Iv4n
05.02.11,12:15
Potreboval by som poradiť ohľadom dobierky.

Posielam (prevažne) listové zásielky do 500 g na dobierku už niekoľko rokov. Vždy som vypĺňal podací lístok a modré tlačivo (Poštový peňažný poukaz H)

Chcel by som prejsť na zelené tlačivo Poštový peňažný poukaz na účet U.

Otázky:
Adresát za listovú zásielku ak je na dobierku platí na svojej pošte rovnakým spôsobom, je jedno či mne to príde na adresu alebo na bankový účet?

Tlačivá (podací lístok a Poštový peňažný poukaz) by som rád vypĺňal strojovo. Chcel by som vedieť ako sa volá softvér na jednoduché vyplňovanie týchto tlačív. Najlepšie však softvér čo do tlačiva vytlačí len mnou zadané údaje (nevytlačí kompletné tlačivo).

Je možné moju adresu, bankový účet predtlačiť na tlačivo a neskôr adresáta (teda odosielateľa peňazí) a sumu dopísať ručne?

Nepodnikám, len na internete predávam niekoľko balíkov mesačne a chcem si prácu zjednodušiť (menej vyplňovačiek ručne, menej chodení na poštu pre výber peňazí). Ak je to nevhodná kategória, ospravedlňujem sa. Ďakujem za odpoveď.
E-Marián
15.04.11,10:52
Ahoj, ja používam na podacie FormEdik. Nieje to automat, ale zatiaľ stačí.
matus-x1
30.04.11,13:54
FORM studio
Na pošte si vypýtaj šeky typ R (na účet) daj si ich do tlačiarne a vytlačíš si len údaje ktoré potrebuješ...
padro
30.04.11,15:10
ja si davam tiez na seky predtlacit svoje udaje ... to je bezna zalezitost, ale z posty mi dali tzv. referencne cislo, je taka kolonka na seku.
datainfo
04.05.11,07:20
sam som riesil tento problem, je mozne si dat udaje aj predtlacit poste, stoji to vsak nejake centy. Kupil som si tlaciaren s dvoma zasobnikmi, do jedneho mam cisto tieto zelene seky a eshop mi generuje pdf dokument len s textom, ktory chcem do seku natlacit, super vec a usetri kopec casu.