Gracia RR
06.02.11,10:39
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na nasledovnú vec, pretože sa dotýka aj mojej osoby.
Môj brat má živnosť, ale samé dlhy a teraz mu istá banka poslala splátkový kalendár a pohrozila exekúciou. Nemá žiaden majetok, iba staré auto.
Nemám rada reči "jedna pani povedala", chcem si overiť jeden fakt.
Mohla by táto banka brať ako jeho majetok aj byt, v ktorom býva, kde má trvalý pobyt a ten je aj miestom jeho podnikania? Výhradným vlastníkom bytu je naša mama. Brat (spolu so mnou) máme v tomto byte trvalý pobyt a dedičský podiel po otcovi.
Ide mi o to, aby som sa raz nestala bezdomovcom kvôli jeho malérom.
Ďakujem za odpoveď.
Ice dive
06.02.11,09:52
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na nasledovnú vec, pretože sa dotýka aj mojej osoby.
Môj brat má živnosť, ale samé dlhy a teraz mu istá banka poslala splátkový kalendár a pohrozila exekúciou. Nemá žiaden majetok, iba staré auto.
Nemám rada reči "jedna pani povedala", chcem si overiť jeden fakt.
Mohla by táto banka brať ako jeho majetok aj byt, v ktorom býva, kde má trvalý pobyt a ten je aj miestom jeho podnikania? Výhradným vlastníkom bytu je naša mama. Brat (spolu so mnou) máme v tomto byte trvalý pobyt a dedičský podiel po otcovi.
Ide mi o to, aby som sa raz nestala bezdomovcom kvôli jeho malérom.
Ďakujem za odpoveď.
trvalý pobyt má len evidenčný charakter, a nezakladá žiaden nárok... t.j. z titulu, že máte niekde trvalý pobyt nemôže banka siahnuť na túto nehnuteľnosť...

horšie však je, že máte s bratom dedičský podiel po otcovi... t.j. brat vlastní časť bytu a táto časť by sa dala exekuovať... banka ako aj exekútor musia však najprv ponúknuť predávanú nehnuteľnosť Vám (mame a Vám) čo je asi jediné najschodnejšie ak by danej situácií došlo, aby ste časť nehnuteľnosti od brata odkúpili... )