msa
05.02.11,15:17
Čo sa dá spraviť v prípade, ak v priebehu roka vytláčam PPD a VPD aj s poradovým číslom a teraz pri kontrole dokladov zistím, že mi toto poradové číslo nesedí s peňažným denníkom? Vytlačiť všetko nanovo? alebo to nechať tak? alebo poprepisovať por.číslo rukou na dokladoch? ďakujem za odpovede.
Zita5
05.02.11,14:29
Poradové číslo v peňažnom denníku Vám nesedí z dôvodu , ak ste prečíslovali pokladničné doklady doklady kvôli dodatočne vloženým výdavkom, alebo možno aj príjmu .Malo by sa to zhodovať .
msa
05.02.11,14:46
áno vložila som ID, a keď som to dala zotriediť podľa dátumu, tak mi to takto urobilo. tak ako by som to opravila, môžem aj ručne poprepisovať?
Zita5
05.02.11,14:54
áno vložila som ID, a keď som to dala zotriediť podľa dátumu, tak mi to takto urobilo. tak ako by som to opravila, môžem aj ručne poprepisovať?

AK by mal byť ID zaúčtovaný v rámci uzávierkových operácii, tak by sa Vám to nemalo posunúť, či účtovanie ID sa týkalo bežnej účtovnej operácie v priebehu roka , nie závierkových operácii ?


Prepisovanie poradového čísla rukou - tak to by som neodporučila, lebo tam by mal byť dátum a podpis osoby , ktorá poradové číslo opravila .Však sa rozhodnite , či sa jedná o málo dokladov , alebo veľa.
msa
05.02.11,15:06
neboli to uzávierkové doklady, a jedná sa asi o 500dokladov, čo je dosť. tak ďakujem za radu, asi to radšej nanovo povytláčam.
Zita5
05.02.11,15:10
neboli to uzávierkové doklady, a jedná sa asi o 500dokladov, čo je dosť. tak ďakujem za radu, asi to radšej nanovo povytláčam.

Tak to je čo povedať , to je dosť .Čo sa vlastne ID účtovalo ?

Ak by sa dalo odôvodniť , že prečo sa tieto doklady neskôr účtovali , tak by som doporučila jeden Zápis , ktorý by bol súčasťou inventarizácie a závierky, a v tomto zápise odôvodniť , dôvod , že prečo poradové čísla v peňažnom denníku nesedia s poradovým číslom uvedeným na účtovnom doklade, dátum, podpis....
Ja som takýto zápis použila v jednom roku pri daňovej kontrole , lebo omylom som mala vynechané číslo neviem či už PPD alebo VPD ..... a kontrola mi to uznala .Viem, že proste niečo som mala s číslovaním pokladničných dokladov .
msa
05.02.11,15:13
odúčtovala som tovar po záruke do konkrétneho mesiaca, teoreticky by som to mohla zaúčtovať aj k 31.12. ?
Zita5
05.02.11,15:30
odúčtovala som tovar po záruke do konkrétneho mesiaca, teoreticky by som to mohla zaúčtovať aj k 31.12. ?

Tak tovar po záruke by som aj účtovala v rámci uzávierkových operácií s tým, že by som to mala zahrnuté a ošetrené v Internej smernici .A tým by bolo po probléme .
msa
05.02.11,15:31
ďakujem veľmi pekne za radu, urobím to tak, ešte raz vďaka. :)
Zita5
05.02.11,15:39
ďakujem veľmi pekne za radu, urobím to tak, ešte raz vďaka. :)

Ale až teraz ma napadlo (lebo rozmýšľam nad niečím iným )........čo vlastne účtujete o tovare po záruke do peňažného denníku , však už tento tovar raz bol účtovaný ako výdavok na tovar .Do akého stĺpca členenia ID účtujete v peňažnom denníku ?
msa
05.02.11,15:41
mínusom výdavok za tovar,
Zita5
05.02.11,15:48
mínusom výdavok za tovar,

Takže OK storno zápis výdavkov(tovar) - uzávierkové operácie .

Nedali sa predať tieto zásoby za zľavu pred vypršaním záruky ? To len otázka mimo témy .
msa
05.02.11,15:50
takže, veľmi pekne ďakujem za radu.
a ja iba účtujem. pekný víkend