Majuška11
04.02.11,12:18
Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu, čo robiť.
Som zamestnaná, na rodič.príspevku /v 12/10 mala dcerka 2 roky/. Zamestnávateľ končí svoju činnosť k 31.3.11 a požiadal ma, aby som sama dala výpoveď dohodou. Neviem posúdiť všetky dôsledky vyplývajúce z mojej výpovede. Keď by som výpoveď dala ja, má to vplyv napr. na prihlásenie na UP /po uončení RP/. Skutočne neviem čo robiť, poradte mi prosím čo by bolo vhodné. :confused:
veronikasad
04.02.11,11:24
Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu, čo robiť.
Som zamestnaná, na rodič.príspevku /v 12/10 mala dcerka 2 roky/. Zamestnávateľ končí svoju činnosť k 31.3.11 a požiadal ma, aby som sama dala výpoveď dohodou. Neviem posúdiť všetky dôsledky vyplývajúce z mojej výpovede. Keď by som výpoveď dala ja, má to vplyv napr. na prihlásenie na UP /po uončení RP/. Skutočne neviem čo robiť, poradte mi prosím čo by bolo vhodné. :confused:
Nedávaj si sama výpoveď, ani žiadosť o rozviazanie prac.pomeru dohodou (výpoveď dohodou ZP nepozná) - nevznikne ti nárok na odstupné.

Počkaj, kým ti dá výpoveď zamestnávatel v zmysle § 63 odst. 1) písm. a). V priebehu plynutia výpovednej doby môžeš skončiť prac.pomer dohodou, nárok na odstupné ti zostane.

Úrad práce neskúma dôvod skončenia prac.pomeru, kým poberáš RP na UP ťa nezaevidujú. Treba sa prihlásiť (po skončení prac.pomeru) - ako osoba starajúca sa o dieťa do 5 rokov veku v zdr. poisťovni a soc. poisťovni.
terezamaria
04.02.11,13:19
Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu, čo robiť.
Som zamestnaná, na rodič.príspevku /v 12/10 mala dcerka 2 roky/. Zamestnávateľ končí svoju činnosť k 31.3.11 a požiadal ma, aby som sama dala výpoveď dohodou. Neviem posúdiť všetky dôsledky vyplývajúce z mojej výpovede. Keď by som výpoveď dala ja, má to vplyv napr. na prihlásenie na UP /po uončení RP/. Skutočne neviem čo robiť, poradte mi prosím čo by bolo vhodné. :confused:
Zamestnávateľ Ťa nemá čo žiadať počas rodičovskej dovolenky,
aby si si dala "výpoveď dohodou ". Tento termín Zákonník práce ani nepozná, buď je to Výpoveď alebo Dohoda.

Absolútne nič nepodnikaj, Ty si na RD, odvody do ZP za Teba platí štát, v pohode si užívaj vzácne chvíle s dieťatkom a čakaj, čo zamestnávateľ spraví.
Pokiaľ by si mu podpísala Dohodu, prišla by si o odstupné a to hádam nechceš.:)
Majuška11
04.02.11,16:43
No práve o to odstupné ide, zamestnávateľ mi ho vyplatiť nechce a preto to skúša takýmto spôsobom. Ďakujem za odpovede
Tweety
04.02.11,16:51
No práve o to odstupné ide, zamestnávateľ mi ho vyplatiť nechce a preto to skúša takýmto spôsobom. Ďakujem za odpovede
Skúša, či mu muchy(prepáč to prirovnanie) sadnú na lep, ale nedaj sa ním zmiasť.:) Nekončíš ty, ale on, takže on musí dať výpoveď, alebo sa so zamestnancami dohodnúť na skončení PP dohodou z organiz. dôvodov.

Majuška11
04.02.11,17:26
Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.
drobeceva
04.02.11,17:28
Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.
tak téééda, pekne s nimi vybabral...pripravil ich o odstupné
Tweety
04.02.11,17:28
Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.
Tak nech skúša:cool:. Držím prsty, nech ťa nezlomí. :)
drobeceva
04.02.11,17:30
držím palce aj ja...nedaj sa
terezamaria
04.02.11,17:38
Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.

To snáď nemyslíš vážne, ešte sa dnes nájdu ľudia, čo dajú so sebou takto veľmi nepríjemne vybabrať?
On dá konkurz na firmu, odstupné vyplácať nebude, založí druhú firmu........no hrúza.:confused:
Majuška11
06.02.11,08:21
Počas pracovného pomeru som študovala na VŠ takže týmto sa zamestnávateľ ohrádza - vraj vtedy tiež nežiadal odo mňa aby som si čerpala dovolenku ale riešila som to počas pracovného času.Možno preto by som sa vzdala odstupného.
veronikasad
06.02.11,08:24
Počas pracovného pomeru som študovala na VŠ takže týmto sa zamestnávateľ ohrádza - vraj vtedy tiež nežiadal odo mňa aby som si čerpala dovolenku ale riešila som to počas pracovného času.Možno preto by som sa vzdala odstupného.
Vyčerpávajúcu odpoveď máš v prísp. č. 2. Rozhodnutie je na tebe ...