Lenke1
04.02.11,10:35
Dobry den,
potrebovala by som si overit, ci pri cerpani nahradneho volna mozem ponechat na tie dni ponechat zamestnancovi stravne listky (nakolko tie hodiny ma uz vlastne odpracovane)...
Dakujem.
veronikasad
04.02.11,09:50
Dobry den,
potrebovala by som si overit, ci pri cerpani nahradneho volna mozem ponechat na tie dni ponechat zamestnancovi stravne listky (nakolko tie hodiny ma uz vlastne odpracovane)...
Dakujem.
nie, nemôžeš. Nárok na SL má v prípade, ak výkon práce v danom dni trvá viac ako 4 hod.

Zamestnávatel môže uplatniť príspevok na stravovanie v zmysle § 152 odst. 2 ZP

2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
Tweety
04.02.11,10:14
Dobry den,
potrebovala by som si overit, ci pri cerpani nahradneho volna mozem ponechat na tie dni ponechat zamestnancovi stravne listky (nakolko tie hodiny ma uz vlastne odpracovane)...
Dakujem.
Nie, veď ak má NV, nepracuje a za ten deň, keď pracoval, SL už dostal.
veronikasad
04.02.11,10:16
Môže dostať za ten deň keď pracoval nadčas 2 SL, ak výkon práce trval viac ako 11 hod.
slavka124
04.02.11,10:17
chcem sa spýtať, môže si niekto uplatňovať stravné 3,60€ ak je riadne zamestnaný ale privyrába si aj na poistkách- provízie?
Tweety
04.02.11,10:17
Veronika, môže, ale nie je naň zákonný nárok.
veronikasad
04.02.11,10:19
chcem sa spýtať, môže si niekto uplatňovať stravné 3,60€ ak je riadne zamestnaný ale privyrába si aj na poistkách- provízie?
ak mu vypláca príspevok na stravovanie zamestnávatel - nie. Môže si zakúpiť SL na víkendy (ak ako poisťovák pracuje), nedajú sa zakúpiť spätne.
veronikasad
04.02.11,10:20
Tweety Dnes, 12:17 PM

Veronika, môže, ale nie je naň zákonný nárok.


Veď som napísala, že zamestnávateľ môže - nie musí ...
Lenke1
07.02.11,08:05
ale ked tie hodiny si vlastne uz predtym "nadrobil", po castiach, ani vtedy??
veronikasad
07.02.11,09:02
ale ked tie hodiny si vlastne uz predtym "nadrobil", po castiach, ani vtedy??
ak robil cez deň viac ako 11 hod., zamestnávatel mu mohol na tento deň priznať ďalší stravný lístok. Ak smena (s nadčasom) trvala menej, nemá nárok na ďalší SL na tento deň, ani na deň keď čerpá náhr. volno.
Lenke1
07.02.11,09:35
Dakujem za rady :)