shillyian
04.02.11,09:05
Dobrý deň, potreboval by som pomocť. Mám teraz prácu, v ktorej mám zmluvu podpísanú do 31.3.2011 ale viem, že mi ju predĺžia. Naskytla sa mi však možnosť skúsiť prácu inde za väčší plat, neviem však kedy to bude, lebo je to ešte len v štádiu vybavovania (práca je vybavovaná po známosti). A tu je to kde potrebujem pomôcť. Ak by mi známy vybavil robotu ešte v marci, mohol by som nastúpiť od 1 apríla bez nejakých problémov keďže mám zmluvu len do 31.3.? A keby mi ju nestihol vybaviť v marci a mal by som zmluvu predĺženú, musel by som podať výpoveď, kde je myslím 2 mesačná výpovedná doba. Mohol by som počas výpovednej doby nastúpiť do iného zamestnania alebo musím počkať kým výpovedná doba skončí a potom môžem nastúpiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
Tweety
04.02.11,08:07
Dobrý deň, potreboval by som pomocť. Mám teraz prácu, v ktorej mám zmluvu podpísanú do 31.3.2011 ale viem, že mi ju predĺžia. Naskytla sa mi však možnosť skúsiť prácu inde za väčší plat, neviem však kedy to bude, lebo je to ešte len v štádiu vybavovania (práca je vybavovaná po známosti). A tu je to kde potrebujem pomôcť. Ak by mi známy vybavil robotu ešte v marci, mohol by som nastúpiť od 1 apríla bez nejakých problémov keďže mám zmluvu len do 31.3.? A keby mi ju nestihol vybaviť v marci a mal by som zmluvu predĺženú, musel by som podať výpoveď, kde je myslím 2 mesačná výpovedná doba. Mohol by som počas výpovednej doby nastúpiť do iného zamestnania alebo musím počkať kým výpovedná doba skončí a potom môžem nastúpiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
Ak budeš mať prácu od apríla, netrvaj na predlžení PZ. Ak ostaneš v PP, budeš môcť odísť, buď dohodu, alebo podaním výpovede. Počas nej, ale konieckoncov už aj teraz môžeš uzatvoriť nový PP.
shillyian
04.02.11,08:15
Ak budeš mať prácu od apríla, netrvaj na predlžení PZ. Ak ostaneš v PP, budeš môcť odísť, buď dohodu, alebo podaním výpovede. Počas nej, ale konieckoncov už aj teraz môžeš uzatvoriť nový PP.
Veď práve o to ide, keby viem, že by ma vzali od 1.4. tak by som si zmluvu nepredĺžil, lenže ešte neviem kedy sa bude známy rozprávať s vedúcim a neviem či ma vôbec vezmú, preto som chcel vedieť, či sa dá nastúpiť aj počas výpovednej doby alebo treba čakať. Ako je to vlastne počas výpovednej doby? Musím ešte pracovať alebo nie?
Tweety
04.02.11,08:17
Veď práve o to ide, keby viem, že by ma vzali od 1.4. tak by som si zmluvu nepredĺžil, lenže ešte neviem kedy sa bude známy rozprávať s vedúcim a neviem či ma vôbec vezmú, preto som chcel vedieť, či sa dá nastúpiť aj počas výpovednej doby alebo treba čakať. Ako je to vlastne počas výpovednej doby? Musím ešte pracovať alebo nie?
AK máš dovolenku, ktorú by si mohol čerpať po dohode so zamestnáv., tak počas nej by si mohol pracovať už u nového zamestnáv., ak nie, ostáva jedine počkať na skončenie VD. ALebo tá dohoda §60ZP, to by si mohol odísť ihneď, ale musíš mať súhlas zamestnáv..
rdb
04.02.11,08:22
Len chcem upozornit. Ak si predlzis pracovnu zmluvu v terajsom zamestnani a potom sa ti nepodari dohodnut na odchode, ale budes musiet podat vypoved, potom nebudes moct len tak pocas vypovednej doby (2 mesiace) prestat chodit do starej prace a zacat chodit do novej. Dokonca sa ani zama nebudes moct rozhodnut, ze si cerpas dovolenku pretoze tu podla zakona urcuje zamestnavatel. Ak by si bola vo vypovednej lehote a prestala chodit do zamestnania, zamestnavatel ti nemusi vyplatit mzdu.
bubkoch
04.02.11,08:24
vsetko podstatne sa udeje 30.3. :)

ak 30.3. budes vediet ze nastupujes do novej prace (ci uz od 1.4. alebo 1.5.), jednoducho predlzenie terajsej zmluvy nepodpises a si volny, ziadna vypovedna doba sa nekona

ak 30.3. nebudes vediet, kedy a či vobec nastupujes do novej prace, predlzenie zmluvy podpises a pokracujes v terajsej praci kym sa nova nevyriesi ...

do 30.3. nic s terajsim zamestnavatelom neries :)
shillyian
04.02.11,08:47
len to je ten problem, ze pokial terajsi zamestnavatel nepristupi na dohodu, musel by som zrejme cakat tie 2 mesiace na vypovednu dobu....len to prave neviem, ci by pockal novy zamestnavatel
bubkoch
04.02.11,08:52
len to je ten problem, ze pokial terajsi zamestnavatel nepristupi na dohodu, musel by som zrejme cakat tie 2 mesiace na vypovednu dobu....len to prave neviem, ci by pockal novy zamestnavatel
aky problem ? dnes ziaden nemas ... vsak do konca marca je este vyše 7 tyzdnov ... dovtedy hadam budes vediet viac ako je to s novou robotou a ziadnu vypovednu dobu potom riesit nebudes ...
terezamaria
06.02.11,17:48
Dobrý deň, potreboval by som pomocť. Mám teraz prácu, v ktorej mám zmluvu podpísanú do 31.3.2011 ale viem, že mi ju predĺžia. Naskytla sa mi však možnosť skúsiť prácu inde za väčší plat, neviem však kedy to bude, lebo je to ešte len v štádiu vybavovania (práca je vybavovaná po známosti). A tu je to kde potrebujem pomôcť. Ak by mi známy vybavil robotu ešte v marci, mohol by som nastúpiť od 1 apríla bez nejakých problémov keďže mám zmluvu len do 31.3.? A keby mi ju nestihol vybaviť v marci a mal by som zmluvu predĺženú, musel by som podať výpoveď, kde je myslím 2 mesačná výpovedná doba. Mohol by som počas výpovednej doby nastúpiť do iného zamestnania alebo musím počkať kým výpovedná doba skončí a potom môžem nastúpiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
Jednoznačne, pokiaľ už budeš mať pracovnú zmluvu predĺženú, si budeš musieť dať výpoveď. Počas výpovednej doby zostávaš u zamestnávateľa až do jej skončenia.
Rob všetko pre to, aby sa to vyriešilo do 31.3.2011, dokedy máš dobu určitú v pracovnej zmluve. Budeš to mať bez problémov.