B.A.
11.12.05,08:02
Uvazujem o kupe GPS navigacie do osobneho vozidla v hodnote do 30.000 Sk.Kedze casto jazdim obchodne do zahranicia,je tento pristroj pre mna nevyhnutny najma vo velkych mestach.Je v danom pripade vynalozeny naklad na kupu GPS odpocitatelna polozka?:)
Braňo
11.12.05,07:56
Aj v prípade, že je lacnejší ako 30000,- SKK nedal by som ho rovno do nákladov, ale o túto sumu navýšil cenu vozidla a odpisoval spolu s vozidlom. Domnievam sa, že tento systém budeš používať v aute, nie osobitne. Myslím, že by si mohol argumentovať tým, že tento systém Ti zabraňuje zablúdiť, čím by Ti vznikli náklady navyše, alebo by si prišiel neskôr na nejakú schôdzku. :D
Evanka
11.12.05,08:57
Za technické zhodnotenie sa považujú výdavky na technické zhodnotenie prevyšujúce 30.000 Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie. Takže ak sa za celé obdobie jednalo iba o túto sumu, môžeš tento výdavok uvažovať ako priamy náklad. Ale podľa § 29 ods. 2 ZDP sa môže účtovná jednotka rozhodnúť, že za technické zhodnotenie bude považovať aj výdavky na technické zhodnotenie neprevyšujúce 30000 Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie. V tom prípade budeš takýto výdavok odpisovať ako súčasť vstupnej ceny hmotného majetku.
betka
11.12.05,10:30
Vydavky nepresahujuce 30 000,-Sk pri jednotlivom majetku, pokial ich danovnik na zaklade svojho rozhodnutia neuplatni ako danovo uznane vydavky su TZ.
Vo Vasom pripade sa mozede teda rozhodnut, ci GPS date priamo do vydavkov ovplyv. ZD. Ale pozor v tom istom zdanovacom obdobi uz nemozete dokupit ine prislusenstvo do OA, pretoze by vam prekrocilo hranicu nad
30 000,- Sk a uz by islo o TZ. V tomto pripade by sa GPS pripocitalo k OC OA a uplatnil by sa rocny odpis vypocitany podla ustanovenia par. 26 ZDP.
Ak Vam doteraz vychadza vysoky ZD, zvolila by som dat GPS priamo do nakladov, v JU do vydavkov ovplyv. ZD.
B.A.
11.12.05,11:01
Mozete mi vysvetlit skratky OC a OA?Dakujem.
Manual
11.12.05,11:03
Mozete mi vysvetlit skratky OC a OA?Dakujem.
OC= obstarávacia cena
OA= osobný automobil
Pekný deň...:)
Kristína
12.12.05,08:39
Zariadenie GPS by sa dalo použiť aj do iného auta. Podľa mňa to nie je typické technické zhodnotenie auta ... A celkom určite sa dá využiť aj mimo auta - celkom teoreticky, samozrejme. Ja by som to dala do nákladov naraz.