annasoltesova
04.02.11,11:20
Vie mi niekto poradiť ohľadom Hlásenia o vyúčtovaní dane z príjmu r. 2010?Na stranu 2 dám súčty zo štvrťročných prehľadov. Zaujíma ma čo sa dáva do koloniek jednotlivých zamestnancov. riadok 8- Daňový bonus sa dáva iba vyplatený-bez doplatku v ročnom zúčtovaní? riadok 9- aká zamestnanecká prémia tam ide, za rok 2009?
Ďakujem Anna
Tony1
07.02.11,22:06
Do hlásenia dávaš daňový bónus vyplatený za rok 2010 bez DB vyplateného za rok 2009 v ročnom zúčtovaní. A zamestnaneckú prémiu podľa mňa dávaš aká ti vyšla teraz v ročnom zúčtovaní za rok 2010. hlásenie robíš po ročnom zúčtovaní. aspoň tak to robím ja.
annasoltesova
08.02.11,05:50
Nezdá sa mi. Lebo urobila som Ročné zúčtovania za r. 2010 a keď som si dala urobiť Hlásenie, tak mi nedáva do Hlásenia zamestnaneckú prémiu za rok 2010. Ale dáva mi do Hlásenia komu som urobila Ročné zúčtovanie za rok 2010. Anna
Zoltán Kovács
08.02.11,06:01
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.
Tony1
08.02.11,11:19
Na tretej strane,kde je rozpísané podľa jednotlivých zamestnancov tam je rozpísaný aj DB aj ZP.
Tony1
08.02.11,11:31
Nie nemyslím, že by som sa mýlila. Práve pozerám na tlačivo na DRSR a tam na tretej strane sú rozpisy podľa jednotlivých zamestnancov.
ewita888
08.02.11,11:31
Na tretej strane,kde je rozpísané podľa jednotlivých zamestnancov tam je rozpísaný aj DB aj ZP.
áno, v tlačivách za rok 2010 strana 3 už je aj ZP.. takže dá sa tam ZP vyplatená v roku 2010 za rok 2009
psps
08.02.11,19:43
Zarátava sa do Prehľadov a následne do Hlásenia aj jednorázová daň?
Mám v jednom mesiaci vyplácané odstupné a vypočítalo mi z toho jednorázovú daň.
Ráta sa táto daň ako preddavková daň?
Zahŕňa sa odstupné do príjmu, do ročného zúčtovania?
ewita888
09.02.11,05:09
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.
ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3
ewita888
09.02.11,05:11
Zarátava sa do Prehľadov a následne do Hlásenia aj jednorázová daň?
Mám v jednom mesiaci vyplácané odstupné a vypočítalo mi z toho jednorázovú daň.
Ráta sa táto daň ako preddavková daň?
Zahŕňa sa odstupné do príjmu, do ročného zúčtovania?
Odstupné je zdaniteľný príjem predsa, takže zaratáva..
annasoltesova
09.02.11,05:35
Ewita888, ďakujem Ti za Tvoju odpoveď. Aj ja som si tak myslela, ale nebola som si istá. Zmýlilo ma, že doplatok Daňového bonusu z Ročného zúčtavania k jednotlivým zamestnancom nedáva.Ďakujem a prajem Ti aj všetkým ostatným, ktorí reagovali na moju otázku krásny slnečný deň. Anna
veeronika
15.02.11,11:52
pozerala som ročné hlásenie na drsr.sk za rok 2010, ale sa mi zda že nesúhlasí s kolonkami 1/4 ročného prehladu pre rok 2010, pretože by mal byť súčtom riadkov týchto prehľadov, čiže pre žrážkovú daň by mal byť zhodný riadok 9,12,13 a nie je:(
KEJKA
15.02.11,12:48
číslovanie nesúhlasí, predsa je to len iné tlačivo, ale obsah riadkov má nadväzovať na Q-prehľady.
veeronika
16.02.11,07:47
ďakujem Kejka, takže ho môžem vypísať?
brcko1
16.02.11,13:00
V rocnom zuctovani za r.2009 nam vysiel preplatok. Vzhladom k tomu, ze sme nemali dostatok financnych prostriedkov, poziadali sme DU o vratenie preplatku. objavi sa tento preplatok v hlaseni za r.2010 na r.2? ak ano, bude + alebo -? trosku som z tohto noveho hlasenia mimo.
nicolet
17.02.11,06:17
áno, v tlačivách za rok 2010 strana 3 už je aj ZP.. takže dá sa tam ZP vyplatená v roku 2010 za rok 2009

Mne program dáva ZP za rok 2010 vyplatenú teraz v r.2011, čo je teda správne???
Melnick
17.02.11,23:07
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.


ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3

Zle ste Zoliho pochopili. ;) Zamestnaneckú prémiu za rok 2010 riešime predsa v týchto dňoch a vyplatíme ju v marcovej mzde najneskôr v apríli 2011 a bude predmetom ročného hlásenia v roku 2012.



ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3

To s Tebou súhlasím, ale ak sa Ti prejavila v Q. prehľade, ktorý sa vlastne iba "prekopíruje" do ročného hlásenia, potom tá ZP nemohla byť za obdobie roku 2010, ale bola to ZP za rok 2009 vyplatená v marcovej mzde vyplatenej najneskôr v apríli 2010 .


Mne program dáva ZP za rok 2010 vyplatenú teraz v r.2011, čo je teda správne???

To nie je správne.
zuzana164
02.03.11,07:59
Dorý den,
chcem sa opýtať ak mame takých zamestnancov čo pracovali u nás v TPP v mesiacoch 1 - 4 , potom dohoda 5 - 10 a znova TPP 11-12, tak program mi v hlásení časť V. vypisuje týchto zamestnancov po 2krát ako zamestnanec xy prijem za 1-4 a ten istý zamestnanec xy prijem za 11-12, je to takto dobre alebo mám tie prijmy spočítať a dať do prílohy zamestnanca xy iba raz?
KEJKA
02.03.11,16:28
aj ja mám ten problém. Chyba je, že si evidovala tých zamestnancov ako dvoch ľudí. keby si im iba ukončila PP a zaevidovala novú PZ, alebo dohodu, tak by to program bral ako jedného človeka-zamestnanca. Robíš v Kros/OLYMPe?
Ja som to vyriešila tak, že som poslala Hlásenie so sprievodným listom, a upozornila som na túto skutočnosť.
Ako urobíš ročné zúčtovanie?
Ja som usela z dohody urobiť Potvrdenie o príjme, to som nahrala ako keby šlo o iného zamestnávateľa a takto sa mi podarilo všetky príjmy zahrnúť do jedného RZD.

Inak - môžeš zobrať svoje tlačivo a prepísať ho zosúčtované ručne.
veronikasad
02.03.11,16:45
Kejka, keď vytlačíš Potvrdenie o zdanitelnej mzde, máš jedno, alebo dve tlačivá ? Netreba to v takomto prípade zadávať ako súbežný pracovný pomer ?
zuzana164
03.03.11,07:24
robím v Pohode,
no musela som toho človeka zadať viac krát ved ked bol výstup z PP 30.04. a od 03.05. - 30.10. dohoda a od 01.11 - 31.12 znova PP inak sa to ani neda. mam teda jedného človeka v roku 2010 zadaného v programe až 3x
Ja som si to ručne sčítala aby som tam nemala v tej prilohe "milion" zamestnancov len či to tak može byť kedže aj potvrdenie o prijme dostali moji zamestnanci viac krát - 2x z PP a 1x z dohody
Ročné zučtovanie ani nerobím, zamestnanci si podávaju DPA sami
mihand
03.03.11,09:04
Ja by som sa len chcela pytat ak vo firme nerobite rocne zuctovanie, aky davate datum vykonania rocneho zuctovania?? Lebo ak nedam nijaky, program ma nepusti dalej. Dava sa 31.3??
dakujem
katka 23
03.03.11,18:47
Dobrý večer, potrebujem poradiť s problémom : zamestnávateľ v r.2010 nezamestnával žiadnych zamestnancov , štvrťročné prehľady som posielala nulové, teraz neviem aké mám poslať hlásenie o vyúčtovaní dane časť V.
Je potrebné Dú nahlásiť že nezamestnával a nezamestnáva zamestnancov?
Ak áno akým spôsobom?
Ďakujem.
KEJKA
03.03.11,18:55
ak ide o takú dlhodobú záležitosť, tak si mal-mohol zrušiť registráciu.
Hlásenie bude tiež nulové.
katka 23
03.03.11,19:36
Registráciu stačí zrušiť oznámením alebo je na to tlačivo? Hlásenie časť V. - teda prílohu nemusím doložiť ?
KEJKA
03.03.11,21:38
nie, ved na Hlásení máš riadok pre počet zam-cov, vyplníš "0"
Zrušenie reg.-áno listom oznámiš.
Melnick
03.03.11,21:39
robím v Pohode,
no musela som toho človeka zadať viac krát ved ked bol výstup z PP 30.04. a od 03.05. - 30.10. dohoda a od 01.11 - 31.12 znova PP inak sa to ani neda. mam teda jedného človeka v roku 2010 zadaného v programe až 3x
Ja som si to ručne sčítala aby som tam nemala v tej prilohe "milion" zamestnancov len či to tak može byť kedže aj potvrdenie o prijme dostali moji zamestnanci viac krát - 2x z PP a 1x z dohody
Ročné zučtovanie ani nerobím, zamestnanci si podávaju DPA sami
Niektorých dohodárov mám v personalistike aj 4x, ale potvrdenie mi program "vypľuje" ako za jedného a súčty úhrnu príjmov sú správne . Vzhľadom na tisíc kiksov môjho programu, :cool:toto sa mu darí a zatiaľ som nenašla ani jednu chybu. :)

mimotemy xixixi:D:D:D aj moji zamestnanci si robia DP"A" sami - u mňa, na mojom PC s mojim papierom, sú neviditeľní a zistila som ,že som to vlastne ja, kto im robí to DP"A" a za vatikánsku menu. Ozaj neviete, kde ju menia za €urá ????:D:D:D:D:D
kimart
07.03.11,07:15
poprosím o pomoc, dňa 30.12. sme zamestnali jedného zamestnanca aj to na dohodu, kde mu bola zrazená zrážková daň. Ako vyplniť hlásenie? - podľa prehľadu je nulové, to mi je jasné, len nie som si istá do V. časti mám uviesť tohto zamestnanca? - mám zato že ak ide o zrážkovú daň, tak sa tam takýto zamestnaci neuvádzajú. Tiež neviem, či treba uviesť v prednej časti hlásenia dátum zúčtovania, keď vpodstate žiaden zamestnanec oň nepožiadal.
kimart
07.03.11,08:38
prosím neporadíte?
silvia
07.03.11,09:13
Tiež si chcem overiť správnosť vyplnenia Hlásenia...

1. neuvádzajú sa v Hlásení dohodári, ktorí boli zdanení zrážkovou daňou
2. neuvádzajú sa ani zamestnankyne na MD,RD (celý rok bez príjmu)
3. zamestnanca, ktorý mal aj PP aj dohody uvádzať len raz so súčtom príjmu (ale bez príjmu zdaneného zrážk.daňou)

je to OK?
vďaka!
certik
07.03.11,11:18
Prosím vás o radu: za rok 2010 som podávala nulové štvrťročné prehľady. Chcem urobiť hlásenie za rok 2010. Bolo by to jednoduché, len mám problém so zamestnaneckou prémiou, ktorú mal zamestnanec vyplatenú za rok 2009 v roku 2010 vo výške 181,03. Neviem či som postupovala správne, ale túto sumu som uviedla v Hlásení nasledovne:
Časť I. riadok 2 -181,03
riadok 4 -181,03
riadok 7 -181,03
riadok 9 -181,03
Časť IV. riadok E, G, H - všade suma 181,03
Časť V. riadok 9 zase suma 181,03

Proisím vás,je to takto správne? Vopred Ďakujem za radu!
Maxinka
08.03.11,08:57
Časť IV. riadok E, G, H - všade suma 181,03
Časť V. riadok 9 zase suma 181,03

;)myslím že len takto by to malo byť;)
slavkavar
08.03.11,11:49
Možem poprosiť o pomoc. SZČO zamestnaval zamestnanca - ukončenie prac. pomeru bolo v skušobnej dobe po troch mesiacoch. odvtedy nezamestnáva - nepodávali sme ani žiadne hlásenie na DU. Akurát sme sa na začiatku zaregistrovali ako zamestnávatelia. Pracovník mal vyplatenú minimálnu mzdu 3 krat. Ako uviesť všetko na pravu mieru????
rodina1
08.03.11,11:53
Možem poprosiť o pomoc. SZČO zamestnaval zamestnanca - ukončenie prac. pomeru bolo v skušobnej dobe po troch mesiacoch. odvtedy nezamestnáva - nepodávali sme ani žiadne hlásenie na DU. Akurát sme sa na začiatku zaregistrovali ako zamestnávatelia. Pracovník mal vyplatenú minimálnu mzdu 3 krat. Ako uviesť všetko na pravu mieru????

Pokiaľ ste boli registrovaní na DÚ ako platitelia preddavkovej, alebo zrážkovej dane, bolo vašou povinnosťou zaslať na DÚ aj Štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch ...
Zrejme vás aj tak neminie pokuta, ale je potrebné za uvedené obdobie, kedy bola zamestnancovi vyplatená mzda zaslať Štvrťročný prehľad ... a do 31. 03. tiež zaslať Ročné hlásenie ...
katka 23
08.03.11,14:52
;)myslím že len takto by to malo byť;)

aj ja si tak myslím, pozri poučenie na vyplnenie hlásenia...
Iruška
08.03.11,15:16
ročné hlásenie sa odovzdáva do 31.3.2011 ?
Ivana 1511
09.03.11,05:44
áno do 31.3,2011
Paula
09.03.11,06:40
ročné hlásenie sa odovzdáva do 31.3.2011 ?


Stačilo prečítať si prvú vetu zhora na str. 1 na príslušnom tlačive :).
renča123
09.03.11,08:28
Ahojte. Prosím o odpoveď na možno triviálnu otázku, ale nie som si istá . Ak firma - FO ukončila živnosť k 30.6.2010, musí podať ročné hlásenie o dani za zamestnancov? Prehľad za 2.Q. v júli podala, tak si myslím, že áno, ale potrebujem to odobriť alebo vyvrátiť. Ďakujem moc a prajem slnečný deň.
simonova815
09.03.11,09:58
Ja vas zas prosim o radu, ako mam spravne vyplnit prehlady/hlasenie.
Vo februari 2010 som robila rocne zuctovanie za rok 2009. Vznikla mi dan,. povinnost 10 €, preplatky na dani 390 €.
V prehlade za 1. Q mi dalo do:
riadok 1 10 €
riadok 2 -10€,
odvodova povinnost 0.
Pocas roka som mala danove bonusy a preddavky v takej vyske, ze mi rozdiel DB vracali, takze nebolo z coho si ponizit preplatok z RZD.
Takze kam mam ten rozdiel uviest, aby mi DU tieto peniaze vratil?
Dakujem!
rodina1
09.03.11,10:32
Ahojte. Prosím o odpoveď na možno triviálnu otázku, ale nie som si istá . Ak firma - FO ukončila živnosť k 30.6.2010, musí podať ročné hlásenie o dani za zamestnancov? Prehľad za 2.Q. v júli podala, tak si myslím, že áno, ale potrebujem to odobriť alebo vyvrátiť. Ďakujem moc a prajem slnečný deň.
Zákon o dani z príjmov
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane


(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil o zamestnaneckej prémii, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len "prehľad"),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse (ďalej len "hlásenie"), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu vyplatenú sumu zamestnaneckej prémie a zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

(10) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 sa predkladá na tlačive, ktorého vzor určí ministerstvo.

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

Z uvedeného odseku vyplýva, že ak ste v príslušnom zdaňovacom období vyplácali príjmy zo závislej činnosti máte povinnosť podať hlásenie.
rodina1
09.03.11,10:45
Ja vas zas prosim o radu, ako mam spravne vyplnit prehlady/hlasenie.
Vo februari 2010 som robila rocne zuctovanie za rok 2009. Vznikla mi dan,. povinnost 10 €, preplatky na dani 390 €.
V prehlade za 1. Q mi dalo do:
riadok 1 10 €
riadok 2 -10€,
odvodova povinnost 0.
Pocas roka som mala danove bonusy a preddavky v takej vyske, ze mi rozdiel DB vracali, takze nebolo z coho si ponizit preplatok z RZD.
Takze kam mam ten rozdiel uviest, aby mi DU tieto peniaze vratil?
Dakujem!
V poučení na vyplnenie Prehľadu sa uvádza:

Riadok 2 ►uvádza sa suma zrazených daňových nedoplatkov (+) a vrátených daňových preplatkov (-)
z ročného zúčtovania preddavkov na daň (bez vplyvu daňového bonusu) za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, o ktoré bol zvýšený (znížený) odvod preddavkov na daň za príslušný kalendárny mesiac vykazovaného štvrťroka.
Ak je úhrn daňových nedoplatkov vyšší ako úhrn daňových preplatkov, uvádza sa znamienko +.
Ak je úhrn daňových preplatkov je vyšší ako úhrn daňových nedoplatkov, uvádza sa znamienko -.
O vrátený rozdiel (preplatok) z ročného zúčtovania sa zníži odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, avšak len do výšky sumy uvedenej v riadku 1, upravenej (zvýšenej) o nedoplatky z ročného zúčtovania (riadok 2), resp. o kladný rozdiel súm v riadku 3.
Ak nie je možné znížiť odvod preddavkov na daň o preplatok z ročného zúčtovania, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, požiada o jeho vrátenie miestne príslušného správcu dane (daňový úrad) podľa § 40 ods. 8 zákona o dani z príjmov. Správcom dane vrátený preplatok na dani z vykonaného ročného zúčtovania sa v Prehľade neuvádza.

Zákon o dani z príjmov
§ 40
(8) Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.

Daňový úrad ti uvedený preplatok vráti na základe žiadosti.
katka 23
09.03.11,11:01
Ahojte. Prosím o odpoveď na možno triviálnu otázku, ale nie som si istá . Ak firma - FO ukončila živnosť k 30.6.2010, musí podať ročné hlásenie o dani za zamestnancov? Prehľad za 2.Q. v júli podala, tak si myslím, že áno, ale potrebujem to odobriť alebo vyvrátiť. Ďakujem moc a prajem slnečný deň.

áno podať.
simonova815
09.03.11,11:46
V poučení na vyplnenie Prehľadu sa uvádza:

Riadok 2



uvádza sa suma zrazených daňových nedoplatkov (+) a vrátených daňových preplatkov (-)

z ročného zúčtovania preddavkov na daň (bez vplyvu daňového bonusu) za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, o ktoré bol zvýšený (znížený) odvod preddavkov na daň za príslušný kalendárny mesiac vykazovaného štvrťroka.
Ak je úhrn daňových nedoplatkov vyšší ako úhrn daňových preplatkov, uvádza sa znamienko +.
Ak je úhrn daňových preplatkov je vyšší ako úhrn daňových nedoplatkov, uvádza sa znamienko -.
O vrátený rozdiel (preplatok) z ročného zúčtovania sa zníži odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, avšak len do výšky sumy uvedenej v riadku 1, upravenej (zvýšenej) o nedoplatky z ročného zúčtovania (riadok 2), resp. o kladný rozdiel súm v riadku 3.
Ak nie je možné znížiť odvod preddavkov na daň o preplatok z ročného zúčtovania, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, požiada o jeho vrátenie miestne príslušného správcu dane (daňový úrad) podľa § 40 ods. 8 zákona o dani z príjmov. Správcom dane vrátený preplatok na dani z vykonaného ročného zúčtovania sa v Prehľade neuvádza.

Zákon o dani z príjmov
§ 40
(8) Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.

Daňový úrad ti uvedený preplatok vráti na základe žiadosti.

Ok, takze ak to spravne chapem, v prehlade nic neuvediem, v hlaseni v riadku 2 to co som zrazila z preddavkov a v riadku 3 to co som nezrazila z preddavkov. Ten rozdiel z riadku 3 poziadam o vratenie.
renča123
09.03.11,12:00
Rodina1 a Katka 23, veľmi pekne ďakujem. Ste super a celá Porada tiež!
rodina1
09.03.11,12:22
Ok, takze ak to spravne chapem, v prehlade nic neuvediem, v hlaseni v riadku 2 to co som zrazila z preddavkov a v riadku 3 to co som nezrazila z preddavkov. Ten rozdiel z riadku 3 poziadam o vratenie.
[/LEFT]
Na riadku č. 2 uvádzaš sumu, ktorá je súčtom všetkých riadkov 2 zo štvrťročných prehľadov.
Na riadku č. 3 uvádzaš sumu, ktorá je súčtom všetkých riadkov 3 zo štvrťročných prehľadov.
Lucinka23
09.03.11,12:29
Prosím Vás poraďte mi, robím tiež hlásenie. Mám zamestnankyňu, ktorá bola u nás na PP a aj na dohodu. Príjem z dohody bol zdanený zrážkovou daňou, konkrétne 110,25 €, daň 20,94. Požiadala o RZD s tým, že uplatnila tieto príjmy. Uvádzajú sa tie príjmy do hlásenia? Konkrétne do riadku 00 a v prílohe pri zamestnankyni do úhrnu príjmov a zrážková daň je vlastne RZD považovaná za preddavkovú, či sa tiež uvádza do dane?

Ďakujem
simonova815
10.03.11,05:47
rodina1, dakujem za strucnu a presnu odpoved. Viem, ze hlasenie ma sediet so suctom prehladov, avsak ja sa uz dva roky neviem domoct k vyse 600 €, lebo nam stale menia danove spravkyne a ani jedna si este nestihla v nasej agende urobit jasno...takze ja uverujem stat, lebo nikde nie je riadok, kam mam napisat sumu tak, aby mi ju stat vratil :(
KEJKA
10.03.11,06:33
rodina1, dakujem za strucnu a presnu odpoved. Viem, ze hlasenie ma sediet so suctom prehladov, avsak ja sa uz dva roky neviem domoct k vyse 600 €, lebo nam stale menia danove spravkyne a ani jedna si este nestihla v nasej agende urobit jasno...takze ja uverujem stat, lebo nikde nie je riadok, kam mam napisat sumu tak, aby mi ju stat vratil :(
niekde si asi urobila chybu. Ak máš preplatok, tak v niektorom roku -asi r.2008 musel byť vyčíslený. Ak máš pohľadávku voči DU, tak zaplatíš o tú daň menej a napíš sprievodný list. Samozrejme musíš si byť istá tým preplatkom.
Najlepšie, ked im pošleš súčasne s listom a Hlásením za rok 2010 aj to hlásenie za r.2008
KEJKA
10.03.11,06:34
Prosím Vás poraďte mi, robím tiež hlásenie. Mám zamestnankyňu, ktorá bola u nás na PP a aj na dohodu. Príjem z dohody bol zdanený zrážkovou daňou, konkrétne 110,25 €, daň 20,94. Požiadala o RZD s tým, že uplatnila tieto príjmy. Uvádzajú sa tie príjmy do hlásenia? Konkrétne do riadku 00 a v prílohe pri zamestnankyni do úhrnu príjmov a zrážková daň je vlastne RZD považovaná za preddavkovú, či sa tiež uvádza do dane?

Ďakujem
zrážkovú daň neuvádzaš v hlásení.
nie som sii stá, ale ak chce zrážkovú daň vrátiť = zahrnúť do RZD, tak to urobiť nemôžeš, musí si urobiť DP A sama.
Opravte ma.
Lucinka23
10.03.11,15:44
Prečo by nemohla požiadať o ročné zúčtovanie? Veď je tam oddiel VI., kde si zaškrtla že si uplatňuje postup podľa § 43 ods. 7 zákona.
Mirica-LV
11.03.11,08:35
nevie niekto prosím od koľkých zamestnancov sa musí podávať časť V. na médiu?
Mirica-LV
11.03.11,11:05
nevie niekto prosím od koľkých zamestnancov sa musí podávať časť V. na médiu?

posúvam
Sharon
11.03.11,12:55
Prosím kto viete poraďte - otec bol podnikateľ a mal 5 zamestnancov. Od júna 2010 pokračuje v živnosti syn aj pracovnici prešli k nemu. Kto má urobiť Hlásenie o vyúčtovaní dane, alebo to musia podať obaja - otec za prvých 5 mesiacov a syn za zvyšných 7 mesiacov?
KEJKA
11.03.11,13:20
otec zomrel? asi nie, pardon - trochu morbídna otázka.
Syn nemôže pokračovať v živnosti, musel si založiť svoju. Prevzal zam-cov a splní si tieto povinnosti za seba.
Otec mal odovzdať ELDP, ked zam-ci odišli a teraz si vysporiada povinnosti voči DU - hlásenie podá za obdobie, ked zamestnával on.
Sharon
11.03.11,13:52
Otec riadne ukončil živnosť, nakoľko je už v dôchodkovom veku a nechcel ďalej robiť - pracovníkov prepustil. Syn si samozrejme založil vlastnú živnosť a hneď otcovych pracovnikov prijal. Takže podľa predchádzajúceho príspevku to bude tak ako som myslela - otec pošle Hlásenie za 5 mesiacov a syn za 7 mesiacov.
wieninger
12.03.11,18:51
Môžem dostať sankciu za nesprávne vyplnené hlásenie? KOnkrétne riadok 08 - odvedené preddavky na daň (daň). V roku 2009 som do tohto riadku zahrnula všetky platby za rok 2009. K 31.12.2008 som mala pozdĺžnosť voči DU za neuhradenú daň zo závislej činnosti, ktorá bola riadne zrazená zamestnancom, ale neuhradená DU.
sybila3
14.03.11,20:15
pochopila som správne,že dohodárov so zrážkovou daňou v hlásení neuvádzam ale dohodárov, ktorí majú podpísané vyhlásenie a mali by byť zdaň.preddavkovo, tak áno??? dík
Adiks
16.03.11,12:08
pochopila som správne,že dohodárov so zrážkovou daňou v hlásení neuvádzam ale dohodárov, ktorí majú podpísané vyhlásenie a mali by byť zdaň.preddavkovo, tak áno??? dík
V hlásení uvádzaš aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, veď keď mali príjem vyšší ako 165,97 EUR mesačne, aj oni boli zdaňovaní preddavkovo. A keď mali príjem nižší ako 165,97 EUR mesačne, ktorý bol zdanený zrážkovou daňou uvádzaš ich v hlásení tiež. Prečo by dohodári nemali byť uvádzaný v ročnom hlásení ? Veď či už dohodári boli zdanení preddavkovo alebo zrážkovou daňou, tieto preddavky, resp.zrážková daň boli vykázané v štvrťročných prehľadoch a ročné hlásenie je sumarizáciou štvrťročných prehľadov.
fitbella
16.03.11,13:14
Prosím, tiež sa chcem uistiť ohľadom správneho vyplnenia Hlásenia, ak som to teda správne pochopila v časti V. pri jednotlivých zamestnancoch, vyplním riadky 4 - 9 podľa roku 2010 a riadok 9 podľa roku 2009? A v časti IV. písmeno E celková suma vyplatenej ZP za rok 2009? Je to tak správne?
Ďakujem za pomoc.
zuzana164
16.03.11,18:11
V hlásení uvádzaš aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, veď keď mali príjem vyšší ako 165,97 EUR mesačne, aj oni boli zdaňovaní preddavkovo. A keď mali príjem nižší ako 165,97 EUR mesačne, ktorý bol zdanený zrážkovou daňou uvádzaš ich v hlásení tiež. Prečo by dohodári nemali byť uvádzaný v ročnom hlásení ? Veď či už dohodári boli zdanení preddavkovo alebo zrážkovou daňou, tieto preddavky, resp.zrážková daň boli vykázané v štvrťročných prehľadoch a ročné hlásenie je sumarizáciou štvrťročných prehľadov.
V poučení ktoré je prílohou hlásenia o vyučtovaní dane zo závislej činnosti sa v tomto poučení za časť V uvádza:
Táto časť slúži na na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov za bežné obdobie, ktoré im boli v tomto období vyplatené a zadanené podľa § 35 zákona, pričom príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa § 43 zákona sa v tejto časti neuvádzajú.
Takže dohodári, ktorých boli zdananí zrážkovou danou sa v tejto časti ozaj neuvádzaju a ja to tak ani nerobím. Ak mám iba dohodárov prílohu k hláseniu neprikladám.
Paula
16.03.11,18:23
Takže dohodári, ktorých boli zdananí zrážkovou danou sa v tejto časti ozaj neuvádzaju a ja to tak ani nerobím. Ak mám iba dohodárov prílohu k hláseniu neprikladám.


Áno, pokiaľ mali príjem zdanený iba podľa § 43 ods. 3 písm. j. V prípade, že mali príjem zdanený "kombinovane", do časti V. patria, pričom sa v nej uvádza len príjem zdanený preddavkom.
rrrrr
17.03.11,05:39
V casti 1 je uvedena celkova suma vyplatenej zamestnaneckej premie.v casti 5 sa uvadzaju ludia so zdan. prijmom. mam ale zamestnankynu, ktora skoncila pracovny pomer koncom roka 2009, robili sme jej vsak RZD za 2009, kde jej bola vyplatena zamestn.premia. dava sa tato zamestnankyna do casti 5? nemala ziadne zdan. prijmy v roku 2010, len vyplatenu zamestn.premiu. Dakujem za pomoc.
Adiks
17.03.11,06:12
V hlásení uvádzaš aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, veď keď mali príjem vyšší ako 165,97 EUR mesačne, aj oni boli zdaňovaní preddavkovo. A keď mali príjem nižší ako 165,97 EUR mesačne, ktorý bol zdanený zrážkovou daňou uvádzaš ich v hlásení tiež. Prečo by dohodári nemali byť uvádzaný v ročnom hlásení ? Veď či už dohodári boli zdanení preddavkovo alebo zrážkovou daňou, tieto preddavky, resp.zrážková daň boli vykázané v štvrťročných prehľadoch a ročné hlásenie je sumarizáciou štvrťročných prehľadov.
V hlásení sa uvádzajú iba zdaniteľné príjmy zdanené preddavkami na daň. Príjmy zdanené zrážkovou daňou sa v hlásení neuvádzajú. Svoj predošlý názor, ktorý tu citujem, je hlúposť na n-tú a beriem ho späť.
sybila3
20.03.11,12:15
má sa mi v hlásení niekde premietnuť aj vyplatená zam. prémia z r. 2009 vyplatená v r. 2010, lebo program mi ju tam stále hádže ale mám tam aj predd. daň a urobí mi rozdiel medzi ZP a daňou a to nie je dobre?????
sybila3
20.03.11,19:56
má byť na niektorom riadku vyplatená ZP z min. roka?
sybila3
20.03.11,20:47
vôbec to neviem vypísať, program mi to robí nejako divne, chcela som to ručne ale mi to nesedí, v prehľade za I.Q. som mala uvedenú zam. pr. za 2009 = 181,03, v II.Q som mala preddavky na daň 110,66= boli aj uhradené. ZP bola vrátená na BU. Na ktorých riadkoch by to malo byť? mne tam robí stále rozmiel medzi 181,03-110,66 a čo si myslím, že nie je dobre. prosím súúúúúúúúrne. díky moc
sybila3
21.03.11,08:02
poradí niekto kde má byť tá ZP vyplatená v r. 2010? dík
sybila3
21.03.11,13:14
neviem si s tým poradiť, program mi to hádže nejako čudno?
poradí mi s tým niekto? r.0= 2509,34, r.1=110,66 preddavky, r.4=110,66, r. 6=-110,66, r.7=0 čo asi nie je dobre, r.8=0 tam by malo byť asi 110,66-odvedené, E=181,03, F=110,66, G,H=70,37-neviem prečo mi to robí rrozdiel, poradí niekto? dík
mnkl
22.03.11,06:45
V casti 1 je uvedena celkova suma vyplatenej zamestnaneckej premie.v casti 5 sa uvadzaju ludia so zdan. prijmom. mam ale zamestnankynu, ktora skoncila pracovny pomer koncom roka 2009, robili sme jej vsak RZD za 2009, kde jej bola vyplatena zamestn.premia. dava sa tato zamestnankyna do casti 5? nemala ziadne zdan. prijmy v roku 2010, len vyplatenu zamestn.premiu. Dakujem za pomoc.

Ja som mala ten istý problém, zavolala som do BB a tam mi povedali, že túto zamestnankyňu neuvádzam nikde, keďže nemala žiadny príjem v roku 2010.
Maria3
22.03.11,08:21
Ešte sa trochu vratim k zrážkovej dani. Máme zamca, ktorý pracoval v r. 2010 na dohodu u ineho zamestnávateľa a ten mu z príjmu zrazil daň. Potom sa zamestnal u nás, TPP. Požiadal ma o RZD. Daň zo ZČ mu u nás vyšla napr. 50, zrážkovú daň mal predtým 20, celkový príjem nižší ako NZD, čiže mu vyšiel preplatok z RZD 70,-. V Hlásení od nás sa uvádza len tých našich 50 a v Hlásení býv. zamestnávateľa sa neuvádza vôbec, keďže išlo o zrážkovú daň. Nepoznám celý ten proces, ako sa teda DU dozvie, že tento zamestnanec ma preplatok na dani za rok 2010 vo výške 70? Predpokladám, že si kvôli tomu nemusí sám robiť DPA... Ďakujem.
KEJKA
22.03.11,09:09
ja si zasa myslím, že kvôli zrážkovej dani si musí podať DP -A sám.
nela07
22.03.11,09:29
V samotnej žiadosti o vykonanie RZ je v časti VI., že môže uplatniť postup podľa par. 43 ods. 7 -tak asi nemusí podať DP.
Maria3
22.03.11,09:36
presne toto ma teda mätie. V žiadosti o RZD je táto možnosť uvedená, ale ako je to teda potom ďalej? To, že má takýto zamestnanec preplatok v XY výške sa potom DÚ dozvie až z môjho Prehľadu za Q1 2011?
nela07
22.03.11,09:38
Ešte sa trochu vratim k zrážkovej dani. Máme zamca, ktorý pracoval v r. 2010 na dohodu u ineho zamestnávateľa a ten mu z príjmu zrazil daň. Potom sa zamestnal u nás, TPP. Požiadal ma o RZD. Daň zo ZČ mu u nás vyšla napr. 50, zrážkovú daň mal predtým 20, celkový príjem nižší ako NZD, čiže mu vyšiel preplatok z RZD 70,-. V Hlásení od nás sa uvádza len tých našich 50 a v Hlásení býv. zamestnávateľa sa neuvádza vôbec, keďže išlo o zrážkovú daň. Nepoznám celý ten proces, ako sa teda DU dozvie, že tento zamestnanec ma preplatok na dani za rok 2010 vo výške 70? Predpokladám, že si kvôli tomu nemusí sám robiť DPA... Ďakujem.

Všetky údaje obsahuje RZ.
Maria3
22.03.11,09:43
Ak to ale chápem správne, RZ zostáva u zamentnanca a zamestnávateľa, neposielam ho na DÚ. Alebo sa mýlim?
KEJKA
22.03.11,09:45
nemýliš sa.
petacuckova
22.03.11,09:52
Dobrý deň. Vypisujem tlačivo ročné hlásenie dane a potrebovala by som sa utvrdiť v jednej veci. V mesiaci 2/2010, kde bolo zahrnutú RZ Dane za rok 2009 boli preddavky nižšie ako preplatky a ešte aj v ďalšom mesiaci sa preddavky ponižovali. V prehľade za 1Q/2010 boli riadky zamestnaneckej prémie nulové a tiež riadky vyplatený daňový bonus...-tak nám to kázali na DÚ, vraj do mínusu sa nemôže ísť. Tie sme premietli do riadkov uhradené z prostriedkov ZĽ ( riadok C a G)... V praxi sme postupovali tak, že v mesiaci február sme zaslali daňovému úradu len zrážkovú daň a v marci sme preddavky ponížili ešte o preplatok a zaslali sme rozdiel - bolo to dorovnané, len sme vlastne nezaslali preddavky vypočítané a vyžiadali sme si spätne od DÚ preplatok z RZD ale rovno sme poslali ponížené preddavky o preplatky... Viem,že ročné hlásenie je súhrnom štvrťročných prehľadov, ale neviem ako tam zapísať trebárs DB : riadok A - celková suma DB, riadok B- DB vyplatený h preddavkov, C - DB vyplatený z prostriedkov ZĽ - ak by som mala kopírovať prehľady, tak by som to musela zapísať ako hradené z prostriedkov ZĽ, ale v podstate mi sme si o danú sumu ponížili preddavky v ďalšom mesiaci... Ako to zapísať aby to bolo správne ? Ďakujem za odpoveď.
Maria3
22.03.11,09:59
Ďakujem. Takže tú informáciu voči DÚ rieši až Prehľad za Q1 2011, v Hlásení sa hlásia len príjmy a dane za zamestnávateľa, ktorý to hlási, nič iné (za/od iných zamestnávateľov). Je tak?
petacuckova
22.03.11,11:32
Vie mi prosím vás niekto poradiť ? Vopred ďakujem...
avodes
23.03.11,11:46
Dobrý deň.Prosím Vás, ak by mi niekto vedel poradiť ohľadom DB v Hlásení za rok 2010 - v časti I. na r.5 sa uvádza DB bez zohľadnenia RZD za rok 2009 a teda sčítam r.2 z Q.prehľadov 2010 ? A v časti IV. r. A je suma DB vrátane RZD 2009 alebo opäť DB týkajúci sa iba r.2010 (bez RZD 2009)? V časti V. r.8 aká suma DB? A to by sa mi všetky tieto riadky DB vlastne asi mali rovnať a sadnúť taktiež na prehľady. Ďakujem pekne ak sa niekto ozve.
evuš
24.03.11,11:40
Ahojte poraďáci, pri vypĺňaní hlásenia som narazila na tento problém :
sumy sú napr. :
riadok A 1000 €
riadok B 800 €
riadok C 200 €
riadok D mi soft urobil 0 €

avšak, keď vyplňujem hlásenie na stránke drsr - tak mi tam vypíše logickú chybu - týka sa to riadku D... keď dám do riadku D 200 € mi to berie v pohode.... Sumu 200 €, ktorú sme vyplatili z prostriedkov zamestnávateľa nám však DÚ už vrátil na základe našej žiadosti v štrvťročnom prehľade...
takže do riadku D dať 0 alebo tých 200 € ? Ďakujem !
ludmila12
24.03.11,11:57
Dobrý deň.Prosím Vás, ak by mi niekto vedel poradiť ohľadom DB v Hlásení za rok 2010 - v časti I. na r.5 sa uvádza DB bez zohľadnenia RZD za rok 2009 a teda sčítam r.2 z Q.prehľadov 2010 ? A v časti IV. r. A je suma DB vrátane RZD 2009 alebo opäť DB týkajúci sa iba r.2010 (bez RZD 2009)? V časti V. r.8 aká suma DB? A to by sa mi všetky tieto riadky DB vlastne asi mali rovnať a sadnúť taktiež na prehľady. Ďakujem pekne ak sa niekto ozve.
Do riadku 5 v časti I. ide daňový bonus vyplatený v roku 2010 + daňový bonus z ročného zúčtovania dane za rok 2009, musí súhlasiť ak sa sčítajú riadky 5 z kvartálneho prehľadu za rok 2010

A do časti IV. ide tá istá suma ak bol daň.bonus vyplatený z úhrnu preddavkov dane a zrážkovej dane. Inými slovami ak ste neodviedli v danom mesiaci celú preddavkovú daň a zrážkovú daň ale len rozdiel medzi preddavkovou daňou,prípadne zrážkovou daňou a odpočítaným daňovým bonusom za jednotlivé mesiace.
evuš
24.03.11,12:10
Ahojte poraďáci, pri vypĺňaní hlásenia som narazila na tento problém :
sumy sú napr. :
riadok A 1000 €
riadok B 800 €
riadok C 200 €
riadok D mi soft urobil 0 €

avšak, keď vyplňujem hlásenie na stránke drsr - tak mi tam vypíše logickú chybu - týka sa to riadku D... keď dám do riadku D 200 € mi to berie v pohode.... Sumu 200 €, ktorú sme vyplatili z prostriedkov zamestnávateľa nám však DÚ už vrátil na základe našej žiadosti v štrvťročnom prehľade...
takže do riadku D dať 0 alebo tých 200 € ? Ďakujem !

.... posúvam ...
ludmila12
24.03.11,14:02
.... posúvam ...
zo stránky daňového riaditeľstva:
Riadok A – uvedie sa celková suma vyplateného daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil všetkým zamestnancom.

Riadok B – uvedie sa suma daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil zamestnancom z úhrnu zrazených preddavkov na daň a dane.

Riadok C – uvedie sa suma daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia zamestnancom vyplatil zo svojich prostriedkov ( pričom riadok A=B+C).

Riadok D – uvedie sa suma vyplateného daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil zo svojich prostriedkov a žiadal správcu dane o jej poukázanie (pričom riadok D ≤ C).
nikulik
24.03.11,15:54
Poprosim vas, surne by som potrebovala z HLASENIA tu V.časť, lebo som sa pomylila a v e-dane nie je hlasenie len prehlad. Pomozete mi kde by som si to stiahla?
sybila3
24.03.11,16:18
vôbec to neviem vypísať, program mi to robí nejako divne, chcela som to ručne ale mi to nesedí, v prehľade za I.Q. som mala uvedenú zam. pr. za 2009 = 181,03, v II.Q som mala preddavky na daň 110,66= boli aj uhradené. ZP bola vrátená na BU. Na ktorých riadkoch by to malo byť? mne tam robí stále rozmiel medzi 181,03-110,66 a čo si myslím, že nie je dobre. prosím súúúúúúúúrne. díky moc
poradí mi niekto s tým? ako má byť správne to hlásenie alebo vyplatená a vrátená ZP sa uvádza len na riadku G?
evčaKA
25.03.11,14:08
Prosím poraďte. Za r.2009, bola v marci 2010 Zam.Prémia v sume 181,03-vypočítaná,vyplatená a uvedená v Prehľade za 1.Q/10. Moja otázka je- Teraz pri Hlásení za 2010 vo IV.časti, do r.E,G,H-mám dať sumu 181,03? -A v V.časti na r.9-uvediem tiež sumu 181,03?, alebo urobím výpočet novej ZP podľa príjmu za 2010 z r.4,5,6- t.j.157,04?
tigy
26.03.11,10:28
neviem si s tým poradiť, program mi to hádže nejako čudno?
poradí mi s tým niekto? r.0= 2509,34, r.1=110,66 preddavky, r.4=110,66, r. 6=-110,66, r.7=0 čo asi nie je dobre, r.8=0 tam by malo byť asi 110,66-odvedené, E=181,03, F=110,66, G,H=70,37-neviem prečo mi to robí rrozdiel, poradí niekto? dík


Podla mna to ma byt (ak ste preddavok zaplatili a a ZP vyziadali z DU):
r.0= 2509,34, r.1=110,66 preddavky, r.4=110,66, r. 6=0,00 (lebo ste o tu ZP neznizili preddavky, ale vyziadali ste si ju z DU) , r.7=110,66, r.8=110,66 (kedze preddavok bol aj zaplateny), E=181,03, F=0,00, G,H=181,03
tigy
26.03.11,10:32
zo stránky daňového riaditeľstva:

Riadok D – uvedie sa suma vyplateného daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil zo svojich prostriedkov a žiadal správcu dane o jej poukázanie (pričom riadok D ≤ C).

Hura, no, toto je konecne napisane tak, ze sa to da aj pochopit, lebo z toho, co je k tomuto riadku D napisane v Pouceni k Hlaseniu, som bola jelen :mad:
tigy
26.03.11,10:36
Poprosim vas, surne by som potrebovala z HLASENIA tu V.časť, lebo som sa pomylila a v e-dane nie je hlasenie len prehlad. Pomozete mi kde by som si to stiahla?

No, bohuzial, kedze stranka DRSR je zase raz nedostupna, a v e-dane Hlasenie nie je (nechapem preco), tak som si stiahla vzory odtialto a vyplnam rucne, perom :mad:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/vzoryhl.html

- este som sem linky nikdy nedavala, tak neviem, ci som to vlozila spravne, ak nie, ospravedlnujem sa...zaujimave je, ze stranka drsr je nedostupna, ale toto otvori :confused:
msa
26.03.11,11:20
chcem sa spýtať v časti V., mám niektorých zamestnancov uvedených viackrát, pretože mali uzatvorený PP, po jeho skončení mali Dohody a po ich ukončení znovu uzatvorený PP. Mám to sčítať a prepísať ručne, alebo to tak môžem nechať? Ak to tak nechám musím poslať DU nejaké vyjdrenie, prečo sú tam tí zamestnanci viackrát? ďakujem za odp.
bea
26.03.11,11:24
Neviete mi povedať, prosím, či sa dajú nájsť niekde čísla účtov na Daňový úrad, keď je ich stránka nefunkčná?
Kika69
27.03.11,10:10
V hlásení sa uvádzajú iba zdaniteľné príjmy zdanené preddavkami na daň. Príjmy zdanené zrážkovou daňou sa v hlásení neuvádzajú. Svoj predošlý názor, ktorý tu citujem, je hlúposť na n-tú a beriem ho späť.

Potrebovala by som poradiť, ak mala firma iba dohodára, tak vypĺňam Hlásenie, ale iba 1. a 2. stranu časť III. daň vybraná zrážkou a časť V. nevypĺňam vôbec?
Paula
27.03.11,10:14
Potrebovala by som poradiť, ak mala firma iba dohodára, tak vypĺňam Hlásenie, ale iba 1. a 2. stranu časť III. daň vybraná zrážkou a časť V. nevypĺňam vôbec?


Ak ani v jednom mesiaci nemal príjem zrazený preddavkom, tak nevypĺňaš.
Kika69
27.03.11,10:27
Ak ani v jednom mesiaci nemal príjem zrazený preddavkom, tak nevypĺňaš.

Nie nemal. Vďaka za bleskovú odpoveď.;)
tigy
27.03.11,11:55
Huraaa, Danovy konecne hodil na tu svoju nahradnu stranku aj editovatelne tlaciva na Hlasenie a aj vykazy k UZ...uz som sa bala, ze to budem vsetko vypisovat rucne...tusim som nejako spohodlnela v tychto casoch, ked sa da vsetko jednoducho natukat do pc a potom staci uz len vytlacit :)
tigy
27.03.11,12:00
chcem sa spýtať v časti V., mám niektorých zamestnancov uvedených viackrát, pretože mali uzatvorený PP, po jeho skončení mali Dohody a po ich ukončení znovu uzatvorený PP. Mám to sčítať a prepísať ručne, alebo to tak môžem nechať? Ak to tak nechám musím poslať DU nejaké vyjdrenie, prečo sú tam tí zamestnanci viackrát? ďakujem za odp.

Ja by som to scitala a kazdeho zamestnanca uvadzala v Hlaseni len raz, ale netusim, ci by to bolo povazovane za nespravne vyplnenie Hlasenia, ak by tam bol niekto viackrat...
evčaKA
28.03.11,14:17
Prosím poraďte. Za r.2009, bola v marci 2010 Zam.Prémia v sume 181,03-vypočítaná,vyplatená a uvedená v Prehľade za 1.Q/10. Moja otázka je- Teraz pri Hlásení za 2010 vo IV.časti, do r.E,G,H-mám dať sumu 181,03? -A v V.časti na r.9-uvediem tiež sumu 181,03?, alebo urobím výpočet novej ZP podľa príjmu za 2010 z r.4,5,6- t.j.157,04? Mám v tom chaos. Poraďte aspoň tú- V.časť r.9, ako to má byť.?.
Paula
28.03.11,14:21
Hlásenie za 2010 = súčet prehľadov za 2010.
VERONIKA6
28.03.11,14:24
Prosím poraďte. Za r.2009, bola v marci 2010 Zam.Prémia v sume 181,03-vypočítaná,vyplatená a uvedená v Prehľade za 1.Q/10. Moja otázka je- Teraz pri Hlásení za 2010 vo IV.časti, do r.E,G,H-mám dať sumu 181,03? -A v V.časti na r.9-uvediem tiež sumu 181,03?, alebo urobím výpočet novej ZP podľa príjmu za 2010 z r.4,5,6- t.j.157,04? Mám v tom chaos. Poraďte aspoň tú- V.časť r.9, ako to má byť.?.
Nasčítaj si presne štvrťročné prehľady a výsledok dáš do "Hlásenia za r. 2010".
evčaKA
28.03.11,15:11
Paula -Viem, že Hlásenie 2010-je súčet prehľadov za 2010. Ale neviem ČI v Hlásení za rok 2010 v V.ĆASTI NA RIADKU 9. - sa robí výpočet ZP podľa príjmu za 2010 z riadkov 4,5,6?-a tým mi výjde suma 157,04. A za 1.Q.2011 sa tá suma uvedie v Prehľade-tak je to správne??? ALEBO sa NA R.9. - dáva ZP na 2009 suma 181am bolo uvedené/. ,03.? /Nemám k dispozícií Hlásenie za 2009 tak neviem ako to tam bolo/
rodina1
28.03.11,15:15
Paula -Viem, že Hlásenie 2010-je súčet prehľadov za 2010. Ale neviem ČI v Hlásení za rok 2010 v V.ĆASTI NA RIADKU 9. - sa robí výpočet ZP podľa príjmu za 2010 z riadkov 4,5,6?-a tým mi výjde suma 157,04. A za 1.Q.2011 sa tá suma uvedie v Prehľade-tak je to správne??? ALEBO sa NA R.9. - dáva ZP na 2009 suma 181am bolo uvedené/. ,03.? /Nemám k dispozícií Hlásenie za 2009 tak neviem ako to tam bolo/
Veď predsa v prehľade za I. Q 2010 máš ZP, ktorá bola vyplatená v roku 2010 (ročné zúčtovanie dane za rok 2009). Takže v Hlásení bude ZP v sume 181,03 a nie 157,04 (táto bude až v Hlásení za rok 2011).
mimotemyPreto ti bolo poradené, aby si spočítala štvrťročné prehľady za rok 2010 a dostaneš Hlásenie za rok 2010.
evčaKA
28.03.11,15:18
Opravujem text. Paula -Viem, že Hlásenie 2010-je súčet prehľadov za 2010. Ale neviem ČI v Hlásení za rok 2010 v V.ĆASTI NA RIADKU 9. - sa robí výpočet ZP podľa príjmu za 2010 z riadkov 4,5,6?-a tým mi výjde suma 157,04. A za 1.Q.2011 sa tá suma uvedie v Prehľade-tak je to správne??? ALEBO sa NA R.9. - dáva ZP za 2009 suma 181,03? /Nemám k dispozícií Hlásenie za 2009 tak neviem ako to tam bolo uvedené/
Ingrid Ondruskova
28.03.11,15:24
Aj mne potiahlo MRP v časti V.....kde je už konkrétne meno človeka...v riadku 9...všade je zam.prémia z r.2009, vlasne vyplatená v marc.výplate 2010...je to O.k:? to by znamenalo,
že Zam.Prémia, na ktorú majú nárok zamestnanci za rok 2010 a bude vyplatená v marcovej výplate 2011....tak toto číslo bude vo výkaze v časti V.až takto o rok?
rodina1
28.03.11,15:25
Veď Hlásenie je "rekapitulácia" prehľadov.
Paula
28.03.11,15:26
Aj mne potiahlo MRP v časti V.....kde je už konkrétne meno človeka...v riadku 9...všade je zam.prémia z r.2009, vlasne vyplatená v marc.výplate 2010...je to O.k:? to by znamenalo,
že Zam.Prémia, na ktorú majú nárok zamestnanci za rok 2010 a bude vyplatená v marcovej výplate 2011....tak toto číslo bude vo výkaze v časti V.až takto o rok?


Takto to mne vychádza logicky. So zam. prémiou skúsenosť nemám. Ale veď ani výsledok ročného zúčtovania za rok 2010 "nestrkáme" do Hlásenia za 2010. Hm.
sybila3
28.03.11,22:18
ale aj mne to v programe nejako zle zrátava, r. 1,4,6,7 mám daň 110,66. V programe mi tam hádže aj ZP z r. 2009 vypl. 2010 ale mi ju odpočítava od 110,66 ale to asi nie je dobre, na ktorých r. by mala byť ZP z r. 2009, keď pozerám Q.prehľady tak by som ju mala dať do G?
sybila3
29.03.11,06:35
prosím Vás môže mi s tým niekto poradiť, ako to má byť správne?
sybila3
29.03.11,09:54
neviem sa dopátrať, tak prilepím oscenované, môže mi niiekto povedať čo je tam zle? podľa mňa r. 6, lebo daň bola odvedená vo výške 110,66 a zam. prémia vyplatená z prostriedkov zamestnávateľa a potom od DU vrátena na účet. a ešte F aj G a H????????
sybila3
29.03.11,10:04
a takto to mám na základe prehľadov, je to dobre?
jana32
29.02.12,07:52
Dobrý deň, prosím , ročné hlásenie o vyúčtovanie dane za rok 2011 sa posiela tiež do konca februára alebo do konca marca?
drobeceva
29.02.12,07:59
Dobrý deň, prosím , ročné hlásenie o vyúčtovanie dane za rok 2011 sa posiela tiež do konca februára alebo do konca marca?
do 31.3.2012
Paula
29.02.12,08:02
Dobrý deň, prosím , ročné hlásenie o vyúčtovanie dane za rok 2011 sa posiela tiež do konca februára alebo do konca marca?


O termíne sa píše v rámčeku na str. 1 hore. Keby niečo ;)
jana32
29.02.12,08:11
Dakujem, prepáčte, ja v tom mori výkazov, prehľadom sa už panicky bojím, že niečo prešvihnem. Vďaka