andyd17
06.02.11,14:09
Som začiatočník v účtovníctve. Používam softver Pohoda. Mam takú otázku, čo dať do textového pola v kolonke: predkontacia, ked mám doklad-pokladnicny doklad o nákupe aj materiálu aj tovaru? (u položky dokladu by som rozclenila zvlast materiály a tovary,ale hore ako spoločný názov-nakup mat a tov.čo dať ako predkontáciu? (ked dam Vtovar,nieje to pravda,ani ked Vmat..). Ďakujem dopredu za všetky odpovede.
S pozdravom
Andrea
Tweety
06.02.11,13:11
Som začiatočník v účtovníctve. Používam softver Pohoda. Mam takú otázku, čo dať do textového pola v kolonke: predkontacia, ked mám doklad-pokladnicny doklad o nákupe aj materiálu aj tovaru? (u položky dokladu by som rozclenila zvlast materiály a tovary,ale hore ako spoločný názov-nakup mat a tov.čo dať ako predkontáciu? (ked dam Vtovar,nieje to pravda,ani ked Vmat..). Ďakujem dopredu za všetky odpovede.
S pozdravom
Andrea
A čo tak uviesť len nákup?
andyd17
06.02.11,13:16
to mi nepustí program. Vypise tam,ze nedala som predkontáciu zauctovania a nevie ako zauctovat doklad.. Treba vybrat si z ponuky..
Tweety
06.02.11,13:17
to mi nepustí program. Vypise tam,ze nedala som predkontáciu zauctovania a nevie ako zauctovat doklad.. Treba vybrat si z ponuky..
Tak potom kde je problíém, prečo si teda nevyberieš?
pohodička
06.02.11,13:20
Som začiatočník v účtovníctve. Používam softver Pohoda. Mam takú otázku, čo dať do textového pola v kolonke: predkontacia, ked mám doklad-pokladnicny doklad o nákupe aj materiálu aj tovaru? (u položky dokladu by som rozclenila zvlast materiály a tovary,ale hore ako spoločný názov-nakup mat a tov.čo dať ako predkontáciu? (ked dam Vtovar,nieje to pravda,ani ked Vmat..). Ďakujem dopredu za všetky odpovede.
S pozdravom
Andrea
Do textového poľa dáš spoločný názov ako hovoríš, do predkontácie hore dáš jednu z možností, napr. materiál a dole v položkách dokladu si to rozdelíš. Predkontáciu, ktorú uvedieš hore už nemusíš znovu v položkách, program ju prevezme a druhú zadáš. Dobre tomu rozumieš, len asi nepoužívaš položky, tam si môžeš takto deliť všetky súbory, najviac sa využíva pokladňa, interné doklady a mzdy (tam to robí program automaticky). Ak by ti to robilo problém ozvi sa, je nás tu veľa čo používame pohodu, tak to určite nebude problém.
andyd17
06.02.11,14:57
Ďakujem pekne, už rozumiem. Ešte mám taký problém, že vznik živnostenského oprávnenia je 1.11.2010- ako začiatočnú sumu dam X eur k tomuto dňu, lenže mala som výdaj aj pred 1.11.2010,v októbri. (nákup kolkov..). Čo s takýmto prípadom?

Ďakujem za všetky odpovede...
S pozdravom
Andrea
andyd17
06.02.11,15:00
Tak potom kde je problíém, prečo si teda nevyberieš?
pre Tweety - nevedela som, že stačí si vybrať len jednu možnosť.. už viem. Dakujem za pomoc..
andyd17
06.02.11,18:23
Ďakujem pekne, už rozumiem. Ešte mám taký problém, že vznik živnostenského oprávnenia je 1.11.2010- ako začiatočnú sumu dam X eur k tomuto dňu, lenže mala som výdaj aj pred 1.11.2010,v októbri. (nákup kolkov..). Čo s takýmto prípadom?

Ďakujem za všetky odpovede...
S pozdravom
Andrea[/QUOTE]

Prosím Vas pekne o odpoved! Zatial neviem zacat s uctovanim,neviem co s tym. Hladala som v starsich prispevkov,ale zial odpoved som nenasla...Dakujem!
Tweety
06.02.11,18:24
Ďakujem pekne, už rozumiem. Ešte mám taký problém, že vznik živnostenského oprávnenia je 1.11.2010- ako začiatočnú sumu dam X eur k tomuto dňu, lenže mala som výdaj aj pred 1.11.2010,v októbri. (nákup kolkov..). Čo s takýmto prípadom? Zaúčtuj do VOZD.

Ďakujem za všetky odpovede...
S pozdravom
Andrea

Prosím Vas pekne o odpoved! Zatial neviem zacat s uctovanim,neviem co s tym. Hladala som v starsich prispevkov,ale zial odpoved som nenasla...Dakujem![/QUOTE]
V texte.
rodina1
06.02.11,18:29
Ďakujem pekne, už rozumiem. Ešte mám taký problém, že vznik živnostenského oprávnenia je 1.11.2010- ako začiatočnú sumu dam X eur k tomuto dňu, lenže mala som výdaj aj pred 1.11.2010,v októbri. (nákup kolkov..). Čo s takýmto prípadom?

Ďakujem za všetky odpovede...
S pozdravom
Andrea

Prosím Vas pekne o odpoved! Zatial neviem zacat s uctovanim,neviem co s tym. Hladala som v starsich prispevkov,ale zial odpoved som nenasla...Dakujem![/QUOTE]
Odpoveď máš aj tu:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-126705.html

Zaúčtuješ do VOZD dňom začiatku podnikania.
andyd17
06.02.11,19:16
Prosím Vas pekne o odpoved! Zatial neviem zacat s uctovanim,neviem co s tym. Hladala som v starsich prispevkov,ale zial odpoved som nenasla...Dakujem!
Odpoveď máš aj tu:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-126705.html

Zaúčtuješ do VOZD dňom začiatku podnikania.[/QUOTE]
Ďakujem velmi pekne!