explozia
06.02.11,01:31
Prosím vas vie mi niekto poradiť ako je to so stravnymi listkami v prípade praceneschopnosti, je zamestnanec povinny adekvatnu cast listkov za dobu práce neschopnosti zamestnávatelovi vrátit?
arizona
06.02.11,04:39
Ano.
Zamestnavatel ti je povinny zabezpecit stravu,ked si v praci.
Ked nie si v praci,tak narok na stravu od zamestnavatela nemas
veronikasad
06.02.11,06:57
§ 152
Stravovanie zamestnancov
Na začiatok
...
(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
...

(7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.
explozia
06.02.11,10:32
Ak dostavam od zamestnávatela stravne listky v nominálnej hodnote 3 euro , je povinny mi celu cenu stravneho listka hradit zamestnávatel? alebo si mam adekvatnu čiastku hradiť ja a zvysok zamestnávatel
evina
06.02.11,10:45
Ak dostavam od zamestnávatela stravne listky v nominálnej hodnote 3 euro , je povinny mi celu cenu stravneho listka hradit zamestnávatel? alebo si mam adekvatnu čiastku hradiť ja a zvysok zamestnávatel


Nie je Ti povinný hradit celú cenu. O stravných lístkoch je tu milión tém-nájdi si rozdelenie 55% hradi zamestnávatdľ 44% zamestnanec za určitých minimánych hraníc....

http://www.porada.sk/search.php?searchid=12794237
veronikasad
06.02.11,10:47
Ak dostavam od zamestnávatela stravne listky v nominálnej hodnote 3 euro , je povinny mi celu cenu stravneho listka hradit zamestnávatel? alebo si mam adekvatnu čiastku hradiť ja a zvysok zamestnávatel
povinný príspevok zamestnávatela je 55 % zo sumy 2,85€/deň + príp. píspevok zo soc.fondu.

max. výška príspevku zamestnávatela, ktorý je uznaný ako daňový výdavok je 55 % zo sumy stravného pri prac.ceste 5-12 hod = 55 % z 3,80€/deň (od 1.1.2011)