beforegod
05.02.11,13:16
Dobry den. Uz dlhsi cas uvazujem nad otvorenim autosalonu. Dlho som hladal o aku znacku by malo ist, a do najuzsieho vyberu sa dostali saab a volvo ktore nemaju zastupenie na spisi a ani autoriozovany servis, pokial viem. Chcem sa opytat co vsetko by mi bolo na to treba, priestory mam uz vitipovane takze z financneho hladiska a vybavovaciek. Hlavne ci domovska znacka by pomohla s financovanim alebo ci existuju nejake eurofondy atd. Vsetko je zatial v statiu uvazovania takze budem vdacny za kazdu dobru radu, dakujem.
Ice dive
05.02.11,12:27
zamyslel si sa aj nad tvojou cieľovou skupinou? nakoľko volvo a ani saab nie sú autá, ktoré by sa predávali ako rožky z tesca...
saabov sa v SR predalo nových 18 ks a volv 597 ks...

http://www.zapsr.sk/global/files/file/%C5%A0tatistiky/Statistika_registracii_12_2010.pdf

teraz si zober, že potrebuješ vybudovať autosalón podľa požiadaviek importéra ako aj servis (nakúpiť diagnostické prístroje... zamestnať a zaškoliť personál) a keď predáš do 10 vozidiel za rok budeš si môcť gratulovať...
ak by som do toho šiel na tvojom mieste by som asi zvažoval nejakú častejšie predávanú značku ktorá sa častejšie predáva... napr. VW, Škoda, peugeot, citroen...
bubkoch
05.02.11,12:31
no tak to hej, predavat Saaby na Spiši ... to drzim palce ... :D
beforegod
05.02.11,12:54
ako som pisal zatial len zvazujem a kalkulujem... viem ze saaby sa u nas nepredavaju prave preto vidim potencial, vw a ostatsne su na kazdom kroku ale saab a ani volvo nie se v blizkom okoli, takze tak.
Ice dive
05.02.11,13:15
aká je kúpna sila v tvojom okolí? koľko ľudí si kúpilo v poslednej dobe na tvojej ulici, v tvojom meste nové auto a aké? kolko asi tak stálo? v akej cenovej hladine triede to bolo? polož si nasledovné otázky a zodpovedz si ich...

vw je preto na každom rohu, lebo táto značka je osvedčená, ľudia jej veria, má širokú servisnú sieť a sú cenovo dostupné a dobre sa predávajú... zober si že saab patrí medzi značky vyššej cenovej skupiny, predalo sa ich minulý rok v SR 18 ks, čo svedčí o tom, že veľa ľudí danej značke neverí a koľko ľudí ktorí by si od teba kúpili auto budú ochotný každý servisný interval cestovať do tvojho servisu niekoľko desiatok km... väčšina autosalonov nežije z predaja ale zo servisu aut...

keď začať tak začni s niečim čo ti peniaze najprv zarobí napr. dovoz aut zo zahraničia a až potom otváraj autosalon exkluzivnej značky aby si neskrachoval....