Desara
06.02.11,16:30
Našla som si nové zamestnanie ako recepčná v rozbiehajúcomsa hoteli ktorý ponúka hlavne kongresové miestnosti.no môj zamestnávatel odo mňa vyžaduje aby som robila aj marketing. Keďže nemôžem stratiť zamestnanie musím mu vísť v ústrety ale neviem ako začať. Chce aby som robila aj propagáciu ale ako?Ako mám nájsť potenciálnych klientov ako ich osloviť a ako ich zaujať?
Vie mi niekto poradiť ako začať? Aspoň niečo na začiatok? prosím:confused::confused::confused::mee:
padro
06.02.11,19:50
to je co za majitela, ze chce marketing od recepcnej?... ty mozes pomoct jedine milym pristupom ku zakaznikom:)
pepsikova
06.02.11,20:23
..to je nejaký chudobný hotelier, keď nemá na menežéra...a propagačné oddelenie..to sa dnes len tak nevidí...
lujza.j
06.02.11,20:28
..... toto je normálne chce ušetriť;)
padro
06.02.11,21:03
..... toto je normálne chce ušetriť;)

na nespravnom mieste.
Dáša_
06.02.11,21:43
no ale na druhej strane, má šancu sa niečo nové naučiť, nie?

Záleží napríklad aj na tom, kde daný hotel je, aký je veľký, aké ma vybavenie.

Možno by som začala tým, prečo by som si mala vybrať zrovna tento hotel. a nielen v prípade velkých akcii ale aj tak všeobecne.
profesional
15.02.11,08:17
Stavim sa ze ten hotel je v Senci. Tam je jeden takt kde je recepcna zaroven zodpovedna za marketing a je zaroven prevadzkarka.
Ze posielam majitelovi srdecne pozdravy a ak nemieni investovat do ludi nech to rovno zavre, lebo to nema buducnost.
blavaciko
15.02.11,19:02
mozno by pomohol aj nazov hotela...
petelu
28.02.11,12:22
Našla som si nové zamestnanie ako recepčná v rozbiehajúcomsa hoteli ktorý ponúka hlavne kongresové miestnosti.no môj zamestnávatel odo mňa vyžaduje aby som robila aj marketing. Keďže nemôžem stratiť zamestnanie musím mu vísť v ústrety ale neviem ako začať. Chce aby som robila aj propagáciu ale ako?Ako mám nájsť potenciálnych klientov ako ich osloviť a ako ich zaujať?
Vie mi niekto poradiť ako začať? Aspoň niečo na začiatok? prosím:confused::confused::confused::mee:


Ahoj Desara,

ja sa venujem internetovemu marketingu (avilu.sk), tak by som ti mohol aspon trochu napovedat, ale aj tak je to vsetko na tebe :-)

0. KONKURENCIA !!!!!
- naco vymyslat koleso. Bez do ineho hotela, dohodni si schodzku, bez na recepciu po letaky, pozri si ich webstranku, napis email na obchodne oddelenie .... Skratka, niekto uz zratal 1+1, tak naco to robit odznovu

1. zaklad je mat dobru internetovu stranku
- dneska je vsetko na webe. Ak aj nejaky podnikatel hlada miesto na konferenciu, zvycajne vyuzije moznosti internetu.
- ak aj oslovis nejakeho podnikatela, potrebujes mu ukazat priestory, ceny, sluzby, moznosti hotela, miesto kde sa nachadza hotel a pod...
TOTO dosiahnes jednoducho a lacno pomocou internetovej stranky

2. tlacene materialy (letaky a pod)
- dufam, ze toto mate.

3. rozpocet
- podla toho aky velky ho budes mat sa mozes sustredit na jednotlive strategie

a) ak nemas ziadny :-)
- pekne krasne browsovat po internete a rozosielat emaily
- telefonicky oslovovat firmy
- ak sa venujete cestovnemu ruchu, tak potom oslovit aj cestovne kancelarie ...
- vylepovat letaky :-)

b) ak ho mas malicky
- reklama na webe: PPC reklama vo vyhladavacoch,reklama na Facebooku). Tato reklama vychadza na 8 centov a platis iba vtedy ak pride na tvoju internetovu stranku. Neplatis za zobrazenie reklamy. Popripadne mozes vyuzit bannerovu reklamu, ale ta je drahsia a menej efektivnejsia,zapisy do specializovanych katalogov, ...
- skusit vyuzit sluzby roznych "zlavomatovych" stranok. Zdvihnu ti navstevnost webu aj sa rozsiri povedomie o tvojom hoteli
- pripravit nejake specialne akcie hotela (specialita v restauracii, zlava na ubytovanie, ....)

c ) ak ho mas vacsi
- direct marketing t.j rozosielanie letakov cez Slov. postu
- reklama v inzertnych novinach

d) este vacsi budget
- reklamne inzeraty v casopisoch novinach
- sutaze o pobyt


Vsetko zalezi na tom aku mate cielovu skupinu a zamer hotela. Treba mixovat ...

Ak by si nieco chcela riesit ohladom internetovej stranky alebo reklamy na internete tak ma potom kontaktuj >> kontakt(a)avilu.sk alebo vsetko je na webe avilu.sk

Dufam, ze som aspon trosicku pomohol. Drzim palce!
Peter Lukac
Avilu s.r.o | e-commerce solutions
Desara
05.03.11,12:45
Ďakujem všetký,no tak ja to už nejak zvládnem. Budem sa s tým musieť vysporiadať a najlepšie bude nájsť si inú robotu pretože prístup šéfa je úbohý, vyžaduje maximum a dáva minimum. Som dievča a dáva mi to pociťovať svojím nadradením prístupom. A druhý môj nadriadený len teraz dokončil strednú školu a hrá sa ako keby mal 30ročné skúsonsti tak to tu aj vyzerá.pracujem tu už skoro druhý mesiac ale už viem že najlepšie je odtialto odísť. nenechám si skákať po hlave od chlapa čo nemá rád ženy a od druhého čo nemá absolutne žiadne skúsenosti a hrá sa na pána najmúdrejšieho. Naviše pracujem 14 niekolko sní po sebe čo je zakázané a má mi dávať 2 gastrolístky pričom mi dáva iba jeden a 30 hodín nadčasu mi neprepláca s oddvôvodnením že moja zmluva je všeobecná. a potom sa sťažuje že mu odchádzajú recepčné. každa tu vydrží maximálne dva mesiace a odídu.
Desara
05.03.11,12:47
no hej o ten milý prístup sa snažím ale šéf je arab a povaha araba sa v ňom nezaprie.preňho sú ženy ničím a dáva to pociťovať.
Desara
05.03.11,12:48
no je až príliš velký lakomec. takže radčej chce služby od nekvalifikovanej osoby a zle ale lacno ako profesionálne ale drahšie
Dantess
05.03.11,19:31
Ďakujem všetký,no tak ja to už nejak zvládnem. Budem sa s tým musieť vysporiadať a najlepšie bude nájsť si inú robotu pretože prístup šéfa je úbohý, vyžaduje maximum a dáva minimum. Som dievča a dáva mi to pociťovať svojím nadradením prístupom. A druhý môj nadriadený len teraz dokončil strednú školu a hrá sa ako keby mal 30ročné skúsonsti tak to tu aj vyzerá.pracujem tu už skoro druhý mesiac ale už viem že najlepšie je odtialto odísť. nenechám si skákať po hlave od chlapa čo nemá rád ženy a od druhého čo nemá absolutne žiadne skúsenosti a hrá sa na pána najmúdrejšieho. Naviše pracujem 14 niekolko sní po sebe čo je zakázané a má mi dávať 2 gastrolístky pričom mi dáva iba jeden a 30 hodín nadčasu mi neprepláca s oddvôvodnením že moja zmluva je všeobecná. a potom sa sťažuje že mu odchádzajú recepčné. každa tu vydrží maximálne dva mesiace a odídu.
odísť. Ľudia by si nemali nechávať s.ať na hlavu
Istiach
04.04.11,11:02
Prace je sice málo, ale tadialto cesta podla mna nepovedie.