niella
05.02.11,19:56
Prosím, ako je to u pomerových meračov tepla na radiátoroch? Môže jeho zakrývanie napr. pri sušení prádla ovplyvňovať meranie? Tak som počula, že sa to nesmie zakrývať, lebo sa začne odparovať viac, a nameria sa vyššia spotreba. U digitálnych meračov to nehrozí. To, že na to musím dávať pozor, ma otravuje, lebo je uprostred radiátora a prádlo nemôžem roztiahnúť tak, ako potrebujem. Tak ako je to? Vďaka, ak sa dakto vyzná.
Chobot
05.02.11,19:32
Prosím, ako je to u pomerových meračov tepla na radiátoroch? Môže jeho zakrývanie napr. pri sušení prádla ovplyvňovať meranie? Tak som počula, že sa to nesmie zakrývať, lebo sa začne odparovať viac, a nameria sa vyššia spotreba. U digitálnych meračov to nehrozí. To, že na to musím dávať pozor, ma otravuje, lebo je uprostred radiátora a prádlo nemôžem roztiahnúť tak, ako potrebujem. Tak ako je to? Vďaka, ak sa dakto vyzná.

Máte odparovacie? Ak áno, tak to sušenie nejako výrazne neovplyvní spotrebu. Teoreticky sa môže viac zahriať, ale hádam nesušíš prádlo 24 hodín denne a každý deň?
anonym222
06.02.11,06:45
U digitálnych meračov to nehrozí.
Prečo to u digitálnych nehrozí? Aj digitálne sú predsa rôzne, a sú aj také s jedným tepelným snímačom a to je predsa to isté nie? Ak sa radiátor zakryje,stúpne jeho povrchová teplota, pretože sa dostatočne neochladzuje.

A ako je to u digitálneho dvojsnímačového? Predsa keď zakryjem iba celý pomerový rozdeľovač, stúpne teplota obidvoch snímačov, teda rozdiel oboch snímačov je menší a teda merač by mal ukazovať menšiu spotrebu. Zvyšná časť radiátora by mala byť samozrejme odkrytá. Nie je potom takýto snímač viac zneužiteľný?