AML
04.02.11,11:03
Dobry den,

poradite mi prosim? potrebovala by som vediet ako sa pocita materska, kedze:
- termin porodu mam 22.7.2011 a teraz som na PN s rizikovym tehotenstvom.
- od maja 2010 do oktobra 2010 som bola nezamestnana
- od januara 2009 do maja 2010 som bola zamestanan na TP
Takze podmienku doby poistenia zrejme splnam, nie? pripadne z coho mi bude pocitana materska?

Dakujem vopred

Zuzana
veronikasad
04.02.11,10:08
Dobry den,

poradite mi prosim? potrebovala by som vediet ako sa pocita materska, kedze:
- termin porodu mam 22.7.2011 a teraz som na PN s rizikovym tehotenstvom.
- od maja 2010 do oktobra 2010 som bola nezamestnana
- od januara 2009 do maja 2010 som bola zamestanan na TP
Takze podmienku doby poistenia zrejme splnam, nie? pripadne z coho mi bude pocitana materska?

Dakujem vopred

Zuzana
Ak si nebudeš platiť nem. poistenie ako dobrovolne nemocensky poistená osoba (ak si v súčasnom období nezamestnaná-pracovný pomer skončil v máji 2010), nárok na materské ti nevznikne. Podmienku 270 dní splňaš, ale nie si už v ochrannej dobe (do pôrodu je viac ako 8 mesiacov od skončenia prac.pomeru).
AML
04.02.11,10:19
Ak si nebudeš platiť nem. poistenie ako dobrovolne nemocensky poistená osoba (ak si v súčasnom období nezamestnaná-pracovný pomer skončil v máji 2010), nárok na materské ti nevznikne. Podmienku 270 dní splňaš, ale nie si už v ochrannej dobe (do pôrodu je viac ako 8 mesiacov od skončenia prac.pomeru).
asi som to zle popisala, ja som zamestnana od oktobra10, ale som od januara zamestnana na PN :)
prisla mi aj vypoved od zamestanavatela, ze dnom skoncenia PN, konci moj pracovny pomer, moze to tak spravit ak som PN do materskej???
veronikasad
04.02.11,10:23
asi som to zle popisala, ja som zamestnana od oktobra10, ale som od januara zamestnana na PN :)
prisla mi aj vypoved od zamestanavatela, ze dnom skoncenia PN, konci moj pracovny pomer, moze to tak spravit ak som PN do materskej???
Ak si nastúpila na PN v skúšobnej dobe, môže. Skúšobná doba sa predlžuje o prekážky v práci na strane zamestnanca, medzi ktoré patrí aj PN.

Alebo máš pracovný pomer na dobu určitú ?

Ak od skončenia prac.pomeru do pôrodu neuplynie viac ako 8 mesiacov, budeš mať nárok na materské z príjmu z roku 2010 u terajšieho zamestnávatela.
AML
04.02.11,10:27
dakujem, este sa pojdem urcite popytat na socialku, este raz vdakaaaaa :)
AML
02.04.11,13:32
Na socialke mi povedali ze materska sa mi bude ratat z posledneho zamestnania, co bolo platovo mizive.
Mam moznost sa na mesiac zamestnat, mohlo by mi to ovplyvnit ysku materskej?
Katy a R
02.04.11,13:56
Na socialke mi povedali ze materska sa mi bude ratat z posledneho zamestnania, co bolo platovo mizive.
Mam moznost sa na mesiac zamestnat, mohlo by mi to ovplyvnit ysku materskej?

To isté ti napísala aj Veronika ;) Ale mesiac novéh PP ti nepomôže - tri mesiace treba :) .. čo už asi nestíhaš:mee: .. ledaže by si neskôr nastúpila na materskú ... :confused: