Aďa D
11.12.05,19:23
Pracujem v nepretržitej 4 zmennej prevádzke. 26. 12. som mala mať rannú zmenu máme však dovolenku. Dostanem tento deň zaplatený alebo naň potrebujem dovolenku. ďakujem
Zita4
11.12.05,18:42
Pracujem v nepretržitej 4 zmennej prevádzke. 26. 12. som mala mať rannú zmenu máme však dovolenku. Dostanem tento deň zaplatený alebo naň potrebujem dovolenku. ďakujem
Ak nepracuješ preto, že v ten deň je sviatok, máš mať náhradu mzdy za sviatok.
ajobs
11.12.05,18:42
Pracujem v nepretržitej 4 zmennej prevádzke. 26. 12. som mala mať rannú zmenu máme však dovolenku. Dostanem tento deň zaplatený alebo naň potrebujem dovolenku. ďakujem

Nemôžeš mať súčasne v rozpise zmien napísanú zmenu a zároveň dovolenku, buď jedno alebo druhé.
Aďa D
11.12.05,19:08
Pracujeme aj cez sviatky. Momentálne však nie je čo vyrábať tak máme dovolenku. Potrebujem však dovolenku aj na 26. 12 keď je v tento deň sviatok? Podľa našej ekonómky áno
ajobs
11.12.05,19:11
Pracujeme aj cez sviatky. Momentálne však nie je čo vyrábať tak máme dovolenku. Potrebujem však dovolenku aj na 26. 12 keď je v tento deň sviatok? Podľa našej ekonómky áno

Tak ako píše Zita4, máš mať náhradu mzdy za sviatok.
sklenkova
11.12.05,21:09
u nás tiež nedávajú nikomu náhradu mzdy za sviatok,podla mňa môžeš mať dovolenku,60%náhradu-keď nemajú čo robiť. Veď pracuješ v nepretržitej prevádzke a ak ti vyjde volno tiež ti ho neplatia.Omluvam sa mudrejším ako ja,ale ide o skúsenosť.
ajobs
12.12.05,08:52
u nás tiež nedávajú nikomu náhradu mzdy za sviatok,podla mňa môžeš mať dovolenku,60%náhradu-keď nemajú čo robiť. Veď pracuješ v nepretržitej prevádzke a ak ti vyjde volno tiež ti ho neplatia.Omluvam sa mudrejším ako ja,ale ide o skúsenosť.

Ja viem, že to je niekde tak, ale nie je to kóšer. Naviac, minimálne 60%-nú náhradu môžeš poskytovať zamestnancovi iba vtedy, ak vymedzíš v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže prideľovať zamestnancovi prácu ( § 142, ods.4 ZP ). Ak nemáš zástupcu zamestnacov (odbory), potom mu musíš platiť priemerný zárobok, nemôžeš jednostranne platiť 60%. Takýto právny úkon je absolútne neplatný.