fialka m
04.02.11,14:51
Ahojte, kazdy mesiac preplacam zamestnanom rozne vydavky (lekarske prehliadky, internet, skolenia, cestovne prikazy). Mozem to davat ako cisty priplatok do mesacnych vyplat? Netreba to potom zdanovat alebo platit odvody?
Mate s tymto niekto skusenosti?

Dakujem
Zoltán Kovács
04.02.11,13:52
Takéto príplatky podliehajú zdaneniu aj odvodovej povinnosti. Dá sa to nazvať ako pohyblivá zložka mzdy.
Tweety
04.02.11,13:53
Ahojte, kazdy mesiac preplacam zamestnanom rozne vydavky (lekarske prehliadky, internet, skolenia, cestovne prikazy). Mozem to davat ako cisty priplatok do mesacnych vyplat? Netreba to potom zdanovat alebo platit odvody?
Mate s tymto niekto skusenosti?

Dakujem
Pri každom preplácaní musíš postupovať podľa zákona, ak je to napr. nadšt. prehliadka, alebo súkromný internet, je to zdaniteľný príjem, stravné pri PC zas nie je.
fialka m
04.02.11,13:57
Aha, a keby som to preplacala mimo vyplat? Aj tak to musim zdanit? Neda sa to nejako obist? :)
Tweety
04.02.11,13:59
Takéto príplatky podliehajú zdaneniu aj odvodovej povinnosti. Dá sa to nazvať ako pohyblivá zložka mzdy.
Zoli, nie všetky sú predmetom dane, stravné, školenia, na ktoré vyslal zamestnáv., určite nie.
fialka m
04.02.11,14:05
Zoli, nie všetky sú predmetom dane, stravné, školenia, na ktoré vyslal zamestnáv., určite nie.

a co lekarske prehliadky spojene s nastupom do zamestnania, tie zdanujem?
rdb
04.02.11,14:10
Vseobecne plati. Nahrady a naklady, ktore zamestnanec "znasal za teba" sa nezdanuju, priplatky ano. Takze stravne pri vyslani na cestu - nie
Lekarsjka prehliadka - nie (ak suvisi s nastupom do zamestnania)
Prispeviok na cestovanie - ano
Internet - ano
Takze ako vidis jednosnacna odpoved neexistuje. A je jedno ci to vyplacas spolu so mzdami, alebo mimo. To na zdanovanie nema ziadny vplyv.
Paula
04.02.11,14:12
a co lekarske prehliadky spojene s nastupom do zamestnania, tie zdanujem?


Z archívu:

http://www.porada.sk/t145551-preplatenie-lekarskej-prehliadky-zamestnancovi.html?highlight=str%E1nky
fialka m
04.02.11,14:48
Este jedna vec, ten internet zamestnancovi preplatim, ale ja si ho nedavam do nakladov, kedze to potom prefakturujem na klienta, lebo ten zamestnanec je docasne prideleny k nemu. Tak ci tak, musim to zdanit, vsak?
rdb
05.02.11,06:23
Este jedna vec, ten internet zamestnancovi preplatim, ale ja si ho nedavam do nakladov, kedze to potom prefakturujem na klienta, lebo ten zamestnanec je docasne prideleny k nemu. Tak ci tak, musim to zdanit, vsak?
Nie som si isty ci som porozumel.
Zamestnanec ma doma svoj internet, ty mu ho preplacas a potom tuto ciastku prefakturujes zakaznikovi. Pretoze tento zamestnanec pracuje pre zakaznika (u seba doma?)
Niekedy je tazko sa v tom vyznat, pretoze "uctarsky" byt niekam prideleny znamena nieco ine ako pracovat na niekoho zakazke.
Teda porozumel som dobre?
fialka m
06.02.11,17:54
Zamestnanec ma doma svoj internet, pracuje z domu. Tento zamestnanec pracuje na personalny leasing, cize je prideleny k uzivatelskemu zamestnavatelovi. My ako zamestnavatel ten internet preplatime zamestnancovi, ale potom to prefakturujeme na uzivatelskeho zamestnavatela.
Cize ide mi o to, ci to aj tak musime zdanovat :)
rdb
07.02.11,07:30
Zamestnancovi to zdanite, ale do nakladov u teba by som to urcite uctoval.