Wes
05.02.11,21:14
Ake odvody plati podnikatel pokial je uznany za ciastocne invalidneho?
Moze vobec podnikat?
Musi platit odvody do ZP?
Ak ano aky max. prijem moze mat ked nechce stratit ciastocny invalidny dochodok?

Dakujem.
Xanti
05.02.11,20:17
Ak čiastočne invalidný otvorí živnosť tak platí odvody do ZP povinne vo výške 23,03 € čo je vlastne 50% zo sumy čo platí zdravý človek.
Zarobiť môže koľko chce, neni to obmedzené akurát musí rešpektovať posudok zo SP o invalidite, a nesmie robiť prácu čo mu v tom posudku zakázali.
Wes
05.02.11,20:27
Pokial prerusi alebo zrusi zivnost musi sa hlasit na urade prace alebo stat plati odvody do ZP aj bez prihlasenia sa na UP?
Xanti
05.02.11,20:30
Ak nemá iný príjem ako dôchodok, tak áno štát platí odvody do ZP za invalidného dôchodcu. A nemusí sa hlásiť na UP.
Wes
05.02.11,20:33
Vdaka Xanti
majkaaa
15.03.11,12:33
Dobry den,
moj kamarat je na ciastocnom invalidnom a chce otvorit zivnost (oprava pocitacov). Ako som sa tu docitala, takze do ZP musi platit tych 23,03 eur a co s dochodkovym a nezamestnanecky? Tak nemusi platit? To vsetci zivnostnici aj ked niesu invalidi platia len do ZP? Alebo kde vsade musi este platit?
Xanti
15.03.11,15:07
Dobry den,
moj kamarat je na ciastocnom invalidnom a chce otvorit zivnost (oprava pocitacov). Ako som sa tu docitala, takze do ZP musi platit tych 23,03 eur a co s dochodkovym a nezamestnanecky? Tak nemusi platit? To vsetci zivnostnici aj ked niesu invalidi platia len do ZP? Alebo kde vsade musi este platit?
Ak otvorí živnosť, tak naozaj platí len 23,03 € do ZP. Po podaní prvého daňového priznania sa uvidí, či začne od 1.7.2012 platiť odvody aj do SP.
nika.sum
24.03.11,13:36
Manzelka bratranca ma zivnost od r. 2008. Mam potvrdenie ze miera poklesu schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost urcena na 75%. Co sa tyka DP tam sa nic nemeni? Je v strate. V DP vyznacim mesiace podnikania 12, nakolko nemala prerusenu zivnost. Prosim opravte ma ak sa mylim.
Do SP neplatili nakolko prijem v r. 2009 nepresiahol hranicu povinnych odvodov a teraz tiez ani zdaleka nepresiahne. Ale co sa tyka ZP neviem. Vraj im v ZP povedali, ze nemusi platit odvody, neviete ako je to ?
veronikasad
24.03.11,13:39
Manzelka bratranca ma zivnost od r. 2008. Mam potvrdenie ze miera poklesu schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost urcena na 75%. Co sa tyka DP tam sa nic nemeni? Je v strate. V DP vyznacim mesiace podnikania 12, nakolko nemala prerusenu zivnost. Prosim opravte ma ak sa mylim.
Do SP neplatili nakolko prijem v r. 2009 nepresiahol hranicu povinnych odvodov a teraz tiez ani zdaleka nepresiahne. Ale co sa tyka ZP neviem. Vraj im v ZP povedali, ze nemusi platit odvody, neviete ako je to ?
Vyplň správne RZZP typu B za rok 2010, vrátane odd. IV. Ak zostáva poistencom štátu, preddavky na ZP platiť nemusí.
nika.sum
24.03.11,13:40
Vyplň správne RZZP typu B za rok 2010, vrátane odd. IV. Ak zostáva poistencom štátu, preddavky na ZP platiť nemusí.

Co sa tyka DP uvazujem spravne?
veronikasad
24.03.11,13:46
Co sa tyka DP uvazujem spravne?
neviem na čo sa pýtaš. DP podáva ako každý iný živnostník. Ak nedosiahol príjem pre povinnú registráciu (nie základ dane), nemusí sa prihlásiť ako povinne poistená osoba v SP.
nika.sum
24.03.11,18:02
neviem na čo sa pýtaš. DP podáva ako každý iný živnostník. Ak nedosiahol príjem pre povinnú registráciu (nie základ dane), nemusí sa prihlásiť ako povinne poistená osoba v SP.

Dakujem velmi pekne.