didka111
05.02.11,15:10
ahojte
velmi pekne by som Vas poprosila o radu

mame zamestnankyňu zamestnanú na dohodu a poprosila nás aby sme jej urobili danove priznanie, ale neviem ze ci je to mozne urobit dohodarke danove priznanie pokial pracovala iba na dohodu. iny prijem nemala
v Olympe som sa jej pokusala urobit danove priznanie a ked som jej robila vyplatu tak mi nejak to rocne zuctovanie nechcelo tahat do vyplaty.
tak si myslim ze to asi nie je mozne. musi si ho urobit sama?
dakujem
japis
05.02.11,14:23
Ona Vas asi ziadala o sukromnu pomoc, aby ste jej pomohli s DP typu A. Ja tiez robievam nasim upratovackam-dochodkyniam, ktore zarobili menej ako 2012 eur, danove priznanie typu A, aby sa im zrazena zrazkova dan vratila. Pri tych ich mizernych dochodkoch je kazde vratene euro z DU pre nich pomocou a sami by si to nevedeli vyplnit, Tento rok si to mozu este poslednykrat uplatnit.
didka111
05.02.11,14:30
takze to znamena ze danove priznanie jej robit zamestnavatel asi nemoze.
teraz velmi neviem lebo moja kolegyna takymto zamestnacom robi danove priznanie uz dlhe roky a ona mi povedala ze sa to moze
ale co som sa tu docitala na porade tak asi to nie je mozne
som teraz .......
japis
05.02.11,14:34
Ja som sa aj na DU informovala, ci by som mohla dohodarke, zdanovanu zrazkovou danou urobit RZ, aby sa jej zrazena dan vratila. POvedali mi, ze nie, ze si musi podat DP typu A.
rodina1
05.02.11,15:33
Ak by dohodárka, bola zamestnaná u iného zamestnávateľa na PP, tak tohto zamestnávateľa môže požiadať o vykonanie RZD a zamestnávateľ zahrnie do príjmu aj príjem z dohody.
Ak však popri dohode nemá žiaden PP, musí si sama spraviť a odovzdať daňové priznanie typu A.
didka111
05.02.11,17:09
Ona Vas asi ziadala o sukromnu pomoc, aby ste jej pomohli s DP typu A. Ja tiez robievam nasim upratovackam-dochodkyniam, ktore zarobili menej ako 2012 eur, danove priznanie typu A, aby sa im zrazena zrazkova dan vratila. Pri tych ich mizernych dochodkoch je kazde vratene euro z DU pre nich pomocou a sami by si to nevedeli vyplnit, Tento rok si to mozu este poslednykrat uplatnit.

preco posledny rok ved aj nabuduci rok si to mozu uplatnit pokial nezarobia viac ako je nezdanitelna cast
tokoska
05.02.11,17:15
A ako je to s nezdaniteľnou časťou, veď dôchodca od 1.1. daného roku nemá nárok na odpočet, tak aké vrátenie dane.
veronikasad
05.02.11,17:21
A ako je to s nezdaniteľnou časťou, veď dôchodca od 1.1. daného roku nemá nárok na odpočet, tak aké vrátenie dane.
§ 46
Minimálna výška dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.

-------
Ak príjem nepresiahne 1/2 NČZD a dôchodca si podá správne vyplnené DP, DU mu zrazenú daň vráti.



didka111
05.02.11,17:21
nema narok ale ked zarobi menej ako je urcita suma tak mu dan vratia
tokoska
05.02.11,19:20
Nezaniteľná čiastka na daňovníka pre rok 2010.... 4025,70 €.
Dôchodca od 1.1. daného roka:
Celkový dôchodok za rok - 4025,70 € = odpočítateľná položka.
Dochodca od 2.1. a neskôr daného roka: 4025,70 €
Potom sú úpravy odpoč. položky pri príjme až nad 15 387,12 €.
didka111
07.02.11,09:25
Ja som sa aj na DU informovala, ci by som mohla dohodarke, zdanovanu zrazkovou danou urobit RZ, aby sa jej zrazena dan vratila. POvedali mi, ze nie, ze si musi podat DP typu A.

dneska sme tiež volali na DÚ ohladom zrazkovej dane a nam povedali ze im možeme urobit danove priznanie

tak teraz vazne tomu nerozumiem