dám zväčšuje sa mi rok a nie číslo pred lomítkom. Ako na to? :confused::confused::confused:
Vďaka

NEviem, prečo to nechce kopírovaním spraviť postupnosť, ani po tom nebudem pátrať, ale poradím ti postup, ako si to jednoducho vytvoriť.

Napíš najprv postupne do riadkov čísla 1, 2, a tieto skopíruj pod seba postupne až po 20 000. Potom do vedľajšieho stĺpca (bunkyB1) napíš vzorec "=concatenate(A1;"/2000")" a tento vzorec skopíruj do všetkých riadkov. V druhom stĺpci dostaneš text 1/2000, 2/2000, 3/2000 ..... Označ si všetkých 20 000 buniek v stĺpci B, daj Copy nastav sa na bunku A1 a daj Paste Special (Prilepiť špeciálne) a vyber možnosť Values (či slovensky Hodnoty). Stĺpec B potom môžeš vymazať.