Daduš K
04.02.11,09:52
Dobrý. Potrebujem nový PC lebo tento je už starý, ale neviem sa rozhodnúť či PC alebo notebook. Nie sú notebooky pomalšie ako PC? Aký máte názor?:rolleyes:
marko182
04.02.11,09:23
Skus napisat:

- na co budes ten pocitac pouzivat (kancelarske aplikacie, internet, hry, pocitacova grafika, ...)
- ci potrebujes mobilitu alebo ci ti staci mat ten pocitac na jednom mieste
- do akej sumy chces ist

A potom skusime nieco poradit.
Daduš K
04.02.11,09:37
Počítač budem používať na spracovanie účtovníctva pre cca 10 a viac firiem (aj jednoduché aj poddvojné). Mobilitu jenu mám, ale ten je cca 4-ročný. Niekedy pracujem aj mimo domova - preto píšem že jeden mám mobilný ale je dosť pomaly. Preto sa neviem rozhodnúť, či PC a nechť tento mobilný, alebo nový mobilný a starý PC držať ako zálohu? Ale ten je 8 ročný a píše že má málo miesta na disku, disk bol už rozšírovaný. Tak neviem.
focalor
04.02.11,09:43
neviem ake narocne su sucasne uctovne aplikacie ale velku narocnost nepredpokladam, a tak si myslim, ze uplne postaci notebook, a bude zachovana aj mobilita (na videa, bezne aplikacie je to v dnesnej dobe v pohode).... na hry a ine graficky narocne aplikacie by som bral urcite desktop...
Daduš K
04.02.11,10:03
A čo je desktop? Som neznalá v tejto oblasti tak sa pýtam. Takže vy odporúčate notebook?
marko182
04.02.11,10:06
Pokial to ma byt pocitac naozaj iba na uctovnictvo, tak si myslim, ze sa len musis rozhodnut, ci ho potrebujes prenasat alebo nie. Ostatne by som ani neriesil. Predpokladam, ze uctovnicke aplikacie zvladne kazda nova zostava ci uz klasicky PC alebo notebook.

Ja osobne uz 5 rokov fungujem na notebooku napriek tomu, ze ho nepotrebujem mimo domu. Ide mi o komfort, ze si ho mozem zobrat do postele, pripadne pripojit na telku a podobne. Ale to je fakt uz len otazka preferencii.
marko182
04.02.11,10:06
Desktop je klasicky stolovy PC.
Zoltan Miklos
04.02.11,10:39
ak mas dost miesta na stole a pod stolom, nemas zvlast naroky na mobilitu a chces dostat vyssi vykon za rovnaku cenu, tak si kludne kup PC s peknym velkym LCD monitorom a pohodlnou klavesnicou
Laptop (notebook) si kupuj ak:
- si potrebujes brat so sebou napr. do druhej izby, ci k zakaznikovy, do postele, ci kamkolvek inde (ja si svoj beriem so sebou aj na zachod... :-)
- chces usetrit miesto (pre nohy pod stolom).
- chces vyzerat cool ...

mne osobne sa lepsie pracuje na notebooku, aj ked s nim nehybem a mam ho furt na stole. predtym som s nim vsak behal hore-dole a zazil som s nim kopec srandy a som rad, ze mam tento svoj NB :-)
PC je len stroj. NB je spolocnik :-)
kergulaan
04.02.11,10:46
... ci k zakaznikovy do postele....
;>D
sthruska
04.02.11,11:01
Ak Ti PC výkonovo stačí môžeš doň dokúpiť ďalší disk. Predpokladám, že máš preň voľnú pozíciu. Každé € sa zíde. Hlavne ekonómovia vedia o tom svoje ;)
Daduš K
04.02.11,11:11
Ďakujem všetký. Tak notebbok. Pekný víkend
marko182
04.02.11,11:20
PC je len stroj. NB je spolocnik :-)

Absolutny suhlas. Dokonca aj manzelky zvyknu ziarlit :D
dobsony
04.02.11,13:45
Ani ja zatiaľ neviem rozhodnúť čo mám kúpiť. Potrebujem na internet-bežné surfovanie, potom na sprac. účto. Pozerala som na Notebook Samsung R730 JA01CZ T440 3G 320G Win 7. Čo vy na to?
Daduš K
04.02.11,14:09
No ja to skúsim ešte skonzultovať s našim čo má na starosti PC, len viete, on chce tiež mať z toho čo najviac, tak preto sa radím.
pistik71
04.02.11,14:13
notebook, a kup cez internet, bude to najlacnejsie.
airam11
05.02.11,16:08
ja som mala takú istú dilému-rozhodla som sa pre notebook a neľutujem
Valcake
05.02.11,18:11
..ani ja by som svoj NB nemenila za PC, som veľmi spokojná. Doma ho mám na pevno na stole, ale keď treba, beriem ho na chatu, príp.do nemocnice...
expeert
09.02.11,14:22
Pri kúpe notebooku v Tvojom prípade (práca s účtovníctvom) daj pozor aj na to aby mal aj numerickú klávesnicu, nie je to totiž štandard u všetkých notebookov, hlavne tých menších...
Ale dobrý predajca by na to mal upozorniť
dobsony
18.02.11,14:17
Kúpila som NB Samsung R730, a som veľmi spokojná!:)
Daduš K
18.02.11,15:12
za koľko?