Martinabb79
04.02.11,10:28
Dobrý deň, ja sa chcem spýtať ako to je s daňovým priznaním, keď som od 29.10.2010 na materskej dovolenke. Daňové priznanie mi spravia v robote, len chcem vedieť, či musím dokladovať, že poberám materský príspevok. Ak áno, potrebujem potvrdenie zo soc. poisťovne? Alebo stači potvrdenie o tom, že mi bol schválený mat. príspevok. Na túto otázku mi nevedela odpovedať ani naša ekonómka.
Tweety
04.02.11,09:31
Dobrý deň, ja sa chcem spýtať ako to je s daňovým priznaním, keď som od 29.10.2010 na materskej dovolenke. Daňové priznanie mi spravia v robote, len chcem vedieť, či musím dokladovať, že poberám materský príspevok. Ak áno, potrebujem potvrdenie zo soc. poisťovne? Alebo stači potvrdenie o tom, že mi bol schválený mat. príspevok. Na túto otázku mi nevedela odpovedať ani naša ekonómka.
Dám jedno šampanské, že DP ti v robote nespravia.:---
Mzdárka môže spraviť RZD, ale len tým, ktorí oň v termíne do 15.2. požiadajú. Do RZD materské nepatrí.
ewita888
04.02.11,09:35
u tvojho zamestnávateľa ti spravia ročné zúčtovaie dane, nie daň. priznanie.. a tam predsa musia evidovať, že si na materskej..
mimotemy: Tweety, by si sa čudovala, koľko som ich už spravila :rolleyes:
veronikasad
04.02.11,09:37
Dám jedno šampanské, že DP ti v robote nespravia.:---
Mzdárka môže spraviť RZD, ale len tým, ktorí oň v termíne do 15.2. požiadajú. Do RZD materské nepatrí.
mimotemy Majka, vieš kolko DP som zamestnancom za "vatikánsku menu" urobila ?
Tweety
04.02.11,09:38
mimotemy Majka, vieš kolko DP som zamestnancom za "vatikánsku menu" urobila ?
To ti verím, ale ja som to myslela trochu inak.:)
ewita888
04.02.11,09:39
a ani to šampanské od Tweety nemáme za to :-)
veronikasad
04.02.11,09:40
Niekedy stačí dobrý pocit - keď vieš, že zamestnanec by zamestnaneckú prémiu alebo DB tak skoro nedostal ...
Tweety
04.02.11,09:40
u tvojho zamestnávateľa ti spravia ročné zúčtovaie dane, nie daň. priznanie.. a tam predsa musia evidovať, že si na materskej..
mimotemy: Tweety, by si sa čudovala, koľko som ich už spravila :rolleyes:mimotemy
ALe ste ma teda riadne nepochopili, veď som uviedla, že RZD je v právomoci mzdárky, ostatné je len jej dobrá vôľa, ale u nej DP neprichádza do úvahy.
veronikasad
04.02.11,09:41
Majka, pochopili, to bola len poznámočka mimo témy.
ewita888
04.02.11,09:43
mimotemy
ALe ste ma teda riadne nepochopili, veď som uviedla, že RZD je v právomoci mzdárky, ostatné je len jej dobrá vôľa, ale u nej DP neprichádza do úvahy.
Tweety, ber to ako srandu.. Ja tiež robím DP ľudom zo súcitu, presne pre dôvod, ako píše Veronika..
Tweety
04.02.11,15:48
Tweety, ber to ako srandu.. Ja tiež robím DP ľudom zo súcitu, presne pre dôvod, ako píše Veronika..
Musím teda s pravdou von.:) Ja som len prirovnala DP k RZD, medzi ktorými je predsa len rozdiel. :eek:
Majka
21.02.12,08:38
Takze, ked je zena na MD napr. od 10/2011, do vtedy ma potvrdenie od zamestanvatelov o prijme, robi si DP typ A sama, potrebuje si vyzdiadat a dlozit doklad zo SP k Dan.priznaniu za 10-12/2011 ? dakujem.
veronikasad
21.02.12,08:40
Takze, ked je zena na MD napr. od 10/2011, do vtedy ma potvrdenie od zamestanvatelov o prijme, robi si DP typ A sama, potrebuje si vyzdiadat a dlozit doklad zo SP k Dan.priznaniu za 10-12/2011 ? dakujem.
do vlastného DP nie.
Majka
21.02.12,08:45
do vlastného DP nie.
dakujem za odpoved.
Majka
22.02.12,09:56
este jednu otazocku mam, zena pracovala do jula 2011,od augusta je na materskej,ma dve skolopovinne deti, prijem mala 7800eur, robi si DP typ A, moze si uplatnit dan.bonus na obe deti na cely rok? na narodene babetko si uplatnil manzel.
suzika1979
23.02.12,13:20
ahojte poradaci :)
nasa uctovnicka mi neodpisuje na mail,asi ma toho teraz vela. som v strese,ako to bude s mojim dp,kazdy rok su nejake zadrhely a nervy... mozte mi prosim poradit? som zamestnana, od juna 2011 na md, momentalne na rd, ak by som si musela sama robit dp,mam vyplnit tlacivo A? da sa niekde stiahnut z netu,vytlacit,poslat postou...uznaju to na danaku? ked som chcela ziadat o rzd,bolo mi povedane,ze to netreba,ze uctovnicka nam vsetkym zamestnancom povyplna tlaciva tak ako ine roky a ze potom si to len podpiseme a podame. ale ci to plati aj pre mna,to veduca nevedela potvrdit. ako je to teraz, som ich zamestnancom minimalne do 3 rokov veku mojej dcerky,tak by ma nemali vynechavat...ci?
Tweety
23.02.12,13:22
ahojte poradaci :)
nasa uctovnicka mi neodpisuje na mail,asi ma toho teraz vela. som v strese,ako to bude s mojim dp,kazdy rok su nejake zadrhely a nervy... mozte mi prosim poradit? som zamestnana, od juna 2011 na md, momentalne na rd, ak by som si musela sama robit dp,mam vyplnit tlacivo A? da sa niekde stiahnut z netu,vytlacit,poslat postou...uznaju to na danaku? ked som chcela ziadat o rzd,bolo mi povedane,ze to netreba,ze uctovnicka nam vsetkym zamestnancom povyplna tlaciva tak ako ine roky a ze potom si to len podpiseme a podame. ale ci to plati aj pre mna,to veduca nevedela potvrdit. ako je to teraz, som ich zamestnancom minimalne do 3 rokov veku mojej dcerky,tak by ma nemali vynechavat...ci? AK si nepožiadala o RZD zamestnáv. podáš DP typu A( smozrejme, ak si len príjmy len zo ZČ-zamestnania). Tlačivko nájdeš na stránke drsr.
ewita888
23.02.12,13:22
ahojte poradaci :)
nasa uctovnicka mi neodpisuje na mail,asi ma toho teraz vela. som v strese,ako to bude s mojim dp,kazdy rok su nejake zadrhely a nervy... mozte mi prosim poradit? som zamestnana, od juna 2011 na md, momentalne na rd, ak by som si musela sama robit dp,mam vyplnit tlacivo A? da sa niekde stiahnut z netu,vytlacit,poslat postou...uznaju to na danaku? ked som chcela ziadat o rzd,bolo mi povedane,ze to netreba,ze uctovnicka nam vsetkym zamestnancom povyplna tlaciva tak ako ine roky a ze potom si to len podpiseme a podame. ale ci to plati aj pre mna,to veduca nevedela potvrdit. ako je to teraz, som ich zamestnancom minimalne do 3 rokov veku mojej dcerky,tak by ma nemali vynechavat...ci?
a po iné roky vám robila RZD, alebo vypĺňala DP A.. ?
suzika1979
23.02.12,15:09
vyplnala dp...ja som vtedy mala typ B
ewita888
23.02.12,15:13
vyplnala dp...ja som vtedy mala typ B
treba sa len skontaktovať so mzdárkou.. možno ti urobila DP, možno ti pošle potvrdenie o príjme a spravíš si ho sama..
suzika1979
23.02.12,15:25
no ved to...ze mozno. na mail mi neodpoveda,budem musiet na nu dako ziskat tel.cislo a zavolat jej. dakujem

aj za tip na stiahnutie tlciva dik :) tweety