laruta
04.02.11,15:56
Dobry večer, môžete mi niekto pomôcť. Podnikateľ je platcom DPH v tuzemsku. V súčastnosti uzatvoril zmluvu s českým platiteľom DPH, čiže sídlo podnikania v Českej republike. Všetky zmluvné služby, konkrétne preprava nákladným autom sú vykonávané na Slovensku aj PHM je tankovné na Slovensku. Môže si uplatniť DPH z nakúpených PHM, a ako je to s vystavením faktúry za služby (čo s DPH keď je zahraničný odberateľ). píše sa na faktúru nejaká odvolávka. Možno pre niekoho jednoduché, ja neviem čo s tým.
IvoM
04.02.11,15:08
Samozrejme si môže uplatniť DPH z PHM, uvedená služba je podľa §15.1 keďźe je fakturovaná do členského štátu EÚ zdaniteľnej osobe tak bude bez DPH a čo má byť na faktúre je v §73.
laruta
04.02.11,15:11
a to že služby sú vykonávané slovenským platiteľom a miesto dodania služby je tiež na Slovensku nemá vplyv na DPH?
IvoM
04.02.11,15:30
Laruta, pozri si §15.1 a potom pojem zdaniteľná osoba v §3, a pozri si aj §15.3.
Ľaľa
24.03.11,11:59
Prosím Vás mám takýto prípad. Slovenská firma platiteľ DPH bude vystavovať pre českú firmu tiež platiteľa DPH faktúru za uloženie odpadu na skládke odpadu v slovenskej firme (odpad-obalový materiál- vznikol českej firme pri vykonávaní prác na Slovensku. Prosím poradiť, ako sa vystavuje faktúra v takomto prípade?