Drahuš
06.02.11,12:53
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Jeden môj známy mal kontrolu zo SP a mal prihlásených študentov na DoBPŠ, pričom jeden mesiac študentov nepotreboval, tak mali nulové zárobky, čiže aj výkaz do SP bol nulový. Vyčítali mu, že študentov mal odhlásiť, keď nepracovali. Ja mám zase informáciu zo SP, že ak momentálne brigánikov nepotrebujem a viem, že ich budem potrebovať napr. na budúci mesiac, nemusím ich odhlasovať a potom zase prihlasovať do SP. Ako to vlastne je? Ďakujem
KEJKA
06.02.11,12:50
ja som s tým problém zatiaľ nemala. Dohodu mám uzavretú na hodinovku, takže koľko odpracuje, toľko dostane.
DBPŠ je dohoda, ktorá končí uplynutím lehoty, alebo dohodou o ukončení alebo nejakou inou formou. Nakoľko ani Zam-eľ ani študent DBPŠ neukončili ani jednostranne, tento vzťah je stále platný a preto boli podané nulové výkazy. Nebol dôvod odhlasovať., kto mal vedieť, že za celý mesiac sa nevyskytne pre toho študenta práca?
Tweety
06.02.11,13:04
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Jeden môj známy mal kontrolu zo SP a mal prihlásených študentov na DoBPŠ, pričom jeden mesiac študentov nepotreboval, tak mali nulové zárobky, čiže aj výkaz do SP bol nulový. Vyčítali mu, že študentov mal odhlásiť, keď nepracovali. Ja mám zase informáciu zo SP, že ak momentálne brigánikov nepotrebujem a viem, že ich budem potrebovať napr. na budúci mesiac, nemusím ich odhlasovať a potom zase prihlasovať do SP. Ako to vlastne je? Ďakujem
ÁNo, presne tak, veď nemusia odrobiť každý mesiac trvania dohody,takže
, ak dohoda trvá, nie je dôvod na jej odhlášku zo SP.
Drahuš
06.02.11,13:11
Ďakujem za vaše názory, ja si to myslím tiež, len ma ten známy zaskočil, že mu to kontrola zo SP vyčítala. Ja to tiež tak robím a hlavne teraz za január, keď bolo tej roboty menej, tak mám prihlásené 3 študentky, ale som ich momentálne nepotrebovala. Prihlásené sú však stále.
Tweety
06.02.11,13:13
Ďakujem za vaše názory, ja si to myslím tiež, len ma ten známy zaskočil, že mu to kontrola zo SP vyčítala. Ja to tiež tak robím a hlavne teraz za január, keď bolo tej roboty menej, tak mám prihlásené 3 študentky, ale som ich momentálne nepotrebovala. Prihlásené sú však stále.
Čo vyčíta jedna kontrola, nevyčíta druhá, nie každá je aj fundovaná. Treba sa riadiť zákonmi a nimi aj prípadnej kontrole oponovať.