Dantess
05.02.11,15:27
Zdravím,

v stredu som si objednal jeden tovar v elektro eshope. O 12:00 mi prišlo potvrdenie o prijati objednávky. V noci o 1:27 som napísal mail na ich oddelenie, že musím stornovať objednávku. Nereagovali na to a asi po 1 dni mi prišiel mail, že tovar vydali zo skladu. Napísal som zas mail, že to stornujem. Zas nereagovali a včera mi prišiel ďaľší mail, že mi to odoslali, načo som im napísal, že som to už 2x stornoval a tovar pošlem naspať hneď ako mi príde. Na to ich oddelenie reagovalo, že stornovať sa to dá len do vtedy, kým mi nepotvrdia objednávku (ikeď v podmiankach majú 24h od potvrdenia) a následne mi napísal, že to môžem poslať naspäť, ale budú si účtovať 19,99.

Mám všetky maily uschované, ako mám teraz postupovať, keď mi to už poslali ? Ak im to vrátim, tak mi naúčtujú 19,99 ikeď tovar stojí 21eur... Kto je v práve ?

Dík za rady
padro
05.02.11,15:00
nic nepreberaj mas na to pravo ... aj ked hmm naco objednavate ked si to rozmyslite a uz to nechcete do 24 hod, ako majitel eshopu to ja asi nikdy nepochopim,.. minule si zakaznik vecer objednal, rano som poslal a na druhy den zakaznik povedal kurierovi ze uz to nechce... ty si este ten lepsi pripad ze si to hned stornoval takze to je OK a nemali nic posielat lebo to info o stornovani si poslal este pred tym ako odoslali.
Dantess
05.02.11,15:41
nic nepreberaj mas na to pravo ... aj ked hmm naco objednavate ked si to rozmyslite a uz to nechcete do 24 hod, ako majitel eshopu to ja asi nikdy nepochopim,.. minule si zakaznik vecer objednal, rano som poslal a na druhy den zakaznik povedal kurierovi ze uz to nechce... ty si este ten lepsi pripad ze si to hned stornoval takze to je OK a nemali nic posielat lebo to info o stornovani si poslal este pred tym ako odoslali.
Dik za odpoveď,

k tomu, prečo som to stornoval. Kupili sme nove PC a ja som si pozeral nejake lepšie klávesnice a našiel som túto. Ukazoval som aj priateľke, že aká super, ale nejak sme zmenili tému. Ona potom išla so sestrou do nákupného centra a ja si to reku objednám. Keď prišla domov, tak ma prekvapila s tou klávesnicou. Ja som jej nehovoril, že nech sa po tom pozrie a keď ju budú mať, tak to zruším, niesom ten typ a ani nevedela, že som to objednal z netu. Proste zhoda náhod...
padro
05.02.11,15:43
stane sa... ale tak stornoval si to korektne.
Dantess
05.02.11,15:51
stane sa... ale tak stornoval si to korektne.
napísal som im + som ochotný vyplatiť 5e za kuriéra, tak uvidíme
padro
05.02.11,16:35
no prave sa mi stal taky pripad ze niekto urobil objednavku,.. a teraz po 10 minutach mi napisal ze ju chce stornovat.
Dantess
05.02.11,16:38
stále lepšie ako by ju nemal prebrať...
padro
05.02.11,16:42
hej to mi nevadi ked to zrusi dokonca aj keby zrusil ked uz mi tovar pride na sklad, len nech to stornuje pred odosielanim.
zubro85
08.02.11,10:53
ze 19,99 storno poplatok, to je ina haluz, to by som ja nedal a v tvojom pripade tiez neprebral, vsak ked to este neodislo tak sa to musi dat zastavit aj ked je to uz zabalene...

proste nepreber, som zvedavy ako by od teba dostali tych 20 EUR

nepochopim taketo podmienky niektorych eshopov, ako za komunistov
dragan.michal
08.02.11,19:02
Všetci to berete s pohľadu zákazníka. Ale čo ak eshop nemal tovar naskladnený, musel ho objednať a tým pádom má nárok na veci s tým súvisiace? Tak ako má zákazník práva vrátiť tovar má predajca nárok na zaplatenie sumy, ktorá mu vznikla stornovaným objednávky.
zubro85
08.02.11,19:11
Všetci to berete s pohľadu zákazníka. Ale čo ak eshop nemal tovar naskladnený, musel ho objednať a tým pádom má nárok na veci s tým súvisiace? Tak ako má zákazník práva vrátiť tovar má predajca nárok na zaplatenie sumy, ktorá mu vznikla stornovaným objednávky.

okrem toho ze padro ma eshop, a ja mam tiez neaky ten eshop..

a ked sa mi stane podbna situacia, a ze sa uz aj stala (napr. jednu taku vec mam na sklade uz takmer rok a ktovie kolko este bude..) tak to po maili od zakaznika ze rusi objednavku tomu zakaznikovi neposlem, ved to je totalna hlupost poslat to ked je jasne ze zakaznik to uz nechce a pravdepodobne to nepreberie (kurier nebude nikoho nutit prevzat zasielku a zaplatit dobierku), takze budu len zbytocne naklady na dopravu.. ako hovorim typicky slovensky pristup :confused:
padro
08.02.11,19:15
tak ja to velmi neberiem z pohladu zakaznika :),... zial zakony su take ake su, realne nevymozes zjadne storno, tak naco si robit nervy, treba brat ako riziko niekedy to je aj adrenalin. Niekto zo SOI by si mohol skusit eshop aby potom rozdavali rady.
Dáša_
08.02.11,20:06
ja som to zbežne hľadala aj v zákone, ale priznám sa, nenašla som.

Stále mám pocit, že internetový obchd musí dať zákazníkovi minimálne 24 hodín po odoslaní objednávky na stornovanie. Ale nejak to nevime teraz narychlo nájsť.
jess
08.02.11,20:26
Ja dávam 2 hodiny, ale ešte sa mi nestalo, že by niekto neprevzal zásielku. Ale stalo sa mi, že objednávku zákazník stornoval pred odoslaním.