jomi101
04.02.11,20:26
Mam problem ohladom PC pri vedsom zatazeni grafickej karty sa mi vypne monitor a nasledne sekne cely pc. Neviem ze v com je chyba ci v nejakom nastaveny alebo grafickej...
Chobot
05.02.11,07:57
Mam problem ohladom PC pri vedsom zatazeni grafickej karty sa mi vypne monitor a nasledne sekne cely pc. Neviem ze v com je chyba ci v nejakom nastaveny alebo grafickej...

Z toho, čo si popísal ti nevieme nič poradiť, jedine, kúpiť novú výkonnejšiu grafiku.

A ako vieš, že preťažíš grafiku?
jomi101
05.02.11,09:48
lebo mi to spravi len ked spustim nejaku vykonnejsiu hru ked som len tak na nete mi to nespravi aspon ja si myslim ze je chyba grafickej
Chobot
05.02.11,19:27
lebo mi to spravi len ked spustim nejaku vykonnejsiu hru ked som len tak na nete mi to nespravi aspon ja si myslim ze je chyba grafickej

A prezradíš nám aspoň, akú máš grafiku?
jomi101
06.02.11,08:14
512 geforce 9800
Chobot
07.02.11,07:51
512 geforce 9800

Síce ono geforce 9800 je len rada, ktorá má obrovské množstvo rôznych kariet (9800 GTX, 9800 GT, 9800 GX2,...), ale táto rada sa v minulosti radila medzi výkonovo silné karty (v súčasnosti ju už mnohé karty ďaleko presiahli, ale stále je to výkonná karta). Musel by si spustiť veľmi náročnú hru alebo na veľmi veľkých detailoch, aby si túto kartu preťažil.

Ak máš predsa len podozrenie, že je to kartou, nainštaluj si nejaký soft, ktorý bude sledovať teplotu kartu (na stránke výrobcu - nenapísal si, od ktorého výrobcu je tvoja karty - určite nájdeš aplikácie na riadenie teploty a chladenia) a ak zistíš, že sa prehrieva (teplota nad 70 st.C), tak skús dať výkonnejšie chladenie. Ale kľudne sa môže stať, že to budú pamäťe - aké pamäte máš v PC? Lebo keby si preťažil GK (nie prehrial, pri prehriatí sa môže vypnúť), tak ti hra bude najprv sekať.

Skús tie hry (ktoré ti spôsobujú zamŕzanie) spustiť najprv na najnižšom rozlíšení a low details a potom postupne pridať detaily a zvyšovať rozlíšenie a AA a pritom sledovať teplotu. Alebo rovno kúp nový, výkonnejší chladič (stoja tak okolo 10 EUR) a skús s ním hrať.
jomi101
07.02.11,13:23
9800gtx a skusal som to robit aj tak ze vsetko na low ale aj tak nepomohlo mi vypise na obrazovke analizing ako pri vipnuti a vipne sa a pocitac seka a musim reset .... pamäte mam 2 pre 2 win .... a skusim nainstalovat nejaky soft co to vypise
Chobot
07.02.11,13:30
9800gtx a skusal som to robit aj tak ze vsetko na low ale aj tak nepomohlo mi vypise na obrazovke analizing ako pri vipnuti a vipne sa a pocitac seka a musim reset .... pamäte mam 2 pre 2 win .... a skusim nainstalovat nejaky soft co to vypise

A robí to len jedna hra, alebo hociktorá, ktorú hráš?

Lebo na low details a minimálnom rozlíšení by tá karta mala utiahnuť akúkoľvek hru. Skús zistiť tú teplotu - alebo najprv sa pozri, či sa vôbec točí ventilátor na GK a či ju chladí. Skús tiež nainštalovať najnovšie ovládače, ktoré ku karte sú (možno budú staršieho dáta, ale aspoň tie posledné).
jomi101
07.02.11,18:28
len jedna my ide ostatne nejdu ci je to rok vyrobi 2008 ci 2010 ovladace som nove stiahol este musim skusit zistit tu graficku len dnes som nestihol uz zajtra to skusim nainstalovat ten program na teplotu grafickej
Chobot
07.02.11,21:05
9800gtx a skusal som to robit aj tak ze vsetko na low ale aj tak nepomohlo mi vypise na obrazovke analizing ako pri vipnuti a vipne sa a pocitac seka a musim reset .... pamäte mam 2 pre 2 win .... a skusim nainstalovat nejaky soft co to vypise

Ešte raz, neviem, či sa chápeme - pýtam sa, aké máš pamäte. Koľko modulov s akou kapacitou? 2x 2 GB?
jomi101
08.02.11,13:38
jaj ano 2x po 2GB a naistaloval som si Riva Tuner ze to ma zobrazovat teplotu ale nwm kolko su tam hodnoti v norme mal som max do 140 ale nwm co to zobrazuje