rdm12
04.02.11,17:00
V roku 1981 som zdedil pozemok a v roku 1983 ONV vyvlastnil pozemok na športový areál .Chyba bola vtom , že vo vyvlastňovacom rozhodnutí je uvedené :/vlastník zomrel dedičia neznámy/.Teda vyvlastnili od osoby,ktorá už nežila a ani nebila vlastníkom v tom čase. Pritom ďalších dvoch spoluvlastníkov uviedli,teda stačilo sa spýtať kto je ich tretí spoluvlastník. Ale pracovník MNV podľa môjho názoru to zámerne neurobil .O celej záležitosti som sa dozvedel len nedávno.A teraz starosta odmieta riešiť tento problém.Moja otázka je.Či mám nédej na súde uspieť,keď pri vyvlastňovaní bola porušená ústava :nepostupovali podľa zákona /nebol som účastníkom konania/a nebola mi vyplatená primeraná náhrada .Premlčujú sa takéto porušovania ústavy???
Mária27
04.02.11,17:48
Ak si pozemok zdedil, bol si aj oficiálne zaevidovaný ako vlastník?
rdm12
05.02.11,16:18
Dedičské konanie prebehlo ,ale na katastrálnom úrade nezapísali vlastníctvo na moje meno podľa dedičského rozhodnutia.
Mária27
17.02.13,20:13
Podľa § 100 ods. 2 občianskeho zákonníka:

(2) Premlčujú sa všetky majetkové práva s výnimkou vlastníckeho práva. Tým nie je dotknuté ustanovenie § 105. Záložné práva sa nepremlčujú skôr, než zabezpečená pohľadávka.
Ak si teda získal nehnuteľnosť v dedičskom konaní, stal si sa vlastníkom ku dňu smrti. Podľa § 105 sa premlčuje právo oprávneného dediča, ktorý sa nezúčastnil konania a dedičstvo nadobudol niekto iný. Ty si však vlastníkom, len tvoje dedičstvo nebolo zapísané do katastra záznamom (nie vkladom).Záznam v katastri je platný len dovtedy, kým sa nepreukáže niečo iné.

Podaj na súd žalobu o určenie, že si vlastníkom. Na základe toho rozhodnutia ti kataster vlastníctvo môže zapísať.
rdm12
18.02.13,13:07
Súd prebieha ale odporca teraz sa domáha namiesto vyvlastnenia aby mu súd uznal nadobudnutie z titulu vydržania. Pritom už pri vydržaní ďajšej časti tej istej parcely odporca porušil zákon . Takže súd uznal v tej časti moje spoluvlastníctvo.Tým pádom nebol nikdy dobromyseľný.
mattto
19.02.13,10:23
[QUOTE Podaj na súd žalobu o určenie, že si vlastníkom. Na základe toho rozhodnutia ti kataster vlastníctvo môže zapísať.[/QUOTE]

Tazko bude preukazovat naliehavy pravny zaujem na urceni
rdm12
03.11.16,14:14
Súdny spor prebiehal od januára 2010 a ústne vyhlásenie rozsudku bolo 17.10.2013. Chvála bohu súd mi všetko priznal.Uznesenie o trovách konania bolo vyhlásené 30.01.2014. Od tej doby nemôže nastať právoplatnosť lebo obec sa stále odvoláva raz sa jej nepozdáva znalecký posudok na cenu sporu potom zas žiada aby som ja platil súdne trovy obci z dôvodu osobitného zreteľa.Samozrejme aj súd by mal rozhodovať rýchlejšie.Ak by prijala obec rozhodnutie zo dňa 30.01.2014 mohli zaplatiť 1310,07€. Posledné uznesenie ukladá obci zaplatiť 3032,01€ mne a štátu 177,82€/ znalecké/ Za každým odvolaním sa zvyšujú výdavky obce, ale to starostu neznepokojuje ON NEPORUŠUJE ZÁKON tým , že sa odvolá.Prosím poraďte mi ako skončiť tento cirkus a neodvolávajte sa na poslancov, lebo je to zbytočné./ži a nechaj žiť/ V roku 1983 pozemok vyvlastnili v záujme pracujúceho ľudu a teraz sa veci dejú v prospech občanov, starosta vraj chce šetriť každé euro.