soniqe3
06.02.11,09:16
Dobry den, prosim poradte mi ohladom tejto veci: Manzel je zo synom na rodicovskej dovolenke, ja som zamestanana. Mozem sa dat zo synom pri jeho chorobe vypisat na OCR alebo nemozem? Dakujem za skoru odpoved
Xanti
06.02.11,15:38
Ano, môžeš.
Bubka9
09.02.11,05:59
Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Som na MD s 5-mesačným synčekom. Starší synček je momentálne PN. Môžem si vybaviť OČR. Dostanem aj materské a aj OČR? Alebo to nie je možné a berie sa ako samozrejmosť, že keď som na MD, tak sa postarám aj o staršieho, keď je chorý? Veď sa starám stále, aj keď je zdravý. No, keď je chorý a môže byť za to dáke € navyše. Veď aj lieky niečo stoja. Ďakujem pekne
Tweety
09.02.11,06:25
Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Som na MD s 5-mesačným synčekom. Starší synček je momentálne PN. Môžem si vybaviť OČR. Dostanem aj materské a aj OČR? Alebo to nie je možné a berie sa ako samozrejmosť, že keď som na MD, tak sa postarám aj o staršieho, keď je chorý? Veď sa starám stále, aj keď je zdravý. No, keď je chorý a môže byť za to dáke € navyše. Veď aj lieky niečo stoja. Ďakujem pekne
Súbeh týchto dávok nie je možný.
Bubka9
09.02.11,06:27
Ďakujem pekne.
A ak sa môžem ešte opýtať. Manžel bol zamestnaný, avšak celý január bol PN, no a teraz je opäť bez práce, avšak ešte nemá všetky podklady pre ÚPSVaR. Môže si on vybaviť OČR? Či ani v tomto prípade nie je možné dostať aj OČR a aj nezamestnanecký príspevok?
A ešte jedna otázka? Keď budem poberať len RP po ukončení materskej, vtedy už budem môcť poberať aj OČR, keď mi bude starší synček chorý?
veronikasad
09.02.11,06:30
Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Som na MD s 5-mesačným synčekom. Starší synček je momentálne PN. Môžem si vybaviť OČR. Dostanem aj materské a aj OČR? Alebo to nie je možné a berie sa ako samozrejmosť, že keď som na MD, tak sa postarám aj o staršieho, keď je chorý? Veď sa starám stále, aj keď je zdravý. No, keď je chorý a môže byť za to dáke € navyše. Veď aj lieky niečo stoja. Ďakujem pekne
Si dobrovolne nemocensky poistená osoba ?Poberáš materské lebo rodičovský príspevok ?
Tweety
09.02.11,06:31
Ďakujem pekne.
A ak sa môžem ešte opýtať. Manžel bol zamestnaný, avšak celý január bol PN, no a teraz je opäť bez práce, avšak ešte nemá všetky podklady pre ÚPSVaR. Môže si on vybaviť OČR? Či ani v tomto prípade nie je možné dostať aj OČR a aj nezamestnanecký príspevok?
A ešte jedna otázka? Keď budem poberať len RP po ukončení materskej, vtedy už budem môcť poberať aj OČR, keď mi bude starší synček chorý?
Môže si vybaviť OČR, ale zas bude súbeh dávok, takže ak bude na OČR, za tie mu bude pozastavená podpora.
wlladko
09.02.11,06:54
Ako je to s DNP pri OČR ? vzniká nárok aj keď ešte DNP neplatila 270 dní? Je to iné ako pri PN, kde nárok z DNP vzniká až po platení DNP 270 dní?
Môže ísť žena, ktorá je na rodičovskej dovolenke aj na OČR ,alebo PN? Vzniká jej tam nárok aj z DNP?
Ďakujem za odpovede
Xanti
09.02.11,09:35
Ako je to s DNP pri OČR ? vzniká nárok aj keď ešte DNP neplatila 270 dní? NIE Je to iné ako pri PN, kde nárok z DNP vzniká až po platení DNP 270 dní? Nie je to iné, je to rovnaké.
Môže ísť žena, ktorá je na rodičovskej dovolenke aj na OČR ,alebo PN? Ano môže, ak splňa podmienky platenia DNP 270 dní. ZO zamestnania jej tam ten nárok nevzniká. Vzniká jej tam nárok aj z DNP? Len z DNP.
Ďakujem za odpovedev texte
Už aj pri OCR je potrebné mať 270 dní poistenia.
Mirka.V
15.02.11,20:19
ja ako zamestnávateľ mám zamestnankyňu, ktorá ostala doma so synom. potvrdenie ktoré priniesla (OČR) treba hneď posielať do SP? Nie je to tak ak opri PN že prvých 10 dní platní zamestnávateľ, však?
Ďakujem
nikulik
15.02.11,20:33
OČR od 1. dna vyplaca socialna poisťovna, t.z. že treba to hned poslať do SP.
Mirka.V
16.02.11,19:11
Ďakujem pekne

a ešte ma napadlo. prikladám k tomu potvrdenie o príjme ako pri PN nad 10 dní? alebo nie.
popoiu
24.02.11,07:58
Dobrý deň, ja by som sa chcela poradiť, či mi vzniká nárok na OČR v týchto prípadoch:
som dobrovoľno poistená a platila som si poistenie viac ako 270 dní, takže nárok na OČR mám, na staršiu dcérku som si ho už raz aj uplatnila.
Mám 2 deti a na mladšiu poberám rodičovský príspevok. V prípade, že ochorie, mám nárok poberať na ňu OČR?
V prípade, že ochorie manžel, ktorý je zamestnaný a bol by PN, môžem poberať na neho dávky OČR, alebo ak by si počas choroby čerpal dovolenku namiesto PN?
Ďakujem za odpoveď.
popoiu
24.02.11,08:20
A ešte jedna otázka. Ako je to s mojou PN? tá sa vypočítava rovnako ako OČR? Mám nárok na PN ako DPO?
veronikasad
24.02.11,08:26
Dobrý deň, ja by som sa chcela poradiť, či mi vzniká nárok na OČR v týchto prípadoch:
som dobrovoľno poistená a platila som si poistenie viac ako 270 dní, takže nárok na OČR mám, na staršiu dcérku som si ho už raz aj uplatnila.ano
Mám 2 deti a na mladšiu poberám rodičovský príspevok. V prípade, že ochorie, mám nárok poberať na ňu OČR?
V prípade, že ochorie manžel, ktorý je zamestnaný a bol by PN, môžem poberať na neho dávky OČR ano - ale iba v prípade, ak jeho ochorenie vyžaduje opatrovanie inou osobou. Musí to potvrdiť ošetrujúci lekár vystavením žiadosti o ošetrovné pre teba. , alebo ak by si počas choroby čerpal dovolenku namiesto PN?
Ďakujem za odpoveď.
odpoveď v texte
popoiu
24.02.11,09:11
Ďakujem za odpoveď, no len pre upresnenie, mám teda nárok na OČR aj pre mladšiu dcérku, na ktorú poberám rodičovský príspevok?
Vďaka.