didka111
05.02.11,20:53
chcela by som sa vas opytat kto ma skusenost ohladom zivotnych poistiek. moja kamaratka mi tvrdi ze ked urobi 2 poistky v RAPID- 1. československa poistovna tak zarobi 500EUR. mne sa to nechce verit myslim si ze klame ale ona tvrdi ze to je pravda. nema s tym niekto skusenost, moze to byt pravda?
blavaciko
06.02.11,08:10
nech ti ukaze vypis z uctu :) hlavne rapid... take finty na ludi... najprv oklam seba, potom rodinu, potom priatelov a potom nemas nikoho...
Ice dive
06.02.11,08:22
nech ti ukaze vypis z uctu :) hlavne rapid... take finty na ludi... najprv oklam seba, potom rodinu, potom priatelov a potom nemas nikoho...
teoreticky je to možné... provízia za dojednané životné poistenie sa pohytubje okolo 130 - 180 % z ročného poistného, ktoré klient zaplatí.... avšak treba si uvedomiť, že najprv musí tých dvoch ľudí nájsť, stretnúť sa s nimi 2 - 3 x všetko im vysvetliť potom dojednať, a uzavrieť... a samozrejme musia zaplatiť poistné... potom je tých 500 eur reálnych, avšak záujemca o životné poistenie nie je na každom rohu... no a ešte perlička na záver, ak sa klient rozhodne, že to nechce a stornuje zmluvu, ona bude musieť vrátiť províziu...

ďalšou vecou je, že životné poistenie je vec minimálne na 5, 10, 15, 20 rokov... t.j. každý si rozmyslí kde sa poistí... či si vyberie nejakú poisťovňu, ktorá má v SR históriu resp. pôsobí medzinárodne... a nie do poisťovne, ktorá tu dnes je a zajtra nemusí...
profesional
14.02.11,18:15
Ze vraj v Baumaxe maju vypredaj hrabliciek. Takych tych malych. Tak sup sup do Baumaxu kupit hrablicky. A ked budu peniaze rast na strome, mozes zacat.
Ale realne to je. Myslim tych 500 Eur. Avsak otazkou je ci jej stoji za to ze za par rokov ju budu po ulici nahanat ludia s brokovnicou v rukach.
Peter122
14.02.11,18:19
to je blbost.. :) inak by to robili vsetci
Filip Glasa
26.02.11,09:48
to je blbost.. :) inak by to robili vsetci
prečo by to bola blbosť? Provízie pri životných poistkách sú nastavené tak ako písal Ice dive. Čiže väčšinou to môže byť aj viacej ako 500 EUR:

30 EUR/mesačne poistka = provízia 360 - 720 EUR.

Problém je, že tie životné poistky sa sakra zle predávajú, keďže každý už minimálne jednu má a ešte aj s tou má zlú skúsenosť.

Dneska si ľudia skôr tie poistky rušia.