Zipp66
05.02.11,11:30
Psy v bytovkách sú už reálny problém, stačí sa pozrieť na priestory okolo barákov. Je to problém nielen etický voči ostatným ale aj hygienický a v neposlednom rade aj finančný nakoľko údržba a prevádzka je oveľa nákladnejšia.
Chcem týmto začať poradu nie len ako riešiť tieto problémy ale dať do pozornosti aj konkrétne prípady o ktoré by som Vás chcel požiadať.
Zipp66
05.02.11,10:41
Jeden príklad na základe príspevkov, ktoré som čítal(pán majiteľ psa sa rozčuloval že treba platit za psa v dome), tak mne sa narodil prvý syn a hádam ani 3 hodiny neubehli a bol u mňa chlapík so slovami "aaa tak vy už ste traja, tak si píšem odteraz troch na osobomesiace ", pričom to dieťa verejné preistory asi nevyužije atď... Tak že si myslím že tie ""psomesiace" sú vzhľadom na to aký neporiadok za sebou nechávajú psy, ktorý chodia spravidla po hline a "tráve" nielen na mieste ale mali by byť podstatne vyššie ako ososbomesiace.
bubkoch
05.02.11,10:51
- dan za psa v bytovke nie symbolickych 40€/rok, ale 400€/rok, prip. viac ... kazdy ma pravo vlastnit psa, ale nikto nema pravo zasierat verejne priestranstvo, preto dan za psa v rodinnych domoch s vlastnym uzavretym dvorom by mohla ostat symbolicka ...
- zapocitavanie psa do poctu osob pri rozpocitavani niektorych nákladov, je logicke ze majitel psa ovela castejsie vyuziva vytah a elektrinu spolocnych priestorov, a pod.
- odstrel vsetkych psov v meste, nie je normalne aby sa nedalo ist s detmi nikde hrat, lebo kazda travnata plocha v meste, kazde ihrisko, pieskovisko su zasrate a obšťate ... tak kto je dolezitejsi - psy alebo ludia ?
pepsikova
05.02.11,10:55
..a teraz čo riešiš?..podľa názvu témy-psy v bytoch-a to je vec každého majiteľa, alebo psy vonku, alebo dieťa,alebo čo?..prihlásil si sa dnes preto, aby si tu toto riešil?..je tu veľa tém, prečítaj a rieš tam, kde bývaš...tam je to aktuálne..
pivko
05.02.11,11:04
Daň za psa min.1.000 EUR/rok , úľavu priznať len osamelým dochodcom a každý by si rozmyslel či chovať ,alebo nechovať a tobož nie ako je teraz v móde že jeden je málo ,lebo mu je smutno tak že mám min. dvoch.Košické sidl. Ťahanovce su samé sračky.
Zipp66
05.02.11,11:12
Milá Pepsikova ten bubkoch to sice vyjadril dosť na hrubo, ale presne vystihol problém, nehovoriac o tom, že pes je v bytoch o ktorých hovoríme vyslovený prepych a pri tvrdých poplatkoch, ktoré by išli hlavne na barák, by si to každý dobre rozmyslel.
Mimichodom psy infikujú najviac oblasť kde sa najviac dotýkajú napr. vo výťahu deti.
A ešte otázka "Na čo majú ludia v týchto bytoch psov? Na stráženie určite nie.", tak nie je tento rizikový faktor okrem iného aj prejavom ignorancie voči ostatným? Každý majitel psa má psa ktorý nešteká, nečurá a nekálí (je to český ale dobrý výraz) ale pritom je to tak ako hovorí bubkoch, stačí sa trošku kuknúť !!!!
Petra Nová
05.02.11,11:19
..a teraz čo riešiš?..podľa názvu témy-psy v bytoch-a to je vec každého majiteľa, alebo psy vonku, alebo dieťa,alebo čo?..prihlásil si sa dnes preto, aby si tu toto riešil?..je tu veľa tém, prečítaj a rieš tam, kde bývaš...tam je to aktuálne..
Máš pravdu Pepsi, je jednoduchšie kvákať o probléme znečisťovania plôch psíkmi na Porade, ako to riešiť tam, kde sa to riešiť dá. A pritom aj sám zadávateľ témy má zaručený recept "ako na to".
Pretriasané osobomesiace v bytovkách sú chorý výmysel tých, ktorí sa chcú pomstiť všetkým psíčkarom.
arizona
05.02.11,11:20
Psy v bytovkách sú už reálny problém, stačí sa pozrieť na priestory okolo barákov. Je to problém nielen etický voči ostatným ale aj hygienický a v neposlednom rade aj finančný nakoľko údržba a prevádzka je oveľa nákladnejšia.
Chcem týmto začať poradu nie len ako riešiť tieto problémy ale dať do pozornosti aj konkrétne prípady o ktoré by som Vás chcel požiadať.
Myslim, ze na tomto verejnom fore nic nevyriesis.

Majitelia psov platia nemale peniaze mestu za svojich psov. Co robi za tieto peniaze mesto úpre psickarov? NIC!!!

Mozno by si mal svoju staznost adresovat mestu a ziadat,aby za tieto peniaze umiestnilo po mestach odpadkove kose pre psickarov, ci vyhradilo na kazdom sidlisku nejake jedno "ihrisko" iba pre vencenie psov.
Potom by mesto mohlo intenzivnejsie kontrolovat, ci pokutovat....

Majitelov psov pribuda,takmer kazdy rok sa zvysuju poplatky,ale nase mesta akosi nemaju zaujem o to, aby za zinkasovane peniaze aj nieco urobili...
Treba sa ozyvat na tych spravnych miestach a tlacit na tych, ktori to mozu zmenit.:)
adi11
05.02.11,11:28
Ja by som za neodpratanie psich h..ienok davala velke pokuty, ako je to na zapade a ludia by si museli na to zvyknut. My to robime a nehanbime sa za to.
Bola som v Anglicku v malom mestecku a na kazdom kroku v meste som videla ludi so psikmi. A najviac som sa cudovala, ze som na zemi nevidela ziadne ho.ienka, vsade bolo krasne cistucko.
anonym222
05.02.11,12:19
Majitelia psov platia nemale peniaze mestu za svojich psov. Co robi za tieto peniaze mesto úpre psickarov? NIC!!!

Ja nemám psa v byte, ale na záhrade na vlastnom pozemku a platím mestu aj za psa a aj hodne peňazí na daniach za chatu a záhradu, no mesto mi za to nedá úplne nič, ani nič od nich nečakám. Cestu na chatu mi mesto nevybuduje, pretože to nie je verejná komunikácia, neudržuje tam ani žiadny poriadok a predsa platím dane. Prečo psičkári čakajú, že mesto bude za nimi zbierať všetky hovienka? Mne na záhradu nikto nechodi zbierať hovienka ani čistiť záhradu, robím si to sám. [/QUOTE]
anonym222
05.02.11,12:24
Ja by som za neodpratanie psich h..ienok davala velke pokuty, ako je to na zapade a ludia by si museli na to zvyknut. My to robime a nehanbime sa za to.
Dúfam že ti môžeme veriť? Je zaujímave, že všetci moji známi, ktorí majú psov mi hovoria že za sebou všetky hovienka zbierajú. Musím však povedať že ja osobne som ešte nikdy v živote nevidel na ulici niekoho zdvihnúť tento psí produkt.A to u nás na sídlisku asi žije viac psov ako ľudí:D
Stanislav 1975
05.02.11,12:26
Takto, pridám svoj názor- ja psov mám rád, ale si myslím, že v panelákoch by sa mali chovať len psíci určený do bytu_ nejaké čivavy, alebo tých pekingských palácových a pod. ale keď vidím, aké ozruty tu chovajú v okolí,tak žasnem- vlčiaky, pitbuly, chrtov vačších pomaly ako som ja- nielenže znečisťujú nadmerne okolie a ohrozujú iných ľudí( najma detičky) ale je to aj TÝRANIE tých psov- taký vlčiak potrebuje celý deň behať niekde pri rodinnom dome a nie byť celý deň zavretý niekde v byte a potom ho ísť akože vyvenčiť na polhodinu von- ten pes určite trpí...
Stanislav 1975
05.02.11,12:27
Dúfam že ti môžeme veriť? Je zaujímave, že všetci moji známi, ktorí majú psov mi hovoria že za sebou všetky hovienka zbierajú. Musím však povedať že ja osobne som ešte nikdy v živote nevidel na ulici niekoho zdvihnúť tento psí produkt.A to u nás na sídlisku asi žije viac psov ako ľudí:D

Ja som videl- asi 2 krát...:D
adi11
05.02.11,12:47
Dúfam že ti môžeme veriť? Je zaujímave, že všetci moji známi, ktorí majú psov mi hovoria že za sebou všetky hovienka zbierajú. Musím však povedať že ja osobne som ešte nikdy v živote nevidel na ulici niekoho zdvihnúť tento psí produkt.A to u nás na sídlisku asi žije viac psov ako ľudí:D

..pridi sa pozriet a uvidis, ci to robime..prepadla by som sa od hanby, keby ma policajti, ktori tu blizo sidlia odfotili a capli niekde za rohom..

a preco neupozornis ludi co nezbieraju psie produkty ? u nas ludia pozeraju s balkonov a aj vykrikuju na ludi, aby to upratali..my sme si na to zvykli a je to uz samozrejmost, ze bez sackov von s havinom nejdeme..len skoda, ze nas nie je viacej takych
Ingrid Ondruskova
05.02.11,12:50
Ja nemám psa v byte, ale na záhrade na vlastnom pozemku a platím mestu aj za psa a aj hodne peňazí na daniach za chatu a záhradu, no mesto mi za to nedá úplne nič, ani nič od nich nečakám. Cestu na chatu mi mesto nevybuduje, pretože to nie je verejná komunikácia, neudržuje tam ani žiadny poriadok a predsa platím dane. Prečo psičkári čakajú, že mesto bude za nimi zbierať všetky hovienka? Mne na záhradu nikto nechodi zbierať hovienka ani čistiť záhradu, robím si to sám. [/QUOTE]
...Plný súhlas, tiež máme psa pri dome a výkaly nikto za mňa neuprace!!! A verte, je ich dosť, keď si predstavím, že toto všetko /česť výnimkám/
zostáva na uliciach, tráve, detských ihriskách apod.Fakt som na to háklivá, mám 2-ročné dieťa, čo všetko chytá do rúk a tá špina po sídliskách....hrôza...a teraz v zime, na bielučkom snehu to bolo vidieť najviac...cikačky a ďalšie... veci jedna mapa vedľa druhej, no fuj...
Ingrid Ondruskova
05.02.11,12:58
...ako som povedala...česť výnimkám, kto po svojom psovi zbiera výkaly na ulici, ale nikto ma nepresvedčí, že keď pes má riedšiu stolicu, že či to zdvihne aj ten najporiadnejší psíčkár...aj keď bývam v rodinnom dome, neďaleko nás je jedno veľké sídlisko, psov pomaly toľko, čo obyvateľov sídliska, a snáď raz do mesiaca
uvidím "poctivca", čo to po svojom miláčikovi zbiera...neviem, asi som už celkom slepá!!!!
anonym222
05.02.11,13:10
..pridi sa pozriet a uvidis, ci to robime..prepadla by som sa od hanby, keby ma policajti, ktori tu blizo sidlia odfotili a capli niekde za rohom..
Adi, tak to si zaslúžiš pochvalu. Asi vás takých nie je veľa.



a preco neupozornis ludi co nezbieraju psie produkty ? u nas ludia pozeraju s balkonov a aj vykrikuju na ludi, aby to upratali..my sme si na to zvykli a je to uz samozrejmost, ze bez sackov von s havinom nejdeme..len skoda, ze nas nie je viacej takychUpozorňujem ich pravidelne. Všetci však majú vždy pripravenú nejakú trápnu výhovorku. U nás majú aj vyhradený priestor pre venčenie psov, ale chodí tam iba pár jednotlivcov. Minule, keď mi jeden pán so psom špinil (kadil) pred vchodom, tak som sa ho pýtal prečo nechodí kadiť tam kde má na to vyhradený priestor? On mi povedal, že tam nechodí lebo sú tam vraj rozbité skla a pes by sa mohol poraniť. Na chodníku a v parku to má bezpečnejšie.
adi11
05.02.11,13:38
vdaka za pochvalu..hadam sa umudria viaceri psickari
Ice dive
05.02.11,13:57
Ja by som za neodpratanie psich h..ienok davala velke pokuty, ako je to na zapade a ludia by si museli na to zvyknut. My to robime a nehanbime sa za to.
Bola som v Anglicku v malom mestecku a na kazdom kroku v meste som videla ludi so psikmi. A najviac som sa cudovala, ze som na zemi nevidela ziadne ho.ienka, vsade bolo krasne cistucko.
no len treba povedať a urobiť aj to B, že ak chceme ľudí pokutovať za neodpratanie exkrementov mali by sme im aj vytvoriť a udržať na to podmienky... do bežného kontajnera tento odpad nepatrí mali by byť na to vyhradené nádoby... síce v Petržalke, Ružinove sú tieto kontajnery už roky, avšak žeby mesto pravidelne doplňalo vrecká, resp. nádoby vyprázdňovalo som nezažil... skôr tieto kontajnery využívali niektorí ľudia na svôj komunálny odpad... alebo ho zdemolovali "hrajúce" sa deti na sídlisku....

myslím, že každý zodpovedný vlastník psa by si po svojom miláčikovi rád odpratal, ak by mal kam... takže v prvom rade by to malo byť o ľuďoch a ich vzájomnej zodpovednosti k prostrediu v ktorom žijeme a nie o tom, že čo je za hranicou môjho domu / pozemku sa mňa už netýka...
adi11
05.02.11,14:22
no len treba povedať a urobiť aj to B, že ak chceme ľudí pokutovať za neodpratanie exkrementov mali by sme im aj vytvoriť a udržať na to podmienky... do bežného kontajnera tento odpad nepatrí mali by byť na to vyhradené nádoby... síce v Petržalke, Ružinove sú tieto kontajnery už roky, avšak žeby mesto pravidelne doplňalo vrecká, resp. nádoby vyprázdňovalo som nezažil... skôr tieto kontajnery využívali niektorí ľudia na svôj komunálny odpad... alebo ho zdemolovali "hrajúce" sa deti na sídlisku....

myslím, že každý zodpovedný vlastník psa by si po svojom miláčikovi rád odpratal, ak by mal kam... takže v prvom rade by to malo byť o ľuďoch a ich vzájomnej zodpovednosti k prostrediu v ktorom žijeme a nie o tom, že čo je za hranicou môjho domu / pozemku sa mňa už netýka...

mas pravdu, ze chybaju zvlastne nadoby a aj sacky na exkrementy, u nas som take este vobec nevidela...ale aj tak je to len o ludoch, ako si kto vazi zivotne prostredie...
arizona
05.02.11,15:21
Ja nemám psa v byte, ale na záhrade na vlastnom pozemku a platím mestu aj za psa a aj hodne peňazí na daniach za chatu a záhradu, no mesto mi za to nedá úplne nič, ani nič od nich nečakám. Cestu na chatu mi mesto nevybuduje, pretože to nie je verejná komunikácia, neudržuje tam ani žiadny poriadok a predsa platím dane. Prečo psičkári čakajú, že mesto bude za nimi zbierať všetky hovienka? Mne na záhradu nikto nechodi zbierať hovienka ani čistiť záhradu, robím si to sám. [/QUOTE]
Neviem, preco si citoval prave moj prispevok,lebo ja som nepisala o tom, ze mesto ma upratovat po psickaroch. :confused::eek:
Ja som pisala, ze mesto by malo vytvorit podmienky, t.j. umiestnit specialne kontajnery na exkrementy a vyhradit v mestach nejake miesta pre vencenie psov,aby psickari nemuseli pre nedostatok vhodnych miest vencit na travnikoch....

... A preco by psickari nemali nic cakat? Ked musia platit,mozu za to nieco aj cakat, nie? Tak to funguje aj v okolitom svete...
Tu sa nejedna o to, ze sa tym pomoze iba psickarom, ale hlavne o to, ze sa nebudu znecistovat okolia piskovisk,ci travniky...

PS. Tiez som psickar,co si vlastnu zahradu upratuje sam ;):)
anonym222
05.02.11,16:54
Ja som pisala, ze mesto by malo vytvorit podmienky, t.j. umiestnit specialne kontajnery na exkrementy a vyhradit v mestach nejake miesta pre vencenie psov,aby psickari nemuseli pre nedostatok vhodnych miest vencit na travnikoch....
U nás sa v jednom období objavilo hodne veľa nádob na psie exkrementy, avšak nikto ich nevyužíval na tento účel, tak bola väčšina z nich asi zdemontovaná.
Taktiež, ako som písal v predch. príspevku, u nás máme vytvorené miesto na venčenie psov a tiež ho máloktorí psičkari využívajú (česť vynimkam).
Nestačí vytvárať podmienky. Všetko je to o ľuďoch.



... A preco by psickari nemali nic cakat? Ked musia platit,mozu za to nieco aj cakat, nie? Tak to funguje aj v okolitom svete...
Tu sa nejedna o to, ze sa tym pomoze iba psickarom, ale hlavne o to, ze sa nebudu znecistovat okolia piskovisk,ci travniky...
Myslím, že v okolitom svete to nerobia iba kvôli psičkárom, ale skôr kvôli tým ostatným, čo by museli trpieť to nehorázne znečisťovanie.
A čo sa týka platenie, čo mám napríklad čakať ja od mesta že platím dane za chatu?
verkaz
05.02.11,17:58
Tiež si myslím, že poplatok za psa v bytovom dome je dosť veľký, aby mesto vytvorilo aj nejaké podmienky. U nás sa za psov v rodinných domoch neplatí.
Psie exrementy sa nesmú dávať do normálneho odpadu. Všade na západe sú na to označené odpadkové koše.
Všade sú umiestnené cedule "Zákaz vstupu so psom" ale nikde som sa nestretla s vyznačeným miestom určeným ako výbeh pre psov ako je to v iných krajinách.
Mne sa už niekoľkokrát stalo, že pri upozornení majiteľa psa na odstránenie exkrementu mi vynadal. Ja mám plné vrecká sáčkov, ktoré pri výhovorke "nemám pri sebe sáčok" ponúknem.
Tam, kde chodím so svojím psíkom, tak z počtu asi 30 majiteľov
majú obyvatelia okolitých rodinných domov zrátaných spolu piatich majiteľov psov, ktorí si extrementy zbierajú.
Ani Mestská polícia pri pokutovaní neuspela, lebo aj v zákone je prikázané mať na tento účel označené odpadové nádoby. Takže môžu len upozorňovať a nie pokutovať.
Niekde som čítala, že v Ružinove kúpilo mesto vysávač na psie extrementy.
Každé mesto by z tých vyzbieraných peňazí na poplatkoch takto mohlo čiastočne vyriešiť tento problém.