Maryvas
04.02.11,09:58
Dobrý deň, prosím vás, ako mám postupovať pri nakupovaní PHM v zahraničí, konkrétne v Poľsku? Natankujeme v zahraničí v hotovosti - celú sumu máme dať do nákladov? A čo s DPH? Nárok na vrátenie mi nevzniká, ak nakupujem v hotovosti, akceptujú len Faktúru VAT (podľa info ČESMAD). Sme s.r.o. - podvojné účtovníctvo, platiteľ DPH.
Ďakujem.
Dajanka
04.02.11,09:13
Ja tieto bločky o nákupe PHM v inom štáte dávam celé do nákladov. Ak je iná mena ako Euro tak sa prepočíta kurzom platným v deň nákupu.
alusa783
04.02.11,09:26
neviem nájsť ten § ale niekde som čítala že sa dá na konci roka požiadať o vrátenie dph z nákupou v zahraničí (ale nev iem či to platilo len pre EU alebo aj pre iné štáty) ale žiadosť sa podava len V BA a musí presahovat istu hodnotu, ale fakt neviem ktory § to bol...
Tweety
04.02.11,09:29
neviem nájsť ten § ale niekde som čítala že sa dá na konci roka požiadať o vrátenie dph z nákupou v zahraničí (ale nev iem či to platilo len pre EU alebo aj pre iné štáty) ale žiadosť sa podava len V BA a musí presahovat istu hodnotu, ale fakt neviem ktory § to bol...
Niekde, niekde, najskôr v Zákone o dph, tak skús najprv tam. :)
alusa783
04.02.11,09:30
:D ano to mi bolo jasné ale listujem a listujem a nikde som to teraz nevedela najst ale ak najdem budem kričat