templar24
05.02.11,13:07
Ludia, nemohol som na tuto temu najst vhodnu tematiku , tak ju davam sem, ak niekto vie kde ju treba dat nech ju presunie, chcem sa spytat, ci niekto nevie o niecom takom ako projekty pre amaterov, napriklad hvezdaren sa zaobera nejakou cinnostou, ktora by bola pre hvezdaren nerentabilna , tak by dala tuto pracu nejakemu amaterovi hvezdarovi a ten by to robil, sledoval a zapisoval by nejake vysledky a predaval info o tomto projekte danej hvezdarne, alebo ornitologovia alebo vyskumy nejakych stromov a podobne , ta institucia by dala tomu amaterovi nejake zariadenia aby to mohol skumat a popripade nejaky financny prispevok, podla dohody, alebo nejakej firme by sa neratalo vyrabat nejaky vyrobok tak by to ponukla nejakemu amaterovi nech to robi, vo svete taketo veci idu, ale pochybujem ze slovaci nieco take ponukaju, ak niekto taketo nieco pozna alebo nejaku webovku pozna nech to sem prskne

Dakujem
anonym222
05.02.11,13:16
Niekedy bolo možné pre hydrometeorologický ústav zapisovať stavy vodných tokov, obsluhovať registračné zariadenie a pravidelne im zasielať výsledky o stave prietokov v riekach. Bolo to platená činnosť. Myslím, že sa takto sledovali skoro všetky rieky. Neviem či to ešte tak funguje.
templar24
08.02.11,18:13
Niekedy bolo možné pre hydrometeorologický ústav zapisovať stavy vodných tokov, obsluhovať registračné zariadenie a pravidelne im zasielať výsledky o stave prietokov v riekach. Bolo to platená činnosť. Myslím, že sa takto sledovali skoro všetky rieky. Neviem či to ešte tak funguje.

Ano, existuje to vola sa to siet dobrovolnych pozorovatelov a zistujem co a ako a ak budem vediet napisem tu
templar24
10.02.11,06:21
Ano, existuje to vola sa to siet dobrovolnych pozorovatelov a zistujem co a ako a ak budem vediet napisem tu

Takze zistil som, ze kto ma zaujem o pracu dobrovolneho pozorovatela, ma sledovat stanky shmu a ked bude v marci den otvorenych dveri ma sa zucastnit ho a tam sa dozvie viac info