Mio38
04.02.11,15:20
Zdravím všetkých.
Chcem sa podeliť sproblémom príkazu na sanitku. Som onkologický pacient s dg.C-43 a chodím na chemoterapiu do Bratislavy. Pokaždé keď chcem sanitku musím ísť za obvodným lekárom do Bratislavy (tam som bol zamestnaný) keďže ho mám tam ale bývam 30km od BA. Nie je možný iný spôsob aby som pokaždé nemusel chodiť obvodnému? nemôže mi napísať nejaký papier alebo iný lekár vypísať príkaz na sanitku? Prosím poraďte ak viete.
Ďakujem
buchač
04.02.11,20:43
Zdravím všetkých.
Chcem sa podeliť sproblémom príkazu na sanitku. Som onkologický pacient s dg.C-43 a chodím na chemoterapiu do Bratislavy. Pokaždé keď chcem sanitku musím ísť za obvodným lekárom do Bratislavy (tam som bol zamestnaný) keďže ho mám tam ale bývam 30km od BA. Nie je možný iný spôsob aby som pokaždé nemusel chodiť obvodnému? nemôže mi napísať nejaký papier alebo iný lekár vypísať príkaz na sanitku? Prosím poraďte ak viete.
Ďakujem

...predsa jednoduché ...zmeň proste iba obvoďáka ...dôvod predsa máš ...
Ale možno ten Tvoj obvodný je dobrý a Ty proste nechceš zmenu vykonať ...ale inak sa potom nedá , musíš sa k nemu trmácať .
Možno by sa to dalo vybaviť aj telefonicky , ale to neverím ...to by som už do triedy " zázrakov " zaradil , teda na Slovensku ...

Nie , nemôže len tak nejaký papier ...
Príkaz na sanitku sa vypisuje na každú jazdu zvlášť ...a iný doktor ????...asi ťažko ...
NRman
05.03.11,06:10
uplne jednoduche riesenie :) obvodny lekar moze vypisat viacej prikazov na sanitku bez datumu prepravy a ten si dopisete. len ci bude ochotny toto urobit... drzim palce
martuli
05.03.11,07:28
Presne tak, ako to už bolo spomínané - sú dve možnosti :
1. Poprosím lekára, aby mi dal do ruky viacero príkazov (na jednu jazdu sú potrebné dva - originál + kópia) bez vypísania dátumu, ktorý si podľa potreby dopíše pacient sám.
2. Zmením obvodného lekára.
Iná možnosť bohužiaľ neexistuje.