tereza5
06.02.11,08:19
Dobrý den, vie mi prosím niekto poradit ,ako mám spravit DP za predaj dreva.
Madarskí štátni príslušníci zdedili na Slovensku les.V roku 2010 predali drevo slovenskému občanovi za cca 12000 eur a výdavky mali cca 1500 eur.
Možem to urobit tak ,že v VIII.oddieli do tabulky č.3 riadok 1. dám príjmy a použijem paušalne výdavky 25%?Robia sa k tomu ešte nejaké výkazy, alebo stačí len DP?

A ešte mám otázku ohladom stravovania zamestnancov v reštauračnom zariadení.Stravenky sú v hodnote 2,85 eur.V akej výške to zohladním zamestnancovi vo výplate?55%?Tých 45% dám zamestnávatelovi do nákladov?

Dakujem za pomoc
IvoM
06.02.11,07:50
Dobrý den, vie mi prosím niekto poradit ,ako mám spravit DP za predaj dreva.
Madarskí štátni príslušníci zdedili na Slovensku les.V roku 2010 predali drevo slovenskému občanovi za cca 12000 eur a výdavky mali cca 1500 eur.
Možem to urobit tak ,že v VIII.oddieli do tabulky č.3 riadok 1. dám príjmy a použijem paušalne výdavky 25%?Robia sa k tomu ešte nejaké výkazy, alebo stačí len DP?
Pokiaľ ide skutočne len o príležitostný predaj tak áno, je to podľa §8.9 a podáva sa len DP, pokiaľ ten les ale budú mať v držbe dlhodobo neviem či pôjde potom o príležitostný predaj, ináč pozri si aj §16 ohľadne stálej prevádzkarne daňovníkov s obmedzenou daňovou povinnosťou.


A ešte mám otázku ohladom stravovania zamestnancov v reštauračnom zariadení.Stravenky sú v hodnote 2,85 eur.V akej výške to zohladním zamestnancovi vo výplate?55%?Tých 45% dám zamestnávatelovi do nákladov?
Je to presne naopak, 55% je daňový náklad zamestnávateľa a 45% platí zamestnanec pokiaľ teda ešte neprispieva zamestnávateľ na stravu zo SF čo by podľa mňa mal.

Dakujem za pomoc
.